NEVEROVATAN PREOKRET! Zvezda gubila i za 7 minuta preokrenula utakmicu!

Oba gola crveno-belih došla su nakon kornera pred sam kraj utakmice...

Možda su igrači gostujuće ekipe večeras već bili mislima u Milanu na revanšu šesnaestine finala Lige Evrope, ali su do pobede protiv Spartaka na kraju ipak došli. I to posle dosta prolivenog znoja!

Spartak se veoma dobro branio, činilo se dosta dugo da će možda pokupiti sva tri boda protiv crveno-belih, ali su Beograđani ipak pokazali kvalitet iz prekida i preko Ivanića i Sanoga preokrenuli rezultat, te upisali novu pobedu u Linglong Superligi Srbije – 1:2 (1:0)!

SPARTAK SUBOTICA - CRVENA ZVEZDA 1:2 (1:0)/Furtula 35' - Ivanić 80', Sanogo 88'/

SPARTAK ŽDREPČEVA KRV (4-2-3-1): Dujmović – Dunđerski, Ivančević, Tekijaški, Milošević – Marčić, Šimura – Savković, Tufegdžić, Srećković – Furtula. Trener: Vladimir Buač.

CRVENA ZVEZDA (4-4-2): Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Rodić – Petrović, Nikolić, Ivanić, Falko – Falčineli, Pavkov. Trener: Dejan Stanković.

Žuti kartoni: Marčić, Šimura, Dunđerski, Milošević (Spartak) - Nikolić, Pavkov (Crvena zvezda)

Tok meča:

KRAJ UTAKMICE: Zvezda odnosi sva tri boda nazad za Beograd!

90+3. minut: Teče dodatak, a šansi nema i Zvezda je sve bliža pobedi. Moraće da se ukaže pomoć Srniću.

90. minut: Igraće se četiri minuta nadoknade u Subotici.

88. minut: GOL! 1-2! Sanogo! Sada se ređaju korneri za Crvenu zvezdu, koja je u totalnoj ofanzivi na gol Spartaka! I ponovo dolazi pogodak nakon kornera - Sanogo! On je došao iz potpuno drugog plana nakon kornera Bena i sa peterca glavom prosledio loptu u mrežu.

84. minut: Kakva je ovo utakmica! Neverovatno, pogađa prečku Ben! Posle toga Tufegdžić trči u kontru, ali je izgubio snagu i jednostavno je pao u kaznenom prostoru. Mala pauza, jer i grčevi sada hvataju fudbalere.

80. minut: GOL! 1-1! Visio je gol u vazduhu! Nakon kornera Bena, lopta je došla do Mirka Ivanića na petercu i ovaj je lako poslao tu mrežu, jer nikoga nije bilo oko njega!

75. minut: Spartak se grčevito brani! Zvezda konstantno napada, ali je ispred gola Subotičana ne jedan, nego dva autobusa. Sjajnu odbranu igraju domaći. Ogromna gužva sada u kaznenom prostoru, ali su se opet snašli momci sa severa Bačke.

70. minut: Prekršaj na ivici kaznenog prostora i prilika za El Fardu Bena. On šutira preko zida, ali i preko gola. Nije ovo bilo ni toliko blizu.

69. minut: Izmene u Spartaku. Srećković i Furtula su izašli napolje, dok su u igru ušli Vidaković i Jovanović.

67. minut: Ređaju se šanse za Crvenu zvezdu. Gledamo odličnu utakmicu, baš kao što je to bio slučaj u prvom delu sezone. Ben je sada šutirao preko gola!

66. minut: Kakva šansa za Zvezdu! Koliko sreće za Spartak! Dunđerski je izbacio loptu sa gol linije, a Gajić je prethodno pogodio stativu.

65. minut: Oboren je sada u kaznenom prostoru napadač Spartaka, Sanogo je tu startovao, ali ponovoljeni snimak pokazuje da nema govora o kaznenom udarcu. Prelako je pao igrač Subotičana.

63. minut: Veliki je pritisak na gol Spartaka u poslednjih nekoliko minuta. Lopta konstantno "prolazi" kroz kazneni prostor, ali Zvezda ne može da pronađe način da uputi pravi šut ka golu.

61. minut: Umalo da Srnić postigne gol iz prvog dodira. Postavio se Tekijaški i lopta se od njega odbila u korner.

60. minut: Izlazi Pakvov, ulazi Gavrić. Potom izlazi Petrović, ulazi Sanogo. I na kraju izlazi Rodić, a ulazi Srnić. Drastična promena u sastavu Crvene zvezde.

57. minut: Mirko Ivanić sada pogađa spoljni deo mreže. Šutirao je levom nogom.

56. minut: Opet ofsajd! Ali Zvezda će morati dobro da se pazi kako ne bi primila još jedan gol iz kontre. Spartak je opet zapretio, ali je pomoćni sudija prekinuo akciju zbog opravdane nedozvoljene pozicije.

54. minut: Žuti karton za heroja Crvene zvezde protiv Milana - Pavkova. Dobio je karton nakon što je kolenom zakačio protivničkog igrača.

53. minut: Opasan napad Spartaka, ali je svirana nedozvoljena pozicija. Kako je delovalo na ponovljenom snimku, to je bila ispravna odluka pomoćnika Lazara Lukića.

52. minut: Jasno se vidi želja Crvene zvezde da dođe do izjednačenja. Međutim, posle udarca Pankova, lopta završava u rukama Dujmovića.

48. minut: Ogroman vatromet u Subotici iznad Gradskog stadiona. Traje to već dobra minuta iza zapadne tribine, što se jasno sada čulo, pa i videlo u direktnom prenosu.

