NEVEROVATNA UTAKMICA! Poraz Zvezde u Kaunasu, Kavano pogodio za produžetak, Jankunas dokrajčio crveno bele…

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Žalgirisa u zaostaloj utakmici 22.kola Evrolige nakon produžetaka rezultatom 103:98

KRAJ MEČA

Prvi produžetak:

45. minut - Trojka Stefana Markovića 99:95

44. minut - Zvezda ne može ništa da pogodi u produžetku

42. minut - Jankunas pogađa za tri 94:90

41. minut - Jankunas sa jedne, Kalinić sa druge strane 90:90

Četvrta četvrtina:

40. minut- Neverovatna završnica utakmice, Žalgiris je pogodio dve trojke i to drugu bukvalno u poslednjoj sekundi nakon što je Davidovac pogodio samo jedno bacanje 88:88

40. minut - Dobrić pogađa sa bacanja, 82:87, Milaknis vraća neizvesnost trojkom 85:87

40. minut - Zakucava Nikola Kalinić nakon sjajne akcije 80:85

39. minut - Trojka Stefana Markovića 80:83

38. minut - Dobrić siguran sa penala 78:80

37. minut - Trojka Dobrića vraća Jankunas 78:78

36. minut - Pogađa Ulanovas iz reketa 73:75, Žalgiris se ne predaje tako lako

34. minut - Vajt pogađa jako važnu trojku 69:75

33. minut - Domaćin se vraćaserija 5:0, 67:70

31, minut - Davidovac pogađa za tri, 62:70

Treća četvrtina:

Crvena zvezda je treću četvrtinu dobila rezultatom 35:15, sjajna igra izabranika Dejana Radonjića u ovoj deonici

30. minut - Kalinić pogađa uz faul 58:67

28. minut - Zvezda igra kao preporođena trojke Markovića i Davidovca 58:62

26. minut - Trojkom Dobrića Zvezda je prvi put povela na meču 52:54

25. minut- Nova serija Zvezde od 5:0. poentira Dobrić, Zvezda se vratila u meč 52:51

24. minut- Poentira i Volters 47:43, svega 4 poena razlike za Žalgiris, a bilo jei 15

23. minut - Odličan start Zvezde u drugom poluvremenu serija 9:2

Zanimljiva scena desila se uoči početka meča

Druga četvrtina:

20. minut - Trojka Lukošionasa 45:30

18 minut - Ulanovas ne greši + 12 za domaćina 40:28

17. minut - Ivanović postiže prve poene na meču 35:27

15. minut - Mitrović poentira nakon kontre 31:21

13. minut - Kalinić se lepo snašao pod košem, 29:19

11. minut - Domaćin nastavlja gde je stao, Zvezda neprepoznatljiva 27:14

Prva četvrtina:

10. minut - Blažević pogađa za raspoloženog domaćina 21:12

9. minut - Trojka odličnog Vajta 17:12

8. minut - Vajt nakon sjajne odbrane poentira iz kontre, ali Nibo je nezaustavljiv njegov već 8 poen 15:9

6. minut - Dobrić trojkom prekida loš početak Zvezde 11:5

5. minut - Lukašunas postiže trojku, 9:2, loš start Zvezde, Radonjić traži tajm- aut

3. minut- Volters nakon nekoliko promašenih napada postiže prve poene za Zvezdu 4:2

1. minut - Nibo postiže prve poene na meču, 2:0

1. minut- Utakmica je počela

Zvezda trenutno zauzima 11. mesto sa skorom od 11 pobeda i 15 poraza i izgubila je i teoretske šanse za plasman u top 8 .

Žalgiris je u lošoj formi, pošto je poražen na poslednjih pet utakmica u svim takmičenjima.

Trenutno su na 15. mestu u Evroligi sa skorom 7-20 i najlošija su ekipa u elitnom takmičenju.

U prvom meču u Beogradu Zvezda je slavila rezultatom 73:61.