NOVI PORAZ: Zvezda pružila dobar otpor šampionu EVROPE

Šampion ABA lige odigrao je dobar meč, ali nije imao dovoljno koncentracije da iznenadi šampiona

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od CSKA u 25. kolu Evrolige u Štark Areni sa 86:81 (17:18, 20:20, 16:24, 28:26)

Treba istaći da je Zvezda prikazala dobru igru, doduše na mahove, a ne u kontinuitetu, i pružila je dostojan otpor prvaku Evrope (62:63).

Sve vreme su bili u meču, iako u zaostatku od nekoliko poena, nisu padali i nisu dali protivniku da se ode na veću prednost od 8 poena sve do samog kraja meča.

Tek na kraju su popustili u koncentraciji i dozvolili armejcima da odu na plus 12 66:78 u 36. minutu.

Uskoro opširnije..

CRVENA ZVEZDA - CSKA 79:86 (17:18, 20:20, 16:24, 28:26)

CRVENA ZVEZDA: Panter 12, Braun 10, Perperoglu 3, Davidovac, Lazić 3, Beron 12, Gost 9, Jagodić Kuridža 3, Simanić, Odžo 6, Štimac 11

CSKA: Bolomboj 2, Džejms 29, Antonov, Strelniekis 2, Vojtman 6, Heket 19, Sen Ros 2, Kufos , Hilard 12, Kurbanov 8, Hajns 6, Beker,

TOK MEČA:

IV ČETVRTINA:

40. MIN: 81:86 KRAJ

40. MIN: 73:84 Trojka Heketa srušila je sve snove Zvezde da mogu do preokreta

39. MIN: 73:81 U poslednja dva minuta CSKA ulazi sa plus 8, Zvezda forsira šut za tri poena, ali ne ide. Na sreću napad promašuje i ruski tim.. ali ni Zvezda nije efikasna, a vreme prolazi.

36. MIN: 66:76 Plus 10 za CSKA posle dve trojke Majka Džejmsa, tačnije, jedne trojke i kasnije tri bacanja zbog faula a šutu van linije 6,75. metara. Zvezda polako gubi intenzitet igre i nivo koji je potreban za ovaj meč.

35:MIN: 64:70 Ponovo Zvezda gubi kontrolu nad igrom, iako su krenuli odlično poslednju četvrtinu. Trojka Heketa, pa promašaj Zvezde pa novi koš CSKA i opet je plus 6.

33. MIN: 62:63 Velika borba igrača Zvezde, proradio je i Panter, koji je ubacio trojku sa sedam metara uz faul i dodatno bacanje.

32. MIN: 58:60 Zvezda je krenula na sve ili ništa vrlo agresivno u poslednjoj četvrtini i to je dalo rezultat. Angažovano u odbrani na ivici faula, i mnogo efikasnije u napadu.

III ČETVRTINA:

30. MIN: 53:60 Ruski tim rutinski održava prednost od 8 poena razlike. Zvezda se popravila u napadu, ali ne može da odbrani ništa. Razigrao se Majk Džejms koji je dao 9 poena u trećoj četvrtini (dve trojke) i on je tvorac preokreta. Kod Zvezde Štimac i Bili Beron su ti koji su uspeli da održe tim da ne padne više.

28. MIN: 45:53 Protiv CSKA ne sme biti ni najmanjih grešaka i opuštanja, jer kažnjavaju sve. Dva Zvezdina promašaja, loše dodavanje i sa tri kontranapada "armejci" povećavaju prednost. Kod Zvezde se razigrao Štimac koji jedini u napadu ima neku inicijativu i poena (dao je do sada 11)

25. MIN: 41:46 CSKA se opet odvojio, sa dve dobre odbrane, trojkom Džejmsa, dok Zvezda nije iskoristila dve dobre odbrane da poentira i uhvati priključak. Zvezda je bila tri minuta bez koša iz igre, ubacivši samo dva slobodna bacanja.

22. MIN:39:41 Krenulo je isto kao i na startu meča, na sreću Zvezde igrači ruskog tima slabo izvode slobodna bacanja (9-14), inače bi imali prednost. Zvezda dosta komplikuje u napadu, dosta drže loptu, slabo se kreću i to sve utiče na to, da ne mogu da poentiraju.

II ČETVRTINA:

20. MIN: 37:36 Zvezda je izvela napad, Beron je preuzeo, driblao i naskočio na 7 metara i pogodio trojku za vođstvo Zvezde na poluvremenu. Braun je ubacio 10 poena, Štimac 6, Beron 3, Gist 4 poena. Kod CSKA, Heket je ubacio 8 , Hilard 7 poena.

20. MIN: 34:36 Braun održava Zvezdu u životu. Ubačenom trojkom skupio je već 10 poena i tri asistencije i njegovom igrom su se crveno-beli vratili u meč posle  minus 6. CSKA ima mininalnu prednost, aliZvezda ima napad na 8 sekundi pre kraja, Šakota je tražio tajmaut.

18. MIN: 31:30 Odžo se ispravio u sledećem napadu kada je ponetirao i doneo izjednačenje, a onda je Braun ponovo doneo vođstvo. Utakmica je izgubila na tempu, jer treneri su tajmautima presecali igru.

18. MIN: 28:30 Povratak Brauna u igru doneo je novu snagu crveno-belima, ali i organizaciju igre u napadu, pa su anulirali zaostatak i vratili se u egal. Još da je Odžo pogodio dva bacanja bilo bi nerešeno.

16. MIN: 22:28  Armejci ponovo pojačavaju ritam, Zvezda igra bez plejmejkera neko vreme i vidi se da nema kontrole lopte i napad, pa je Zvezda ispustila prednost. Šakota vraća Brauna u igru kako bi zaustavio pad u napadu.

14. MIN: 22:20 Dva dobra poteza Perperoglua, odlična odbrana, ukradena lopta kontranapad, pa u sledećem napadu Zvezde trojka za vođstvo. Šakota je dobio tehički grešku zbog progovora sudiji na faul Odža, ali to nije mnogo poremetilo ekipu Zvezde.

12. MIN: 17:18 Zvezda promašuje dva napada, pod jakom odbranom CSKA,  Šakota primoran da menja igrače u petorci. Beron za sada indisponiran.. Ruski tim ne dozvoljava prodore i spuštane lopte na centra, pa se Zvezda oslanja na šut.

I ČETVRTINA:

10 MIN: 17:16 Imala je Zvezda prednost, ali se ruski tim vrlo brzo "razbudio" i sa nekoliko laganih poena prišao na samo poen zaostatka. Hajns ima već šest poena.

7. MIN: 13:9 Zvezda i dalje u dobrom ritmu, pre svega u odbrani, ali nalaze dobra rešenja u napadu, dok CSKA još uvek deluje pomalo nezainterseovano. Malo poena za sada u ovom delu meča.

5. MIN: 7:6 Zvezda je dobro počela meč, za razliku od ranijih kada je imala zaostatak na početku, sada se ravnopravno nosi sa rivalom

2. MIN: 3:2 Ruski tim otvara utakmicu poenima Hajnsa u prvom napadu, a uzvratio je Branko Lazić trojkom