Norveška slavila protiv Srbije na početku Lige Nacija! Da li su Orlovi oštećeni za penal?

Novi napadač Sitija strelac jedinog gola u prvom poluvremenu

Fudbalska reprezentacija Srbije porazom od Norveške otvorila je ovogodišnje izdanje B divizije Lige nacija - 1:0 (1:0)!

Strelac jedinog gola za goste bio je najnovije pojačanje Mančester sitija Erling Haland koji je u 26. minutu

Zaspala je leva strana odbrane Srbioje, bili su tamo Filip Kostić i Strahina Pavlović, a fudbaleru Fejenorda nije bilo teško da ubaci u peterac gde je Haland "uleteo" iza leđa čuvarima i matirao Vanju Milinković - Savića.

Srbija je najbolju priliku imala na početku drugog poluvremena kada je rezervista Luka Jović sa sedam-osam metara pokupio jednu odbijenu loptu i šutirao je direktno u golamana Nilanda, da bi golman Norvežana u nastavku akcije zaustavio i udarac Sergeja Milinković-Savića.

Prethodno je i Aleksandar Mitrović u 48. i 49. minutu mogao do svog novog gola u nacionalnom dresu. Prvi put je izblokiran posle centaršuta Dušana Tadića iz kornera, drugi put mu je pomenuti Niland odbranio.

Orlovi su definitivno bili bolji rival u drugom poluvremenu i prava je šteta što tu partiju nisu krunisali golom. U dva navrata Srbija je tražila i penal. Čak se u 60. minutu činilo da je Poljak Pavel Račkovski pokazao na belu tačku nakon što je Serlot bio u duelu sa Tadićem, da bi se ispostavilo da je u pitanju samo gol-aut.

Besan je u toj situaciji bio Aleksandar Mitrović. Bunio se na tu odluku, te je dobio žuti karton. Zatim je u 77. minutu VAR proveravao situaciju baš posle šuta Mitrovića, Strandberg je navodno igrao rukom - ali opet ništa od penala.

Norveška praktično nije postojala u napadu kada je u pitanju drugo poluvreme. Međutim, u prvom su bili bolji rival i mogli su da povedu već u 18. minutu. Haland je bio sam sirped Vanje Milinković-Savića, svi su videli loptu u golu, s timd a je ona otišla iznad prečke.

Orlovi su se probudili tek posle tog gola, u finišu prvog dela. Ipak, činjenica je da je Piksijev tim bio u kontra ritmu. To nije ni čudo, jer su posle napornih sezona najpre otišli na odmor, pa su se ponovo vratili treninzima.

Inače, ovo je i prvi poraz Dragana Stojkovića Piksija na zvaničnim utakmicama na klupi Srbije. Prethodno su Orlovi gubili od Japana (1:0) i Danske (3:0) u prijateljskim susretima.

Ono što je takođe vredno pomena jeste debi defanzivca Crvene zevdze Strahinje Erakovićža u nacionalnom dresu. Ušao je u igru umesto Veljkovića u 75. minutu.

Naredni meč Srbija igra za tri dana protiv Slovenije kod kuće, a zatim slede gostovanja Švedskoj i pomenutoj Sloveniji za kraj junskog ciklusa.

SRBIJA - NORVEŠKA 0:1 (0:1)
(Haland 26)

Srbija: V. Milinković-Savić, Milenković, Veljković, Pavlović, Lazović (Radonjić 69), Kostić (Živković 69), Lukić (Grujić 69), Gudelj (Jović 46), S. Milinković-Savić, Tadić, A. Mitrović.

Norveška: Niland, Pedersen, Strandberg, Ostigard, Meling, Odegar, Orsnes, Berge, Eljunusi, Haland (Torsbi 67), King (Sorlot 46).