Nestvarno loša igra Crvene zvezde: Poraz od Mornara koji može da košta Zvezdu plej-ofa

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su težak poraz od Mornara u Baru u 19. kolu ABA lige sa 71:61. Mornar je pobedu odlučio igrom sa mnogo više energije u odbrani i daleko boljim procentima šuta u napadu.

Barani su se osvetili timu Dragana Šakote na porazu iz prvog dela sezone, a pitanje pobednika su rešili u prvom poluvremenu koje su crveno-beli u Topolicama odigrali katastrofalno.

Nije im pomoglo ni što je Mornar šutirao užasno sa linije za slobodna bacanja (6/21), a Zvezdi serija od 11:0 u četvrtoj četvrtini nije mnogo pomogla rezultatski, osim da se ublaži poraz.

Najbolji je kod pobednika bio Uroš Luković sa 21 poenom i šest skokova, ali i šutem iz igre 10/10. Pratio ga je Džejkob Pulen sa 13 poena.

U Zvezdi je Kevin Panter ubacio 22 poena (7/18, 3/5 trojke). Još 14 poena je tokom poslednje četvrtine sakupio Bili Beron i ostali su svi bili daleko ispod proseka.

Prvo poluvreme proteklo je u potpuno dezorganizovanoj igri crveno-belih u napadu. Apatija koja se napadački videla i bez Lorenca Brauna ličila je na meč sa Himkijem, jer su izabranici Dragana Šakote počeli meč nekolicinom izgubljenih lopti.

Mornar je počeo motivisanije, pa je Uroš Luković u prvim minutima pravio dar-mar u reketu i zakucavao po volji, te je Mornar uz dobre tranzicije imao 7:0.

Zvezda nije mogla da poentira iz smislenog napada, pa je prve poene ubacio Vladimir Štimac posle ofanzivnog skoka.

To nije mnogo popravilo stvari u gostujućem timu, jer su crveno-beli u seriji promašivali trojke dok su gomilali izgubljene lopte, a Nidam, Markota i Pulen su serijom 11:0 potpuno demolirali Zvezdu do 20:5 do dva minuta pre kraja prve deonice.

Proradio je u međuvremenu Kevin Panter koji je malo ublažio rezultat na -11 posle uvodnih deset minuta. Tokom drugih deset minuta je delovalo kao da jedino Panter igra u napadu.

Odbrana nije bila na nivou, pa je bilo situacija kada Šehović protrčava pored Stratosa Perperoglua na sredini terena, kao na poligonu i onda zakucava u praznom reketu.

Ajzea Vajthed i Ognjen Vranješ su kaznili i loše branjenje spoljnih šuteva pa je Mornar već posle dva minuta druge četvrtine povećao prednost na 30:17.

Barani su tada malo popustili pa su crveno-beli sa 7:1 prišli na 33:20, ali je Mornar na poluvremenu imao komotnih 16 razlike.

Drugo poluvreme je počelo energičnijom odbranom Zvezde, pa je Mornar u prva dva minuta izgubio nekoliko lopti. Međutim, rešenja u napadu nije bilo, a sreća crveno-belih se preokrenula posle ukradene lopte i izgubljene lopte Gista u kontri.

Nidam i Pulen su pogađali u naredna dva napada, Luković je rampom zaustavio Pantera, a Milko Bjelica je trojkom po prvi put u 26. minutu utakmice doneo Mornaru 20 razlike.

Barani su imali 49:29, a do kraja treće četvrtine je Zvezda totalno potonula. Nije mogla da prebaci 30 posto iz igre, ni da je njenim igračima od toga zavisio život, Panter se ispucavao, a crnogorski tim je bio na pragu velike pobede sa 62:38 posle 30 minuta.

Četvrta četvrtina:

39. minut - Gist hvata ofanzivni skok posle promašaja Lazića - 69:61.

38. minut - Trojka Berona, Luković hvata ofanzivni skok i dobija faul (69:59).

37. minut - Beron pogađa trojku uz faul (67:53). Lazić daje trojku - 67:56 vodi Mornar.

36. minut - Nekoliko ukradenih lopti Mornara, zakucavanje Lukovića i promašaj sa linije penala - 67:49 za Crnogorce.

35. minut - Trojka Pulena, kojom je prekinuta serija Zvezde od 11:0. Džejkob zatim krade loptu i ide u kontru ali je ne koristi.

34. minut - Pogodak Gista, slobodno bacanje Berona, Zvezda prišla na -13, Mornar vodi 62:49!

33. minut - Trojka Berona, tajm-aut Mornara - 62:46.

32. minut - Koš Davidovca sa poludistance, serija Zvezde 5:0 - 62:43. Vranješ je promašio tri slobodna bacanja posle nesmotrenog faula Gista na šutu za tri, horor procenti Mornara u ovom segmentu igre 6/19.

31. minut - Dva promašaja igrača Mornara, pa faul Vranješa i trojka Berona - 62:41 vodi Mornar.

Treća četvrtina:

30. minut - Dva dobra napada Šehovića, Zvezda pred totalnim debaklom i nemogućom misijom u četvrtoj deonici - 62:38 za Mornar.

29. minut - Trojka Vajtheda, pa slobodna bacanja Pantera - 58:38 za Mornar.

28. minut - Luković nepogrešiv iz igre, 9/9 za 53:36. Vajthed ide do kraja, Štimac gubi loptu posle pasa Dobrića u reketu - 55:36 za domaće.

