Oslabljena Zvezda nije mogla parirati moćnom REALU!

Tim sa Malog Kalemegdana nije imao snage da isprati "kraljeviće"

Košarkaši Crvene zvezde su odigrali 20 minuta egala sa Realom u 11. kolu Evrolige, a onda su se prepustili talasu domaćina koji ih je odneo do poraza u Madridu - 79:67.

Odlično prvo poluvreme. Zvezda se može pohvaliti da je žestoko oslabljena ipak pokazala nešto od igre u glavnom gradu Španije.

Nije bilo Luke Mitrovića, Nejta Voltersa i Nikole Kalinića, ali i tako su odlično isparirali moćnom protivniku koji je ubacio u petu brzinu nakon pauze i rešio duel.

Četvrta četvrtina

10. minut (79:67) - KRAJ. PORAZ ZVEZDE U MADRIDU.

9. minut (79:65) - Nunjez se upisuje u strelce.

8. minut (77:65) - Hanga ruši sve snove trojkom i Zvezda je pred porazom.

7. minut (74:63) - Cirbes je odigrao dobro protiv Baskonije, a i sada protiv Reala pokazuje prilično fin performans. A, sada - Holins ponovo za tri!

6. minut (72:58) - Ne predaje se Zvezda: Trojka Holinsa, ali ima Real odgovor na to. Koristi slabiju defanzivu gostiju u nastavku.

5. minut (70:53) - Rudi je preuzeo šou, ali je igra igra znantno usporena i "kraljevići" koriste pun napad, što im ide u prilog zbog razlike.

4. minut (70:51) - Pogađa Holins 2/3 sa slobodnih, ali reket je ponovo totalno nezaštićen.

3. minut (66:49) - Rudi za tri, pa Abalde iz reketa... Zvezda ide na tajm-aut sa velikih -17. Utakmica se lomi u ovim momentima.

2. minut (61:49) - Trojka Simonovića! Na ivici su crveno-beli da se vrate iz dvocifrenog minusa, ali će trebati jedna veća serija za ozbiljniji priključak. Abalde hvata ofanzivni skok i ubacuje u koš.

1. minut (59:46) - Prednost je nastavila da raste i Real sada ima odličnu podlogu da se sačuva do kraja i upiše pobedu.

Treća četvrtina

10. minut (57:46) - Previše lako sada poentiraju Madriđani i Radonjić mora da zove tajm-aut. Nakon pauze, Cirbes je pogodio i sa -11 Real ide u poslednjih 10 minuta.

9. minut (55:44) - Simonović uz zvuk sirene za tri! Ubrzanje je donelo nešto efikasniju igru Zvezde. Ipak, Tavareš nastavlja da dominira u reketu.

8.minut (52:41) - Trojka Holinsa! Nesrećno primljen koš na drugoj strani i drži Real solidno vođstvo.

7. minut (50:38) - Razlika sada samo raste. Ertel precizan sa distance, dok Zvezdi ne rade ofanzivni mehanizmi.

6. minut (48:38) - Nije dobro. Tavareš ima visinsku nadmoć u reketu i to iskusno koristi. Evo dvocifrene prednosti za Real.

5. minut (44:38) - Održali su +6 igrači iz Madrida i posle pauze.

4. minut (42:36) - Odvaja se Real sada. Tavareš pogađa floter i očekuje se tajm-aut Radonjića.

3. minut (40:36) - Mogla je Zvezda i do vođstva, ali Kozer popravlja svoj promašaj iz prošlog napada i pogađa trojku.

2. minut (37:36) - Ertel poenterski otvara deonicu sa tri poena, dok Kuzmić iz pivotiranja pogađa na drugoj strani. Još po pogodak na obe strane. Efikasna sekvenca.

1. minut (32:32) - Dobre odbrane na startu drugog poluvremena i nemamo još promenu rezultata.

Druga četvrtina

10. minut (32:30) - Loša odbrana i pogađa Jabusele trojku iz tranzicije. Nakon tajm-auta Radonjića, dva penala Pefija Markovića i idemo sa egalom na odmor.

