Orlovi odigrali nerešeno protiv reprezentacije Jamajke

Orlovi odigrali 1:1 sa ovom karipskom zemljom u Japanu

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je 1:1 (0:1) protiv selekcije Jamajke na Kirin kupu koji se održava u Japanu!

Gol za Orlove, svoj prvi u nacionalnom dresu, postigao je rezervista Strahinja Pavlović u 61. minutu, dok je vođstvo Jamajki doneo napadač Votforda Andre Grej.

I to posle velike greške golmana Đorđa Nikolića, čuvara mreže Bazela i debitanta na golu Srbije, koji je ispustio već uhvaćenu loptu na 16 metara od svog gola, a Greju nije bilo teško da loptu ubaci u praznu mrežu.

Bila je to kruna bolje igre Jamajke u prvom poluvremenu koja je i u 34. i 45. minutu mogla do gola. Prvi put je pogrešio Sava Čestić, još jedan debitant, dok je u finišu poluvremena Nikolić odlično odbranio udarac rivala.

Srbija je u prvom poluvremenu prvi put zapretila preko Joveljića u 26. minutu, zatim je Ivan Ilić u 43. šutirao glavom pravo u golmana Jamajke, da bi pomenuti Joveljić i Terzić u nadoknadi vremena odigralči sjajan dupli pas posle kog levi bek Orlova nije uspeo da proigra Gavrića.

Joveljić, Terzić i Gavrić su bili trojica od sedmorice debitanata koji su počeli meč. Pored njih, selektor Dragan Stojković odlučio se na pomenutog golmana Nikolića i štopera Čestića, kao i Ivana Ilića i Partizanovog Nemanju Jovića.

Orlovi su silom prilika, odnosno neigranjem velikog broja standardnih prvotimaca, počeli meč u formaciji 4-3-3, da bi Piksi u nastavku ubacio Spajića, Pavlovića i debitante Makarića i golmana Marka Ilića.https://streamable.com/e/uo2a6d

Istovremeno je promenio formaciju na 3-5-2, Terzić je na levoj strani prodisao, a Orlovi su iz minuta u minut stezali obruč oko gola Jamajke.

Pogodak za izjednačenje viđen je u 61. minutu! Pavlović je najpre pokušao levicom da matira Tejlora, lopta se odbila ponovo do njega, ali je štoper Monaka ovoga puta "tukao" slabijom desnom nogom i pocepao je mrežu Jamajke.

Srbija je i posle gola nastavila da diktira tempo na terenu, ali je Jamajka bila ta koja je do kraja meča imala najbolju priliku. Strelac prvog gola Grej je pobegao odbrani Orlova, međutim, nije imao priliku da uputi završni udarac.

Pavlović je pratio akciju, sjajno uklizao kao poslednji igrač odbrane i izbio loptu pre nego što je ona trebalo da krene ka Iliću, i na taj način je postao heroj utakmice. Istovremeno je spasio selektora Piskija prvog poraza na klupi Srbije. Podsetimo, Stojković je vodio Orlove do pobeda nad Irskom i Azerbejdžanom, dok je protiv Portugalije bilo 2:2.

Vredi pomenuti i da je Srbija u 90. minutu dva puta pretila, jednom iz slobodnjaka, drugi put je šut blokiran, a naredni meč na Kirin kupu Orlovi igraju u petak protiv Japana.

SRBIJA - JAMAJKA 1:1 (0:1)
(Pavlović 61 - Grej 29)

Srbija (4-3-3): Nikolić (M. Ilić 46), Petković (Vulić 74), Mitrović, Čestić (Spajić 46), Terzić, Gudelj, Grujić (Maksimović 64), I.Ilić (Pavlović 46), Gavrić (Makarić 46), Jović, Joveljić.

Jamajka (3-4-3): Tejlor, Bel, Mur, Lov, Harding, Marijapa, Vilijams, Fišer, Turgot, Ist, Grej.