NEVEROVATNA UTAKMICA! Milan nije pobedio Zvezdu ali ide dalje! Čestitke fudbalerima na ogromnoj hrabrosti

Defanzivac Zvezde skrivio penal, zatim promašio šansu utakmice za 2:1 i onda dobio crveni * Srpski šampion u 180 minuta nije izgubio od Milana, iako je na oba meča igrao sa igračem manje

Po igri koju su prikazali u 180 minuta dvomeča protiv Milana, fudbaleri Crvene zvezde su definitivno zaslužili da prođu u osminu finala Lige Evrope! Posle 2:2 u Beogradu, srpski šampion je na San Siru bio na gol od velikog iznenađenja - 1:1 (1:1)!

Strelac za Milan bio je Frank Kesi u 9. minutu iz penala, dok je El Fardu Ben pogodio za Zvezdu u 24. minutu! Prethodno je napadač crveno-belih za samo tri minuta dao još jedan gol koji je poništen zbog igranja rukom i potom pogodio prečku.

Zvezdina partija na San Siru je definitivno bila evropska, čak i kada su u poslednjih 20 minuta igrali bez isključenog Marka Gobeljića. Upravo je Gobeljić tragičar crveno-belih, jer je skrivio penal, dobio crveni karton, a pre istog je promašio šansu utakmice za 2:1 u 68. minutu.

FK MILAN - FK CRVENA ZVEZDA 1:1 (1:1)
(Kesi 9 pen - Ben 24)

Milan: Donaruma, Kalabrija (Ernandes 66), Tomori, Romanjoli, Dalo, Meite, Kesi, Kastiljeho (Salemakers 66), Krunić (Rebić 46), Čalhanoglu, Leao (Ibrahimović 46)

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Pankov, Degenek, Gajić, Srnić (Petrović 46), Kanga (Katai 69), Sanogo, Ben (Falko 69), Ivanić (Nikolić 84), Falčineli (Pavkov 72)

Uživo:

90. minut - KRAJ!

81. minut - Velika prilika za Kataija. to je moralo da bude 2:1. Ipak, šutirao je pored gola.

77. minut - Još jedna prilika za Zvezdu, tačnije za Pavkova. Mogao je to da bude gol...

74. minut - Milanu poništen gol, Salemakers je bio u ofsajdu. Tačnije Ibrahimović kojhi mu je dodao.

72. minut - Pavkov je ušao umesto Falčinelija!

70. minut - Gobeljić dobio drugi žuti karton i ide napolje. Zvezda sa igračem manje!

69. minut - Katai se vratio na teren još od novembra, u igri je umesto Kange! i Falko je ušao umesto Bena.

68. minut - ZICER ZA ZVEZDU! Najpre je Donaruma na jedvite jade odbranio udarac Sanoga, da bi Gobeljić promašio prazan gol iz odbitka!

66. minut - Ernandes i Salemakers menjaju Kastiljeha i Kalabriju.

64. minut - Zvezda ponovo bolje stoji na terenu, Kanga je bio u izglednoj prilici. Šutirao je loše sa 22, 23 metra.

61. minut - Sjajna prilika za Ivanića, solo prodor, ali samo korner posle šuta.

57. minut - Dobar kontranapad Zvezde, Ivanić je povukao loptu, ali je pogrešio što je dodao Gajiću desno umesto Gobeljiću levo. Od svega, samo aut za Milan na drugoj strani.

53. minut - Prvi šut Ibrahimovića koji je Borjan neutralisao. Zatim je i Rebić propustio zicer na pet metara!

50. minut - Ne odstupa Zvezda ni za pedalj, sada je Petrović šutirao kao golu Milana. Ipak, neprecizno.

47. minut - Ponovo Kanga preti, lopta ide pored stative!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Ibrahimović i Rebić su ušli umesto Leaa i Krunića. Njegoš Petrović menja Slavoljuba Srnića

POLUVREME!

FK Milan - FK Crvena zvezda

45. minut - Prilika za Milan, Čalhanoglu je izveo slobodnjak sa nekih 18 metara i šutirao je iznad prečke. Prethodno je Srnić faulirao Krunića i dobio je žuti karton.

43. minut - Sreča za Milan! Dalekometni šut Kange prošao je tik pored stative gola Donarume.

37. minut - Borjan čuva Zvezdu, odbranio je ziocer Dalotu! Sam je bio levi bek Milana, ali je kapiten crveno-belih nogama odbranio njegov šut.

28. minut - Milan je "došao sebi", već dva puta su bili pred golom Borjana

24. minut - GOLLL! Zvezda je izjednačila na 1:1, Ben je strelac! Sjajan udarac sa leve strane, Donaruma je bio nemoćan! Prethodno je Ivanić uputio sjajan pas u prostor.

22. minut - BEN POGAĐA PREČKU! Odlično je krilni napadač izveo slobodnjak sa 20 i kusur metara, ali je prečka spasila Donarumu.

19. minut - ZVEZDI PONIŠTEN GOL! Zatresao je Ben mrežu psole kornera, ali je prethodno Pankov igrao rukom!

16. minut - Zvezda preti prvi put! Ben je dobio odličnu loptu u kaznenom prostoru, ušao je sa desne strane, ali je šutirao preko gola.

15. minut - Slobodnjak za Zvezdu, Kanga je ubacio sa desne strane, ali je odbrana Milana dobro intervenisala.

11. minut - Greška odbrane Zvezde, ali je šut Leaa uspeo da izblokira Degenek i izbaci u korner!

9. minut - GOLLL! Milan vodi 1:0, Kesi je strelac iz penala! Gobeljić je igrao rukom, što je potvrdila VAR tehnologija!https://streamja.com/embed/dmaRy

6. minut - Sreća za Zvezdu, šut Krunića sa 16 metara je blokiran i Borjan je u međuvremenu stigao da uhvati loptu. Tražili su igrači Milana penal, sudija Manzano je morao da gleda VAR.

5. minut - Prvi napad Milana preko Krunića i već korner za domaćina. Pankov je izbacio glavom.

4. minut - Hrabro je Zvezda ušla u meč, Falčineli je probao da dođe do lopte, ali je sviran ofsajd.

1. minut - Počeo je meč na San Siru!

Najava meča:

Trener Dejan Stanković u Milano je poveo 21 igrača, među kojima je Aleksandar Katai, koji je poslednji takmičarski meč odigrao u novembru prošle godine.

Velike probleme Zvezda ima sa sastavljanjem tima u defanzivi, jer zbog kartona ne igraju Nemanja Milunović i Milan Rodić. Strahinja Eraković je povređen, dok problema sa povredom ima i Marko Gobeljić koji će igrati pod injekcijama.FK Crvena zvezda

Printskrin: UEFA

Podsetimo, Zvezda juri pobedu ili remi sa dva ili više datih golova - jer je meč u Beogradu završen rezultatom 2:2!

Neće biti lako, čeka nas 90 minuta borbe, nećemo se predati i niko ne može da nam oduzme neku nadu da idemo dalje. To ne govorim kao pesimista nego kao realista. Nema zaletanja, zatvaranja očiju, pa da se olupamo. Pokazali smo da znamo da igramo na rezultat, i kad se branimo i kad napadamo - kazao je trener Crvena Zvezde Dejan Stanković.