9. minut (29:30) - Pogađa Kuzmić oba slobodna bacanja, Ponovo vođstvo za Zvezdu.

8. minut (29:28) - Posle sjajne odbrane, čisto izgubljena lopta i sada imamo rezultatsku klackalicu u Madridu.

7. minut (25:26) - Evo prvog vođstva Zvezde! Kuzmić je ostao na mismeču i prikucao. Laso mora da zove tajm-aut.

6. minut (25:24) - Ponovo Dobrić floterom kao i na startu meča.

5. minut (25:22) - Prati Zvezda, ali sada Hanga pogađa za tri poena. Nikako beogradski tim da pređe u vođstvo.

4. minut (20:20) - Ivanović habro i direktno na obruč. Dobija faul plejmejker i rešava dva slobodna bacanja.

3. minut (20:18) - Drže se crveno-beli, uspevaju da pogode i da isprate tempo protivnika. Ipak, Rudi na njegov način uzvraća.

2. minut (18:16) - Zvezda je dva puta sa linije za tri poena pokušala da pređe u vođstvo, ali na kraju je dobila poene Poarijea.

1. minut (16:16) - Holins je vrhunski ispratio situaciju i poentirao uz faul Serhija Ljulja, aonda pogodio i dodatno slobodno bacanje. Nerešeno je.

Prva četvrtina

10. minut (16:13) - I evo mini serije Zvezde koja je bila potrebna. Holins, pa ponovo Cirbes. Nemac je trenutno glavni štih na talonu.

9. minut (16:9) - Ponovo Cirbes na delu, sada preko penala, a istom merom uzvraća Abalde.

8. minut (14:7) - Odigrali su Beograđani dve dobre odbrane, ali to nisu uspeli da iskoriste na drugoj strani.

7. minut (14:7) - Cirbes je uspeo da poentira protiv Tavareša. Videćemo koliko crveno-beli centri mogu da pariraju Realovim. Zvezda je potrošila poslednji mali faul.

6. minut (14:5) - Tavareš dobar i defanzivno i ofanzivno. Raste prednost Reala i sada je već osetna, mnogo je jači u reketu. Imamo prvi tajm-aut.

5. minut (10:5) - Izlazi iz igre Dobrić koji je postigao sve poene za crveno-bele u dosadašnjem delu meča. Sada imamo +5 za Madriđane.

4. minut (8:5) - Hanga uzvraća za tri poena... U igri je Nikola Ivanović umesto Markovića.

3. minut (5:5) - Dobrić za tri! Ognjen je preko ruke Kozera pogodio, a onda smo videli i jednu dobru odbranu Markovića nad Abaldeom. Lopta je za Zvezdu.

2. minut (5:2) - Tavareš ostaje sam pod košem, a tu su sigurni poeni.

1. minut (3:2) - Otvara Abalde priču otvorenom trojkom, ali Dobrić uzvraća floterom na startu meča.

Početak - Lazić, Dobrić, Marković, Davidovac i Kuzmić će početi meč za crveno-bele, dok će im se suprotstaviti Abalde, Hanga, Ertel, Jabusele i Tavareš.

PRE MEČA

Crveno-beli su u totalno nezavidnoj poziciji pred duel u glavnom gradu Španije, jer su povrede uslovile to da tri prilično bitna igrača neće moći da nastupe protiv Reala.

Luka Mitrović nije ni doputovao sa ekipom, a u međuvremenu su se povredili i Nejt Volters i Nikola Kalinić.

Tako desetkovana, četa Dejana Radonjića je ubedljivo poražena u utorak na gostovanju Baskoniji, a sada sledi još veći test.

Madriđani su u seriji od šest pobeda u nizu na svim poljima, a u poslednjem evroligaškom meću su slavili protiv Asvela u Francuskoj.

Real je na deobi prve pozicije sa skorom 8-2, dok je Zvezda u velikom društvu od čak četiri ekipe koja se nalazi od 11. do 14. mesta sa skorom 4-6,