NOĆNA MORA! Zvezda sa dva crvena kartona i autogolom izgubila od Danaca

Beograđani razočarali večeras, moraće težim putem do nokaut faze

Zvezdino proleće u Ligi Evrope biće "na čekanju" do daljeg, hladni Danci su stopirali srpskog prvaka dna tom putu posle autoritativne pobede u kišnoj beogradskoj večeri, u okviru 4. kola Lige Evrope.

Crvena zvezda - Midtjliand 0:1

Gol odluke je kiks Kange, autogol Gabonca u 56. minutu koji je rešio sve dileme večeras, a taj trenutak bio je samo posledica dešavanja iz 12. minuta kada je Degenek kao psolednji igrač odbrane srušio Isaksena, zaradio direktan crveni karton i ostavio saigrače brojčano slabije do kraja.

Zvezda je meč završila sa devetoricom, jer je i Gobeljić isključen zbog dva žuta kartona

Crvena zvezda - Midtjiland 0:1
(Kanga 56. ag)

Uskoro opširnije...

TOK MEČA

90+6. minut - Šansa! Velikaa šansa za Zvezdu, Dragovićč je pokušao glavo, lopta je prošla tik uz stativu.

90+2. minut - Crveni karton za Gobeljića.

90+1. minut - Još koji minut nade za zvezdu koja je konkretnija u psolednjih nekoliko minuta. Pokušavaju crveno-beli da dođu do egala.

83. minut - Dioni i Eraković ulaze u igru, izašli su Rodić i Ben.

78. minut - Solidno se razvila akcija zvezde, Ivanić je gurnuo pas ka Živkoviću, međutim loša reakcija krilnog napadača, Danci lako rešavaju i tu situaciju.

73. minu - U igri je i Rišairo Živković, izašao je Kanga.

71. minut - Napada Zvezda sad, Danci su sada u defanzivi. Ben se našao između dvojice igrača, imao je kontrolu lopte, činilo s da će uspeti i da šutira, međutim nekako su mu je igrači Midtjilanda sklonilo sa noge.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:55

70. minut - Uzdasi na Marakani, Kanga je bio vrlo blizu da baci navijače u delirijum. Pokušao je sa tridesetak metara, lopta je prohujala tik iznad stative.

64. minut - Katai se večeras nije proslavio, Stanković ga je izveo iz igre, uveo Pankova.

63. minut - Zvezda je u potpuno kontra ritmu, bezopasna je po gol Danaca koji su krneuli po drugoi gol.

56. minut - GOL, 0:1! Evander je izveo slobodan udarac, loptu je u "zidu" glavom zakačio Kanga, promenio joj putanju i ona je odsela u Borjanovoj mreži. Teška situacija po crveno-bele.https://streamja.com/embed/bJGbB

55. minut - Žuti karton i za gobeljića, faulirao je igrača gostiju tačno na liniji kaznenog prostora. Imaće Danci priliku da ugroze gol Borjana.

51. minut - Zvižduci za sudiju Bognara parali su nebo iznad Marakane po završetku poluvremena, čuli su se za istog aktera i kada je "otvorio" kontru gostiju iz koje su ovi umalo poveli. Igrač Midtjianda je uzeo loptu Kataiju, možda i nepropisno, ali tako nije video mađarski sudija, pa su Danci umalo poveli.

48. minut - Danci nastavljaju da pletu mrežu oko gola Zvezde, još jednom su pripretili, ali se se igrači domaćeg tima opet obdranili. Blokiran je udarac napadača gostiju u kaznenom prostoru, ni korner im nije doneo drugačiji ishod.

milan pavkov

POLUVREME

45. minut - Žuti karton i za Bena, vukao je za dres u kontri igrača gostiju, prekinuo opasan napad. Prethodno je i Pavkov "požuteo".

40. minut - Bravura borjana, spasio je Zvezdu sada. Sjajno je intervenisao posle pokušaja Sista. Snažno je šutirao sa desetak metara opasni ofanzivac gostiju, srećom golman Beograđana je pročitao njegovu nameru.

32. minut - Kiša pljušti, ne prestaje. Zvezda sada pokušava da se stabilizuje, da uspostavi igru posle šokantnog isključenja Degeneka. Danci maksimalno koriste situaciju, od momenta kad su ostali sa igračem više na terenu, imaju punu kontrolu utakmice.

24. minut - Gosti sve više pritiskaju odbranu Zvezde, Evander je imao "čistu" situaciju na šutu, ali ga nije najbolje izveo, pa od svega samo korner za Dance. Bila je ovo još jedan dobra prilika za Midtjiland.

UEFA Liga Evrope Crvena Zvezda MitjilandMidtjylland

21. minut - Očekivano, Danci su se osokolili posle isključenja Degeneka, imali su i šansu da povedu. Isaksen je opet pobegao poslednjoj liniji Beograđana, dobio je pravovremen pas, no nije najbolje izveo udarac u gol Borjana. Lopta je po morkoj zemlji prošla desetak centimetara pored stative.

12. minit - CRVENI KARTON! Degenek je kao poslednji igrač odbrane srušio napadača gostiju Isaksena, povukao ga je s leđa, pa mu je sudija bez razmišljanja pokazao put u svlačionicu

8. minut - Kangin ambiciozan pokušaj, "tukao" je sa skoro 40 metara...

6. minut - Žuti karton za Kataija, koji zbog ove sankcije neće biti na raspolaganju ekipi za narednu utakmicu.

Koreografija Delija

4. minut - Velika šansa za Zvezdu, Ivanić je bio sam pred golmanom gostiju, ovaj mu je odbranio šut, ali je ranije signaliziran ofsajd. Ipak, sporna odluka linijaša podno zapadne tribine.

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Dragović, Degenek, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Ben, Katai, Pavkov

MIDTJILAND: Losl, Dalsgor, Svjatčenko, Paulinjo, Anderson, Čarls, Envadike, Dir, Evander, Isaksen, Sisto

Fudbaleri Crvene zvezde od 21 sat igraju jednu od najvažnijih utakmica u ovom delu sezone, "u igri" je prolaz u nokaut fazu Lige Evrope, a za taj cilj im je potrebna pobeda protiv Midtjilanda. Prethodni meč dva tima u Danskoj završen je u egalu (1:1), Zvezda je tako održala solidnu distancu naspram Danaca (pet bodova), a u slučaju trijumfa na "Marakani" ostala bi nedostižna po večerašnjeg rivala dva kola pre kraja.

Stanković je posle dugo vremena na raspolaganju imao pun sastav, bez rovitih i povređenih, a ovo je ekipa startera za koju se odlučio večeras.