ODBRANJENA TITULA: Crvena zvezda porazila Partizan u finalu, Tomašević MVP

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su titulu šampiona Srbije u konkurenciji juniora.

Puleni Slobodana Klipe ponovoli su uspeh koji su ostvarile njihove starije kolege pre godinu dana i to pobedom nad ‘večitim’ rivalom, rezultatom 89:81 (20:16, 28:14, 14:32, 27:19)

Bolje su u ovaj meč ušli košarkaši Crvene Zvezde, koji su praktično od samog starta, pa sve do poluvremena apsolutno kontrolisali dešavanja na parketu. Trener gostiju Aleksandar Bućannije imao previše raspoloženih igrača u svom timu, a impulse da mogu nešto više davali su Pecarski i Pažin, koji su nakon dva perioda imali 12, odnosno deset poena na svom kontu. To su crveno-beli umeli da kazne i timskom igrom dodju do ‘plus 18’ posle dve četvrtine (48:30).

Trojkom košarkaši Crvne zvezde otvaraju treću deonicu i odlaze na ‘plus 21’, nakon čega dolazi do krize u igri Klipinog tima. Prijala je pauza ekipi Partizana, koja je sredinom treće četvrtine, pre svega dobrom igrom Marka Pecarskom uspela da stigne do šest poena zaostatka (49:55). Trojkom Pažina na dva i po minuta do kraja treće četvrtine Partizan dolazi do tri poena zaostatka, a već u narednom napadu Stefanović smanjuje na samo poen razlike. U poslednim sekundama treće deonice Marko Pecarski je zicerom dobneo izjednačenje svom timu (62:63).

Početkom poslednje četvrtine stigao je umor i jedne i druge, što je rezultiralo greškama u završnici napada. Ipak, crveno-beli nešto boljom realizacijom i trojkom kapitrna Vasićsredinom tog drla odlaze na ‘plus devet’. Serijom 11:0 košarkaši Crvene zvezde dolaze do zavidne prednosti, a prve poene u poslednjem kvartalu crno-beli su upislai sa linije za slobodna bacanja četiri minuta pre kraja. Uspeli su da i finišu igrači Zvezde sačuvaju prednost i dodju do zasluženog trofeja.

U sastavu kluba sa Malog Kalemegdana najefikasniji je bio Karapandžić sa 32 poena, a pratioi su Karapandžić sa 14, Mašić sa 13 i Vasić sa 10. Trojac viđenih ceniora ba suprotnoj strani predvodio je crno-bele. Marko Pecatski je bio najefikasniji sa 30, Pažin je naizao 23, a Trifunović15.

Do finala su košarkaši Partizana stigli pobedom nad čačanskim Borcem, dok cu crveno-beli savladali Megu. Upravo taj trijumf bio je revanš za ono što se dogodilo u finalu Evroliginog ANGT turnira ‘Marko Ivković’, gde je Mega savladala upravo crveno-bele. Nakon osvojenog trofeja u nacionalnom šampionatu klub sa Malog Kalemegdana se okreće završnom turniru Evrolige, koji će se igrati kad i Fajnl-for u Vitoriji za seniore.

Bojan Tomasevic najbolji strelac.

Najbolja petorka: Mićović Borac, Pažin Partizan , Lalić Mega, Tomašević i Popović Zvezda

Mvp: Bojan Tomašević (Zvezda)