NEVEROVATAN PREOKRET! Prava drama na Marakani, Zvezda gubila do 73 minuta pa slavila protiv Zlatibora

Zlatibor bio na ivici senzacije, ali su poklekli u finišu na najvećem srpskom stadionu

Teže nego što se očekivalo, fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Zlatibora na Marakani rezultatom 4:2 (0:1) i plasirali su se u 1/8 finala Kupa Srbije!

Bili su crveno-beli "na konopcima" sve do 71. minuta, do kada su gosti vodili sa 2:0 golovima Janjića i Miloradovića, ali je srpski šampion u poslednjih 20 minuta napravio strašan preoket i za 15 minuta dali su čak četiri gola.

Najpre su Mirko Ivanić i Aleksa Vukanović u 71. i 73. minutu vratili Zvezdu u igru, da bi Radovan Pankov u 84. i Andrija Radulović u 86. minutu postavili konačan rezultat.

FK CRVENA ZVEZDA - FK ZLATIBOR 4:2 (0:1)
(Ivanić 71, Vukanović 73, Pankov 84, Radulović 86 - Janjić 31, Miloradović 56)

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Degenek (Radulović 72), Pankov, Eraković (Milunović 58) - Spiridonović (Vukanović 58), Petrović, Nikolić (Sanogo 82), Ivanić - Falčineli, Boaći (Pavkov 58)

Zlatibor: Čubraković - Jezdimirović, Anđelković, Stamenković, Đakovac, Đokić (Živanović 65), Petronijević, Miloradović, Janjić, Krstić, Islamović.

Uživo:

90. minut - KRAJ!

86. minut - GOLLL! Zvezda vodi 4:2, strelac je Radulović sjajnim udarcem sa distance.

84. minut - GOLLL! Zvezda je preokrenula rezultat! Milunović je pokušao makazicama, a Pankov je petom sa metar razdaljine ubacio loptu u mrežu

81. minut - Čubraković čuva gol Zlatibora posle udarca Vukanovića glavom.

78. minut - Trgao se Zlatibor posle brzih golova Zvezde, imali su gosti jednu opasnu kontru.

73. minut - GOLLL! Zvezda je izjednačila rezultat. Vukanović je strelac, asistent Milunović. Zanimljivo, obojica igrača su nedavno ušla u igru.

71. minut - GOLLL! Zvezda je smanjila na 1:2. Strelac je Mirko Ivanić koji je iskoristio asistenciju Falčinelija. Italijan je samo ostavio loptu vezisti crveno-belih.

68. minut - Pokušava Zvezda da stigne do gola, Nikolić je pogodio spoljni deo mreže.

63. minut - Neće Falčinelija gol. POnovo je šutirao glavom preko gola.

58. minut - Izmene u Zvezdi! Pavkov menja Boaćija, Milunović menja Erakovića, Vukanović ulazi umesto Spiridonovića.

56. minut - GOLL! Zlatibor vodi 2:0 na Marakani, Miloradović je strelac. Sjajno je dobio loptu od Janjića sa desne strane i neometan je sa pet metara glavom matirao Borjana.

49. minut - Idealna prilika za Boaćija, šutirao je glavom sa pet metara direktno u golmana Zlatibora. Bio je i dobar centaršut Degeneka s leve strane.

47. minut - Prvi udarac u nastavku, Nikolić je tukao direktno u Čubrakovića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!FK Zlatibor

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45. minut +1 - Boaći maša zicer, sa tri-četiri metra šutirao je glavom direktno u Čubrakovića.

45. minut - Odličan udarac Boaćija, lopta je prohujala tik ported leve stative Čubrakovića koji je u ovoj situaciji imao dosta sreće.

37. minut - Opet Falčineli i opet preko gola. Neće Italijana nikako... Gobeljić je centrirao sa desne strane.

36. minut - Još jedna prilika za Falčinelija koji glavom sa pet metara šutira preko gola.

33. minut - Opasna kontra Zlatibora, ali je neko iz odbrane Zvezde stigao da zaustavi Đokića u poslednjem trenutku.

31. minut - GOLLL! Zlatibor vodi na Marakani, Vasilije Janjić je strelac posle odlične akcije i ubacivanja sa leve strane.

23. minut - Nova prilika za Falčinelija, ovoga puta je glavom šutirao pored gola.

22. minut - Strahovit udarac Falčinelija, ali je prečka sačuvala goste.

11. minut - Zvezda je tražila penal! Šutirao je Falčineli glavom, lopta je pogodila Đokića u ruku, ali se sudija Piper nije oglasio.

5. minut - Umalo gol za Zvezdu, bila je to dobra prilika za Spiridonovića koji je šutirao pored gola.

4. minut - Šut Nikolića, piše se prva prilika za crveno-bele.

1. minut - Počela je utakmica na Marakani.

Ono što je evidentno jeste to da je Dejan Stanković izveo najjači tim koji je imao na raspolaganju. Nema reprezentativca Aleksandra Kataija, Gelora Kange i El Fardu Bena.

U slučaju nerešenog rezultata posle 90 minuta odmah se izvode jedanaesterci, dok je žreb za osminu finala planiran za utorak od 12 časova.