27. minut - Panter iznuđuje tri slobodna bacanja posle faula Nidama. Navukao je pleja Mornara da napravi faul posle istrčavanja iz Štimčevog bloka. Kontra Zvezde i poeni Dobrića - 51:36 vodi Mornar.

26. minut - Trojka Bjelice, Mornar odlazi na 49:29! Trojka Kevina Pantera, Luković opet razbija reket i zakucava uz faul - 51:32.

25. minut - Koš Nidmaa iz floutera, Pulen cepa mrežicu trojkom, Mornar se opet odlepio, dok Pantera "čisti" Luković rampom - 46:29 vodi Mornar.

24. minut - Gist ide u kontru i gubi loptu.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:42

23. minut - Luković hvata ofanzivni skok i poentira iz reketa od table, na isti način precizan i Gist - 41:29 za Mornar.

22. minut - Treća izgubljena lopta Mornara od početka drugog poluvremena, ali i nekoliko promašaja Zvezde.

21. minut - Dva brza koša Zvezde, Dženkins je lepo skoičio sa poludistance, a igrači Dragana Šakote deluju kudikamo energičnije na startu drugog dela - 39:27 za Mornar.

Druga četvrtina:

20. minut - Trojka Nidama sa sredine, vraća Panter!
 Zamalo i da ukrade loptu u sledećem napadu Mornara, ali je premalo da samo jedan čovek igra u Zvezdi - 39:23. Pulen je promašio oba slobodna bacanja, Panter nije pogodio dvojku.

19. minut - Nova ukradena lopta Mornara, Nidam vuče kontru i pronalazi Herisa u ćošku, ovaj trči uz osnovnu liniju i asistira Lukoviću za zakucavanje - 36:20 za Mornar.

18. minut - Markota pod faulom (34:20).

17. minut - Krade Pulen loptu Panteru, ali ne ubacuje čist zicer u kontri. Panter lepo prolazi do reketa gde asistira Gistu za zakucavanje - 33:20 vodi Mornar.

16. minut - Sjajna rola Pantera, flouter, pa onda koš uz faul (32:18)! Nidam polovičan sa linije bacanja - 33:18.

15. minut - Vajthedu ne prolazi polaganje na obruču, ali ofanzivni skokovi uništavaju Zvezdu u ovim trenucima. Vajthed ide do koša i pogađa uz faul Pantera - 32:13 za Mornar!

14. minut - Štimac ne uspeva da pogodi zicer, ali neuspešni i igrači Mornara u napadu sa trojke i iz reketa.

13. minut - Šehović beži Perperogluu i utrčava u prazan reket, zakucava (30:13). Vajthed uzima loptu Dženkinsu, Panter promašuje otvorenu trojku.

12. minut - Mornar šutira do sada oko 55 odsto iz igre, Šehović promašuje slobodno bacanje posle faula, njegovi saigrači hvataju ofanzivni skok i Vranješ daje trojku. Spolja pogađa i Ajzea Vajthed od table - 28:12 za Mornar.

11. minut - Izgubljena lopta, kontra i pogodak Hanta na obruču, pa trojka Pantera šutem za tri - 22:12 za Mornar.

Prva čevrtina:

10. minut - Štimac se spušta u reket u kontri i ubacuje poene za 20:9.

9. minut - Fauliran Markota na šutu za tri, Davidovac ga je zaustavio nepropisno (20:5), na drugoj strani poentira Panter posle pet praznih minuta gostiju - 20:7 vode Crnoogorci.

8. minut - Luković lepo okreće u reketu i ubacuje novi koš, Markota ima sav prostor ovog sveta na trojci koju ubacuje dok Davidovac sa trojke "lomi obruč" - 19:5 za Mornar.

7. minut - Ispada lopta Beronu u kontri koju je pokrenuo Dženkins, brza i nekontrolisana igra na obe strane i više grešaka.

6. minut - Lazić neprecizan sa trojke, Pulen u tranziciji naskače i ne greši (12:5). Gube loptu Dženkins i Beron, kontra Mornara i  14:5 za domaćina u hali Topolice.

5. minut - Alej-up za Lukovića! Deveti poen za četiri minuta i pet sekundi (9:2). Štimac na drugoj strani fauliran, pogađa jedan od dva penala. Na liniji bacanja i Lazić posle ofanzivnog skoka - 9:5 vodi Mornar.

4. minut
 - Lepo organizovana akcija Berona za šut za tri Dženkinsa, ništa. Pokušaj Berona u prodoru, ništa. Tek Štimac poentira posle ofanzivnog skoka i ubacuje prvi poen za crveno-bele - 7:2.

3. minut - Sedmi poen Lukovića, igrači Zvezde ne mogu da pronađu put do koša Barana, a centar Mornara nastavlja da profitira - 7:0 za Lukovića protiv Zvezde.

2. minut - Izgubljena lopta Zvezde samo je nastavak meča crveno-belih i Himkija, Luković na drugoj strani opet dominantan u reketu: novo zakucavanje i faul - 5:0 za Mornar.

1. minut - Dženkins baca flouter od table i ne pogađa u prvom napadu Zvezde, a ne ispravlja ga ni Kuzmić posle ofanzivnog skoka. Na drugoj strani je zakucao Uroš Luković za 2:0 u korist Mornara.