OVO JE PRAVA ZVEZDA! Radonjić doneo prvu pobedu u Evroligi nakon povratka, Zvezda lepršala po terenu

Uz grešku Nemanje Nedovića kada se lomilo, u Pioniru pao Panatinaikos - 74:71Foto: MN Press

Vratio se Dejan Radonjić u Crvenu zvezdu i ona odmah pobeđuje u Evroligi!

Kiša trojki u prvom poluvremenu i dovoljno prisebnosti u nastavku. Bilo je opet trzavica u igri Crvene zvezde na samom kraju meča protiv Panatinaikosa, ali su izabranici Dejana Radonjića smogli snage da poklone svom treneru pobedu na povratku u Evroligu, ali i za Novu godinu - 74:71.

Sve s potpisom Korija Voldena. Zaista je američki kombo bek bio jako dobar na ovoj teškoj i tesnoj utakmici.

Videlo se i iskustvo Kina Koloma. Pružio je vrlo dobru partiju u samoj završnici, znao je da spusti ritam, ali i pogodi kada se najviše računalo. Ovo je trijumf koji znači mnogo više od toga. Ima Zvezda temelj na kom može da gradi nastavak sezone i 2021. godinu.

PAO je uspeo da se približi na tri poena zaostatka na minut i po pre kraja. A onda je Papapetru ubacio daleku trojku na 53 sekunde pre kraja utakmice za izjednačenje. O´Brajant je zatim dao dva penala. Zatim je Nedović izgubio loptu u napadu i tu je Zvezda uspela da prelomi utakmicu! Iako je posle toga Papapetru pogodio trojku.

Zvezda je na ovoj utakmici igrala bez Lojda, bez HolaSimonovića i Noka, tako da možemo da kažemo da jeimala prilične kadrovske probleme.

Na startu je Papajanis pravio crveno-belima velike probleme igrom u odbrani i dugačkim rukama, dok su Kuzmić i Dobrić držali crveno-bele u životu. A onda se uključio Volden i sa tri trojke zapalio svoj tim koji je počeo da se baca po parketu. Zaličilo je to na onu Zvezdu od pre nekoliko godina pod vođstvom Radonjića.

Sevale su trojke na sve strane u prvom poluvremenu, prednjačili su Volden Dobrić, a ukupno je Zvezda dala 10 šuteva van linije 6,75 iz 18 pokušaja. Upisao se i Radanov, pa je zbog toga i dobrih odbrana dobio aplauz prisutnih u Pioniru.

U nastavku se igralo sa manjim brojem poena, ali je Zvezda uspevala da održi prednost i da bude sve vreme bliža trijumfu uz dobru igru Duopa Rita koji se dobro pokazao ulaskom sa klupe. U trećoj deonici su oba tima dala samo po devet poena. Toliko se igralo tvrdo.