46. minut: Kreće drugo poluvreme u Subotici. Prvi napad imaju fudbaleri Spartaka.

POLUVREME: Vodi Spartak na poluvremenu protiv Crvene zvezde. Beograđani su imali inicijativu, ali su Subotičani preko Furtule iz kontre došli do vođstva.

45. minut: Dva minuta nadoknade. Korner za Crvenu zvezdu, ali ništa od njega. Mogao je Spartak u kontru, ali su crveno-beli sve iskontrolisali na pravi način.

44. minut: Gajić, pa Falćineli... Koliko je udaraca ka golu uputio Italijan, teško je prebrojati. Ali i ovaj je odbranio Dujmović. Ovoga puta je šutirao glavom sa peterca.

42. minut: Korner za Zvezdu, šansa za Falćinelija! Izvukao se sam na petercu, šutirao je, ali je lopta otišla preko gola. Možda i najbolja šansa za crveno-bele.

40. minut: Opet Falćineli i ponovo Dujmović! Sada je Rodić centrirao, izborio se Italijan za prostor na petercu i šutirao je glavom, ali pravo u golmana Spartaka.

38. minut: Evo novog kartona, koji sada dobija Milošević zbog protesta. Nisu zadovoljni u Spartaku suđenjem Lazara Lukića.

35. minut: GOL! 1-0! Vodi Spartak! Furtula je strelac! Bila je to odlična kontra Subotičana, a Nikola Furtula je istrčao u prostor posle pasa Srećkovića i na pravi način savladao Milana Borjana. Kaznio je ovaj fudbaler sve promašaje crveno-belih.

34. minut: Odlična kontra Zvezde. Falćineli je želeo da proigra Gajića, koji ga nije razumeo i nije očekivao loptu, pa je propala prilika da crveno-beli povedu.

30. minut: Zvezda konstantno napada, ali još uvek ne nalazi način da slomi dobru odbranu Subotičana. Ogromna je gužva bila u kaznenom prostoru, ali su fudbaler Spartaka i ovo raščistili.

26. minut: Lazar Lukić upozorava klupu Spartaka, kaže da "non-stop" čuje samo klupu Subotičana i da to neće tolerisati. Sada je sa terena izašao Falko, izgleda da je neka povreda u pitanju, pošto nema nekog drugog razloga, a ušao je Ben.

23. minut: Malo je nedostajalo da Falko dođe do svog prvog gola u dresu Crvene zvezde, ali se isprečio Dujmović, koji je još jednom sačuvao domaćina većih problema.

21. minut: Spartak je sada izborio i prvi korner na susretu, ali nakon njega nismo videli veću opasnost po crveno-bele. Žuti karton je dobio i Dunđerski, koji je morao da seče kontru Crvene zvezde.

18. minut: Pokušao je sada i Falćineli iz kaznenog prostora, ali je njegov šut izblokiran i završio je u rukama Dujmovića.

16. minut: Evo i prve šanse za Spartak! Išla je lopta u okvir gola, pokušao je Srećković, ali je Borjan bio na pravom mestu i lako zaustavio šut.

14. minut: Prva velika šansa za Zvezdu. Sam je bio Falćineli na rubu kaznenog prostora, šutao je iz punog trka i bilo je veoma blizu. Lopta je otišla malo pored desne stative, tako da ostaje 0:0.

10. minut: Samo se ređaju žuti kartoni na obe strane, evo sada jednog i za Šimuru, koji je prekinuo kontru Zvezde. Sasvim opravdano je Lukić pokazao sve tri javne opomene.

9. minut: Na ponovljenom snimku se vidi da je lopta dodirnula ruku fudbalera Spartaka, ali je sudija Lukić odlučio da ne dosudi penal u ovom slučaju. Sa druge strane, glavni arbitar pokazao je opomenu Veljku Nikoliću.

7. minut: Beležimo prvi šut u okvir gola. Petrović je uputio udarac ka golu domaćina, ali je Dujmović skrenuo loptu u korner. Nakon udarca iz ugla traže penal fudbaleri Crvene zvezde, ali Lazar Lukić traži da se igra dalje.

5. minut: Apsolutno ništa epohalno se nije desilo posle žutog kartona Marčića. Igra se uglavnom na sredini terena i obe ekipe ispituju koncentraciju protivnika. Uglavnom je Zvezda ta koja drži loptu u posedu.

1. minut: Utakmica je upravo počela, prvi napad ima Crvena zvezda koja napada sa desne na levu stranu tokom prvog poluvremena. Nije prošlo ni 40 sekundi igre, a Marčić je dobio žuti karton u ekipi Spartaka iz Subotice posle zaista jakog starta nad Falčinelijem, koji se žali na povredu, ali se pridigao.

- Igrači su na terenu i uskoro se očekuje početak utakmice. Uslovi za igru su gotovo idealni, nema oblaka na nebu, a temperatura je 11 stepeni Celzijusa.

Pre meča:

Dejan Stanković je na ovom susretu dao šansu Milanu Pavkovu od samog početka, pa će junak Crvene zvezde od pre nekoliko dana pokušati da donese pobedu svom timu i u domaćem šampionatu.

Spartak se i dalje nada plasman u kvalifikaciju za UEFA Konferencijsku ligu, ali će im za to biti neophodan pozitivan rezultat protiv Crvene zvezde danas. Uzimajući u obzir da su u poslednjem kolu doživeli debakl protiv Metalca, danas će reakcija biti više nego neophodna.

Glavni arbitar na meču biće Lazar Lukić, a start je zakazan za 17:05 časova.