NEVEROVATAN ROLERKOSTER U BEOGRADU! Zvezda gubila, vodila, pa na kraju poražena od Partizana

Veoma dobra utakmica viđena je u Beogradu, gde pobeda odlazi na crno-belu stranu!

Košarkaši Partizana su uz veliku muku i veoma dobru utakmicu uspeli da odbrane domaći teren u Evroligi u večitom derbiju, gde su savladali Crvenu zvezdu sa 88:86, i to nakon velikog preokreta, pošto su u poslednju deonicu ušli sa čak 10 poena zaostatka! Najefikasniji igrač na ovom meču bio je Aleksa Avramović sa 14 poena.

Veoma dobra utakmica viđena je u Beogradskoj areni ovoga puta, gde se videlo zašto je i čitava Evropa sa velikim nestrpljenjem čekala ovaj meč i zašto se tražila karta viška za isti.

Borba tokom svih 40 minuta, od prvog, do poslednjeg i dosta velik broj preokreta viđen je na meču. Zvezda je očajno ušla u utakmicu, promašili su sve što su šutnuli, imali su šut iz igre 1/10, dok je Partizan to koristio i otišao je na velikih +15 već na samom startu utakmice.

Tada se krenulo u drugoj deonici, krenula je Zvezda, do poluvremena je nadoknadila sav minus, a onda je u trećoj deonici i otišla na velikih +10.

Činilo se samo tada veliku prednost, da bi u poslednjoj doenici i Partizan imao svoju sekvencu, pogotovo preko Alekse Avramovića, koji je imao neverovatnu energiju koja je podigla njegov tim i koja ih je vratila

Ipak, ključna je bila poslednja deonica, gd eje Partizan postigao 35 poena.

Međutim, tada se dogodila i prekretnica Aleksa Avramović se doslovno probudio, a to je i iskoristio na najbolji mogući način, te je svojim poenima vratio crno-bele u utakmicu, potom i u prednost, dok je trojkom na 80:80 i i doneo ključnu prednost. Potom je želeo Miloš Teodosić da postane heroj svog tima, ali je na kraju ostao samo tragičar nakon što je promašio dva od tri bacanja, onda i šut za izjednačenje.

Partizan - Zvezda 88:86 (22:13, 20:29, 11:23, 35:21)

SASTAVI:

Partizan: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer.

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Simonović, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Ilić, Giedraitis, Jago.