Ništa od evropskog proleća – Žanderova greška koštala Zvezdu Lige Evrope

Evropsko proleće je ostalo samo san za Crvenu zvezdu, i to posle penala u Pireju! Srpski šampion poražen je od Olimpijakosa u 6. kolu Lige šampiona rezultatom 1:0 (0:0), nakon što smo videli dva šuta sa bele tačke!

Zvezda je u 43. minutu svoj promašila, kada je Tomane pogodio prečku, dok El Arabi u 87. nije! Prethodno je Žander nespretno igrao rukom, i to samo četiri minuta pošto je ušao u igru umesto povređenog Milana Rodića.

Crveno-beli su tako ovogodišnje takmičenje u LŠ završili kao poslednji u grupi sa tri boda, dok je Olimpijakos završio stepenik iznad sa četiri i ići će u Ligu Evrope. Podsetimo, Zvezdi je u Pireju trebalo samo da ne izgubi.

FK OLIMPIJAKOS - FK CRVENA ZVEZDA 1:0 (0:0)
(El Arabi 87 penal)

Olimpijakos: Sa, Elabldelaui, Semedo, Papadopulos, Cimikas, Giljerme, Kamara (Gerero 61), Buhalakis, Masuras (Lovera 71), El Arabi, Podense.
Klupa: Alain, Benzia, Papadopulos, Torosidis, Ranđelović.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić (Žander 81), Petrović, Ivanić, Marin, Garsija, Vukanović (Boaći 65), Tomane (Van La Para 58).
Klupa: Popović, Pankov, Vulić, Pavkov.

Uskoro opširnije...Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:51

Uživo:

90. minut - KRAJ!

87. minut - GOLLl! El Arabi je strelac sa bele tačke!

85. minut - Penal za Olimpijakos, Žander je igrao rukom.

81. minut - Žander menja povređenog Rodića.

80. minut - Strepi Zvezdina odbrana, mogu li crveno-beli da sačuvaju mrežu? Giljerme je sad probao.

77. minut - Nekoliko prekida zbog poreda, situacije koje definitivno odgovaraju Zvezdi.

73. minut - Polukontra Zvezde, Boaći je šutirao i iznudio korner.

71. minut - Lovera menja masurasa, izmena u Olimpijakosu.

70. minut - Podens još jednom promašuje, ovoga puta skoro prazan gol jer je Borjan morao da istrči i ranije interveniše. U istom napadu je i Degenek dobio žuti karton za faul koji Orsato nije svirao zbog prednosti.

68. minut - Podens je pokušao iskosa sa leve strane, ali lopta ide preko gola.

65. minut - Boaći menja Vukanovića u redovima Zvezde.

63. minut - Borjan je sačuvao Zvezdu, odbranio je zicer Podensu.

61. minut - Ofanzivni igrač Gerer menja defanzivnog vezistu Kamaru u redovima Olimpijakosa.

60. minut - El Arabi je pogodio stativu psole šuta glavom. Sreća za Zvezdu.

59. minut - Rodić je dobio žuti karton, morao je da ruši Masurasa.

58. minut - Izmena u Zvezdi - Van La Para menja Tomanea.

56. minut - Evo i jednog šuta Zvezde, Marin je pokušao da iznenadi golmana domaćeg tima.

54. minut - Borjan brani šut Giljermea i izbacuje loptu u korner.

53. minut - Olimpijakos obilazi oko gola Zvezde, imao je domaćin dva kornera zaredom.

50. minut - Podens je šutirao pored gola, pritiska Olimpijakos.

47. minut - Opet Oli preti, masuras je dobro skočio, ali je slabo zahvatio loptu glavom.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme i umalo gol za domaćina. Giljerme je šutirao tik pored gola.

45. minut - POLUVREME!

43. minut - ZVEZDA JE PROMAŠILA PENAL! Tomane je pogodio prečku! Nedugo zatim je i Marin imao šansu za gol. Praktično zicer!

40. minut - Penal za Zvezdu! marin je srušen, dileme nije bilo! Giljerme je po nogama pokupio Marina!

34. minut - El Arabi je imao praktićčno zicer, sam na pet metara, ali je šutirao glavom preko gola.

