Nikome nije jasno šta Zvezdina uprava radi!? Oterali Ohija koji ne prestaje da rešeta mreže

Analitika kaže jedno, što je poprilično zabrinjavajuće u igri srpskog šampiona

Crvena zvezda je ušla u ovu sezonu sa najvišim mogućim ambicijama. Jurili su plasman u Ligu šampiona, ali ga nisu dosegli. Ne baš sjajna transfer politika i boj na Ligu šampiona bez napadača, odnosno, bez prave alternative za Aleksandra Pešića su i koštali klub plasmana, dok bi sada mogli i u prvenstvu da posustanu.

Zvezda je u prvenstvu igrala protiv Radničkog iz Kragujevca (1:0), nisu mogli da dođu do gola, stvarali su šanse, ali lopta jednostavno nije htela u mrežu. Dominirala je Zvezda, imala sve u svojim nogama, sve osim gola koji je došao 15 minuta pre kraja posle penala.

Ovaj meč u Kragujevcu je ujedno produžio i agoniju napadača Zvezde, koji su posle "Čika Dače" svoj golgeterski post podigli na 562 minuta, ili nešto više od šest utakmica. Koliko trenutno loše stoje napadači Zvezde, govori i činjenica da je Milan Pavkov i dalje najbolji strelac ekipe sa pet golova, iako je klub napustio pre mesec dana.

Poprilično zabrinjavajuće, pogotovo ukoliko se uzme u obzir za koliko novca je pristigao Pešić iz Karagumrukspora (1.000.000 evra), dok se Kulibaliju da dosta toga i oprostiti, s obzirom na to da je stigao iz Nanta bez obeštećenja, dok je posle meča sa Ferencvarošem komentar o visokom napadaču imao i Rade Bogdanović, bivši napadač.

Nisu dobro odradili letnji rok. U boj ka Ligi šampiona se ne ide bez centarfora... Kupili su centarfora, života mi, mene bi bilo sramota beogradskom kaldrmom prošetati a da kupim onog Kulibalija u 31-32 godini - rekao je Rade Bogdanović, a statistika kaže da nije pogrešio.

Ono što pak malo raduje navijače, ali i upravu Zvezde jeste i hrabrost trenera Miloša Milojevića da u Mađarskoj, u poslednjim minuta pokuša da pojuri rezultat sa mladim Jovanom Mijatovićem, momkom koji tek napunio 17 godina i koja iza sebe ima sjajne utakmcie u Grafičaru.

Mijatović je igrajući u Prvoj ligi Srbije odigrao osam utakmica i postigao pet golova, a slobodno se može reći da je za 10-ak minuta protiv Ferencvaroša pokazao i više nego li Kalifa Kulibali kako je stigao u klub. Stoga, trebalo bi očekivati novu "devetku" Zvezde da dobija nekakvu minutažu.

S druge strane, kada se podvuče crta napadača Zvezde koji su trenutno u klubu, slika ne može biti zadovoljavajuća, dok... Sve više "svrbi" Zvezdu činjenica da su se na početku sezone olako odrekli Ohija Omoijunfa, fudbalera koji je donosio golove ovoj ekipi.

Norvežanin je stigao iz Moldea zimus, odigrao je 24 utakmice i postigao je 12 golova. Ipak, Srbija je zemlja gde je takav učinak kod napadača okarakterisan kao nezadovoljavajuć i morao je da promeni sredinu, iako je i sam želeo da ostane u klubu, što je otkrio po odlasku.

Miloš Milojević mu je dao priliku, zaigrao je i odmah postigao gol. Ništa drugačiji nije ni u Brondbiju, novoj ekipi u koju je stigao fudbaler. Praktično, Ohi je odigrao pet utakmcia u Danskoj i postigao je već tri gola. Iliti, identično koliko Pešić i Kulibali od starta sezone (ukoliko se u obzir uzmu i golovi u Zvezdi)!

Poslednji gol, Ohi je postigao protiv Kopenhagena, najmoćnije ekipe danskog šampionata, što još jednom pokazuje kakvog se kalibra Zvezda odrekla olako.

Na Zvezdinu sreću, nema još puno da se igra do zime, a onda je vreme da se saniraju neke rane i povrede koje su načinjene tokom leta, ukoliko žele u Ljutice Bogdana da se igra Liga šampiona iduće godine, s obzirom na to da prva pozicija donosi direktan plasman u ovo takmičenje.