Ovako je Van La Para prolazio protiv Totenhema

Fudbaleri Crvene zvezde u utorak od 21 čas gostuju ekipi Totenhema u Londonu, u meču trećeg kola Lige šampiona.

Posle pobede nad Olimpijakosom (3:1), uz lošu formu ''Pevaca'' u poslednje vreme, srpski šampion ima čemu da se nada u dva predstojeća meča sa Totenhemom, a još jedan povoljan rezultat bi Zvezdu približio evropskom proleću.

Fudbaler koji ima najsvežija iskustva iz mečeva sa Totenhemom je Zvezdin letošnji novajlija, Holanđanin Radživ Van la Para, koji je u finišu prelaznog roka došao iz engleskog Hadersfilda.

Poslednji susret sa Totenhenom, Van la Para je imao krajem septembra prošle godine, kada je njegov Hadersfild na svom terenu izgubio sa 2:0, a sadašnji Zvezdin fudbaler je svih 90 minuta odledao sa klupe za rezerve.

Nešto ranije, 3. marta prošle godine, Van la Para je odigrao svih 90 minuta za Hadersfild protiv Totenhema, ovoga puta u gostima, ali je i tada Totenhem slavio sa 2:0.

Ništa bolje Hadersfild nije prošao ni u jesen 2017, kada je Totenhem kao gost slavio sa 4:0, a Van la Para je i tada odigrao svih 90 minuta.
Dakle, Totenhem mu nije ostao u lepoj uspomeni, ali možda je utorak pravo vreme da se ova Van la Parina statistika protiv londonskog kluba konačno popravi.

Teško je reći u kojoj meri će trener Milojević računati na njega, ali je za očekivati da se nađe bar na klupi za rezerve, kao potencijalni ''džoker'' u drugom delu meča.''Važno je da im ne damo da daju gol vrlo brzo, a posle 90 minuta da čekamo šansu, a kad ih dočekamo da ih iskoristimo i onda možemo da imamo dobar rezultat.  Šansa je u napadu jer imamo dobre napadače i možemo da otvorimo prostor iza odbrane'', istakao je Van la Para, a prenosi ''Telegraf''.

On je već nekoliko meseci u Zvezdi, za to vreme stekao je i povoljne utiske o njenim navijačima.''Navijači Zvezde su odlični, bolji su nego prosečni, ali su i navijači u Engleskoj dobri'', poručio je Van la Para.