32. minut - Sada je Borjan bio ''zauzet'', dve intervencije za nekoliko sekundi. Zatim je domaćin imao i korner.

30. minut - Zvezda se trudi da kroz pas igru iznese loptu, igrači Olimpijakosa s druge strane igraju presing.

29. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Kamara.

Spektakularna koreografija domaćih navijača:Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:26

27. minut - Imala je Zvezda dobar kontranapad ''tri na tri'', ali je kasnio pas ka marinu na levoj strani.

26. minut - Napada Olimpijakos, ovoga puta je Kamara šutirao pored gola. Bio je to još jedan šut van 16 metara.

23. minut - Sjajan start Gobeljića, istovremeno i rizičan. Da je malo zakasnio, bio bi penal za domaćina. Ovako - desni bek Zvezde je spasio možda i gol.

20. minut - Loš udarac Marina iz slobodnog udarca, ali je ipak korner za beogradske crveno-bele.

19. minut - Šut Giljermea sa nekih 25 metara, Borjan je bio siguran. Već na drugoj strani je slobodnjak za Zvezdu posle igranja rukom jednog igrača Olija.

16. minut - Garsija je napravio faul, mada se čini da je igrač Olimpijakosa njega ''zajašio''. Ipak, prekid nije doneo ništa domaćem timu.

Pogledajte prognozu navijača Olimpijakosa i Zvezde za ovaj meč:Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)3:26

11. minut - Drama pred golom Zvezde, ali igrači Olija nisu bili koncentrisani. Srpski šampion ne uspeva da zadrži loptu u svom posedu.

8. minut - Ubacio je domaćin u višu brzinu, dobili su i korner.

6. minut - Greška Zvezdine odbrane nije kažnjena, Masuras je šutirao preko gola.

5. minut - Prva prilika za Zvezdu. Oldično je Gobeljić ubacio loptu, ali je Vukanović sa desetak metara šutirao preko gola.

2. minut - Faul Vukanovića nad Semedom. Da se nije čula pištaljka verovatno bi to bio zicer za Tomanea.

1. minut - Počela je utakmica u Pireju. Pogledajte spektakularnu koreografiju:Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:16

Sastavi:

Navijači dva tima, koji su inače u bratskim odnosima, spremaju zajedničku koreografiju u trenutku kada igrači budu izašli na teren.

Sa krova će raširiti zastave dve navijačke grupe, a već su otpevali nekoliko zajedničkih pesama.

Strateg crveno-belih je u Atinu poveo 20 fudbalera, a među 18 se nisu našli Hoze Kanjas i Veljko Simić.

Dok za Simića nije iznenađenje, za Kanjasa donekle jeste. Pogotovo što je Španac došao kao veliko pojačanje i igrao je za PAOK u Grčkoj.

Najava meča:

Na oproštaju od drugog uzastopnog učešća u Ligi šampiona, Zvezda nije bez imperativa, jer je ulog Liga Evrope, za šta joj je potreban bod u sudaru sa "bratskim" grčkim klubom da bi zadržala treću poziciju B grupe.

Prolaz u osminu finala već su osigurali minhenski Bajern i Totenhem, ali će se, bez obzira na odlične navijačke odnose, velika borba voditi u predgrađu Atine - Pireju.

Veliki je ulog, ali moja filozofija je da su sve utakmice velike i posebne. Došli smo do poslednjeg meča u ovoj fazi i bilo bi sjajno za Zvezdu i srpski fudbal da prođemo. Ne znam da li je ova utakmica najvažnija, ali imamo šansu da napravimo opet nesto veliko, što niko nije uradio u ovom formatu u našoj zemlji - rekao je Milojević na konferenciji za medije.

U centru pažnje biće kapiten i najbolji igrač Zvezde Marko Marin, kao nekadašnja "desetka" Olimpijakosa.

Svi znaju kakva je ovde atmosfera, naravno da smo pričali o tome. Olimpijakos će imati veliku podršku sa tribina, stvoriće se ambijent da se igra ofanzivno i mnogo će im to biti od pomoći. Ipak, spremi smo za to i nadamo se da ćemo odigrati dobru utakmicu - rekao je Marin.