Neverovatna rođendanska utakmica! Zvezda razbila Novi Pazar na proslavi

Kanga je učestvovao u čak četiri od pet golova, a gosti su totalno razbijeni u završnici susreta

Fudbaleri Crvene zvezde ulepšali su 78. rođendan kluba tako što su na Marakani, u sklopu 26. kola Superlige Srbije, slavili protiv Novog Pazara sa 5:1, a sjajnu partiju na svoj 200. nastup u crveno-belom dresu odigrao je Gelor Kanga koji je postigao dva pogotka i kod dva asistirao.

Trener crveno-belih Miloš Milojević bio je svestan, kao i većinu fudbalske javnosti u Srbiji, da je bodovna razlika na vrhu tabele prevelika i da bi moglo da dođe do kombinovanja i isprobavanja nešto manje korišćenih snaga.

Kao kostur tima ostavljeni su Milan Borjan, Aleksandar Dragović i njegov imenjak Katai, kao i nešto mlađi Strahinja Eraković, ali svi ostali su u prethodnom periodu imali manju minutažu, a sada su od starta bili na terenu.

Uskoro opširnije...

TOK MEČA

90. minut - KRAJ MEČA! Zvezda je na kraju krajnje ubedljivo ostvarila još jednu pobedu uz sjajnu igru Gelora Kange i nove momente mladosti u crveno-beloj opremi.

87. minut - Vrlo lako bi moglo da dođe do još jednog gola, a čini se da nema razloga za neku veću nadoknadu na ovom susretu.

81. minut - GOOOOOOOOL! SADA SU SE PAZARCI TOTALNO RASPALI! Rakonjac postiže peti pogodak za Zvezdu, iako mu je tu pomogao golman Slavković od kojeg se, pod tim uglom levo iskosa, lopta odbila u gol.

77. minut - GOOOOOOOOL! EVO I ČETVRTOG GOLA ZVEZDE! Aleksandar Katai na pravom mestu i ponovo je Kanga asistent. Sada je već jasno ko će do tri boda.

73. minut - GOOOOOOOOOL! ZVEZDA IDE NA 3:1! Prelep pogodak Gelora Kange. Veznjak crveno-belih je dobio loptu na nekih 18 metara, otvorio desnu nogu i pogodio gornji desni ugao. Čini e da se ovde gase nade gostujućeg tima.

70. minut - Sve agresivniji su domaći. Prucev je prvo slalom došao do pozicije da šutira, ali je izblokiran, pa je Rakonjac nekoliko trenutaka kasnije tukao glavom preko prečke. Ta ofanziva je završena udarcem Ivanića. Mnogo je bliža Zvezda trećem, nego Pazar drugom golu.

65. minut - Zvezda je do ovog momenta u drugom poluvremenu uputila dva udarca, od čega je kod jednog morao da reaguje Slavković, dok je Pazar dosta plahovit i prilično je bezopasan u odnosu na prvi deo igre.

63. minut - Trostruka izmena kod Zvezde: Iz gre izlaze Veljko Nikolić, Pešić i Eraković, a ulaze Srnić, Azarov i Ivanić.

53. minut - Tempo nije usporeniji nego što je bio u prvom delu igre, ali se više igra na sredini terena i sada su oba šesnaesterca dobro zaštićenja i bez prevelikih udara druge strane.

46. minut - POČELO JE DRUGO POLUVREME!

45+2. minut - GOTOV JE PRVI DEO IGRE! Zvezda je u skroz izmenjeno sastavu sa nekoliko iskusnih prvotimaca ostala u vođstvu protiv Pazara. Imali su gosti svojih šansi, dobili i penal koji su realizovali, ali su zato i jedan skrivili koji ih je vratio u minus.

44. minut - Zvezda ponovo ima nekoliko otvorenih akcija, ali i dalje nije presigurna u poslednjoj liniji kada ofanziva propadne.

39. minut - Stativa za Pazar! Moglo je ponovo do izjednačenja, Ergelaš je tukao i zatresao okvir gola, ali crveno-beli su ovog puta imali sreće.

33. minut - GOOOOOOOOL! ZVEZDA PONOVO DO PREDNOSTI! Novi penal na susretu i svakako je za razmatranje. Čini se da igrač Pazara nije ni gledao u smeru pada lopte kada je skočio, a ona ga je u tom duelu pogodila u ruku. Sudija Nikolić je pregledao VAR i pokazao na belu tačku odakle je Gelor Kanga bio savršeno precizan pogodivši donji desni ugao. Golman Slavković je pogodio stranu, ali nije mogao da spreči pogodak.

28. minut - Ovo je mogla da bude senzacija. Borjan je izleteo kako bi sprečio jednu brzu kontru i mogao je opasno da bude kažnjen. Ipak, ofsajd i neprecizni veznjak Pazara sa centra ostavili su egal na semaforu.

24. minut - GOOOOOOOOOOOL! NOVI PAZAR DO IZJEDNAČENJA! Pri centaršutu sa desne strane, lopta je pogodila Aleksandra Dragovića u ruku, a sudija nije imao nedaumice i odmah je pokazao na belu tačku. Savršena egzekucija Andrije Majdevca i nakon što se mreža zatresla u donjem levom uglu, gosti su na 1:1.

22. minut - Ušli smo u jedan period gde su se gosti preselili na protivničku polovinu, ali dva ofsajda su im skratila entuzijazam.

16. minut - Čini se da šampiona Srbije deli samo završni pas da udvostruči prednost. Ipak, odbrana je prilično ranjiva u ovom isturenom sastavu sa ofanzivnim tendencijama. Svaki napad Pazara izgleda kao kontra.Play Video

Ako želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)

0:40

11. minut - GOOOOOOL! VODI ZVEZDA! Gelor Kanga je na svom 200. nastupu izveo veoma kvalitetan korner, a na petercu se našao Marko Rakonjac koji je glavom pogodio desni, dalji ugao. Rano domaćin stiže do prednosti na svoj rođendan.

7. minut - Kakva je ovo prilika mogla da bude za Pazarce... Tri na tri i Đuričković za korak ispred Lekovića koji ga je sustigao i sprečio da šutira. Sprečene su uvodne komplikacije za mladi sastav crveno-belih.

4. minut - Zvezda je od samog starta preuzela loptu i to je krunisano jednim pokušajem Aleksandra Kataija iz voleja sa ivice kaznenog prostora, ali "rezani" udarac je završio daleko iznad prečke.

1. minut - POČEO JE MEČ NA MARAKANI!

SASTAVI

Zvezda: Borjan - Eraković, Leković, Dragović, L. Nikolić - Kanga, V. Nikolić, Prucev, Rakonjac, Katai - Pešić.

Novi Pazar: Slavković - Bogdanovski, Ergelaš, Jović, Kurdić, Majdevac, Momčilović, Pešukić, Radovac, rubežić, Đuričković.