Novi poraz Crvene zvezde! CSKA prejak za tim sa malog Kalemegdana

Rutinska pobeda ruskog sastava

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od favorizovanog CSKA u 31. kolu Evrolige rezultatom 87:72, što je ekipi Dejana Radonjića bio 22. neuspeh u elitnom takmičenju. Posle CSKA, Zvezda ima još tri meča do kraja sezone, Armani, Makabi i Albu, i priliku da popravi utisak i poboljša bilans pobeda.

Sve je manje-više u pogledu pobednika bilo rešeno još nakon prve četvrtine koju je CSKA rešio u svoju korist sa 31:19, te je do kraja bio na konstantnom dvocifrenom odstojanju, mada su Beograđani u nastavku odigrali daleko bolje u oba pravca.

Najveća prednost Moskovljana iznosila je 17 poena, a koliko je Zvezda popravljala svoju igru kako je meč odmicao svedoči i to da je Lojd imao otvorenu trojku kojom je mogao da svede razliku na samo šest poena i možda je tada mogao da režira neizvesnu završnicu.

Ipak, nije bio precizan Amerikanac, promašio je svoj četvrti šut za tri poena (ubacio samo jednu trojku), a kazna je usledila već u naredne dve akcije CSKA i Moskovljani su za tili čas pnovo stekli dvocifrenu prednost i do kraja je rutinski održali.

Podsetimo, Zvezda je u prvom delu sezone pobedila CSKA pod vođstvom Saše Obradovića pa je ovo bio i revanš Itudisovog tima za taj neočekivani poraz.
Uskoro opširnije...

TOK MEČA

4/4

38. minut - Džejms je sa penala doneo Moskovljanima prednost od 82:69, Noko na drugoj strani pravi grešku u koracima, ali nema za čim da žali jer igra jednu od boljih utakmica od dolaska u Zvezdu. Heket takođe sa penala diže prednost Moskovljana koji polako, ali sigurno stavljaju tačku na trijumf.

36. minut - Neće Lojda danas, promašio je Amerikanac potencijalno vrlo bitan šut za tri, za prilazak na samo šest poena, pa je stigla kazna na drugoj strani baš preko njega - u režiji Heketa, za novi dvocifren beg domaćeg tima, 78:67.

33. minut - Serija Zvezde 5:0, uz trojku Simonovića, koju kao da je naslutio Itudis kada je zatražio tajm-aut kada su njegovi igrači "prodali" loptu i omogućili Beograđanima tranziciju. Evo Zvezde na 53:44. Odlična partija Radonjićevog tima.

3/4 - 71:59

30. minut - Loša završnica četvrtine za Zvezdu, serija CSKA 5:0 kojuje trojkom iz ćoška zapečatio Vojtman. Antonov je, srećom, promašio oba penala, a Simonović uzvratio trojkom na seriju rivala.

28. minut - Sjajan je Davidovac, i evo ga na 20. poenu što mu je ujedno i evroligaki rekord karijere! CSKA održava desetak razlike veliki deo utakmice, sad je 61:51.

25. minut - Uzvratili su Moskovljani, Haket je vrlo raspoložen danas, uz njega i Džejms, i upravo su ova dvojica igrača kreirali seriju 6:0 posle koje domaći tim opet ima dvocifrenu razliku - 59:47.

22. minut - Sjajan je Davidovac danas, daleko najbolji i najprecizniji igrač Zvezde - otvorio je drugi deo meča sa trojkom i dvojkom, upisao je 16 poena! Šengelija je na drugoj strani uzvratio trojkom, pa je rezultat 53:44.

2/4 - 50:39

20. minut - Itudis zove tajm-aut posle dobre kontre Zvezde koju je završio Simonović, na asistenciju Lojda. CSKA vodi 48:37, ali su Beograđani konačno pronašli dobar napadački ritam i pronalaze način da ranjavaju odbranu ruskog sastava. Šteta, Zvezda je primila poene u poslednjoj sekundi meča, posle još jednog ofanzivnog skoka rivala, Erik je bio najsnalažliviji nakon promašaja Džejmsa.

18. minut - Probudio se Lojd, daje sada on doprinos kakav se od njega očekuje. Pogodio je prvu trojku iz trećeg šuta, smanjio prednost CSKA na 47:35.

16. minut - Dva lepa napada Zvezde koji su krunisani poenima, i jako je važno reći - odbranjeni napad, što nije tako često danas. Lojs je pogodio težak šut preko Šengelije, potom i Volden uz prekršaj, ali nije iskoristio dodatno bacanje. CSKA vodi 43:30

14. minut - Vojtman muči crveno-bele, širok repertoar poteza ima Nemac, koji je pasom "za tačdaun" spojio Strelniksa sa košem preko čitavog terena, a potom je ubacio trojku, za vođstvo CSKA - 40:24. Davidovac je i dalej najbolji igrač Zvezde, ubacio je 11 poena - 3/4 za tri.

12. minut - Zvezda nema ritam u napadu koji je imala početkom meča, sada je već 16 razlike za ruski sastav (35:19), koji deluje moćno na svim pozicijama. Lojd je izborio slobodna bacanja, oba je pogodio, pokrenuo crveno-bele sa "mrtve tačke".

1/4 - 31:19

6. minut - Od rezultata 7:7, Moskovljani su napravili seriju 9:2 uz udarnu rolu Majka Džejsma koji već ima 7 poena. Dominiraju domaći u skoku, teško Jagodić Kuridža i Noko pariraju Šengeliji i Eriku. CSKA vodi 16:11.

3. minut - Odlično je Zvezda napadački otvorila utakmicu, odgovorila na mini-seriju CSKA 4:0. Pet vezanih poena dao je Davidovac, za njim i Lojs pogodio iz tranzicije, za 7:7.