Odbojkaši Srbije slavilik protiv Češke i plasirali se u ČETVRTFINALE evropskog prvenstva

Orlovi su tako prilično ubedljivo izborili plasman u četvrtfinale

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Češke sa 3:0 u setovima, u okviru osmine finala Evropskog prvenstva.

Opravdali su naši odbojkaši ulogu favorita u potpunosti, i rutinski došli do trijumfa. Što se tiče samog meča, mnogo bolje su Orlovi ušli u meč.

Već sredinom prvog seta, Srbija je uspela da se odvoji na "plus četiri", što su i održali do kraja seta. Na kraju - 25:21 u prvom setu.

U drugom setu, viđena je nešto neizvesnija situacija, s obzirom na to da su Česi do samog finiša držali rezultatski priključak. Ipak, poslednji poen je odlučio. U tri navrata su srpski odbojkaši izblokirali protivnika, što je na kraju donelo našem timu 2:0 u setovima.

To je donelo i dodatnu psihološku prednost našem timu, koji je, iako je protivnik bolje ušao u set i poveo sa 4:2, uspeo da se vrati serijom 4:0 i tako preokrene, i stekne rezultatsku prednost koju su držali do kraja.

Uspevali su Česi u nekoliko situacija da izjednače, ali nije to bilo dovoljno protiv raspoloženih Orlova. Na kraju - 3:0 za Srbiju, po setovima 25:21, 26:24, 25:21.

Orlovi su tako prilično ubedljivo izborili plasman u četvrtfinale, u kojem će igrati protiv boljeg iz duela Poljska - Belgija. Ta utakmica je na programu od 21.00.

PRE MEČA

Orlovi su ovaj susret dočekali kao veliki favoriti, s obzirom na to da su od početka Evropskog prvenstva, pretrpeli poraz samo od domkaćina Italije tokom grupne Faze.

Padale su Švajcarska, Belgija, Estonija i Nemačka, prethodno u grupnoj fazi. Kada je reč o međusobnim duelima, Srbija je slavila u poslednja četiri susreta, dok je Češka dobila jedan u poslednjih pet mečeva.