NEREŠENO! Ponovo Pavkov -Zvezda izjednačila protiv Milana u poslednjim sekundama meča!

Zvezda sa desetoricom izborila remi sa "rosonerima"

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su krajnje uzbudljivih 2:2 protiv Milana u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope, i to sa desetoricom u psoeldnjih dvadesetak minuta, a junak je bio Milan Pavkov - strelac gola u 93. minutu.

CRVENA ZVEZDA - MILAN 2:2
(Kanga 52. p, Pavkov 90+3 - Pankov 42. ag, Ernandez 61.p)

TOK MEČA

90+3. minut - GOOOOOL, 2:2, Pavkov...

90+1. minut - Povukli su se gosti, a Zvezda napada svim silama, probuđena je u samoj završnici. Falko je sjajno gađao Pavkova, ovaj imao loptu "na glavi", ali je Romanjoli u poslednjem trenutku intervenisao.

86. minut - Zvezda se ne predaje, napada i sa desetoricom, ipak Milan uspeva da odbije nalete crveno-belih.

81. minut - Meite je zapretio, tukao je glavom posle centaršuta, ali je Borjan bio na visini zadatka. Paradom je izbacio loptu u korner.

80. minut - Trostruka izmena u Zvezdi: Bakajoko je ušao umesto Ivanića, Sanogo umesto Petrovića, Pavkov umesto Falćinelia.

77. minut - CRVENI KARTON! Rodić je zaradio drugi žuti karton, možda i prestrogo, pa Zvezda do kraja mora sa desetoricom.

74. minut - Gajić je ušao umesto Gobeljića. Zvezda je pomerila težište igre na polovinu Milana, traži prostor da ugrozi "rosonere", da dođe do egala.

71. minut - Žuti karton je dobio Mandžukić, poptuno opravdano, laktom je "patosirao" Rodića. Zvezda mora da pronađe snage da uzvrati u psoeldnjih dvadesetak minuta. Deluje kao da gosti imaju punu kontrolu meča.

68. minut - Gosti sada igaju sa mnogo samopouzdanja, rasterećenije, a Zvezda, nakon drugog primljenog gola, kao da je posustala energetski. Borjan je opet bio ugrožen, ali je sjajno intervenisao.

62. minut - Ušao je i Falko, zamenio je Bena.

61. minut - GOL, 1:2! Pogodio je Teo Ernandez, igrač nad kojim je skrivljen penal. Borjan je otišao na jednu, lopta na drugu stranu.

59. minut - PENAL za Milan! Pankov ga je skrivio... Kakvo košmarno veče za Zvezdinog defanzivca.FK Crvena zvezda - FK Milan

FK Crvena zvezda - FK Milan

57. minut - U međuvremenu, Milunović i Rodić su zaradili po žuti karton zbog nešto žustrijih startova.

52. minut - GOOOOOL, 1:1, Kanga... Miran je bio Gabonac, pogodio je Donaruam stranu koju je gađao Kanga, ali bio je to savršen udarac - Zvezda stiže do zasluženog egala.FK Crvena zvezda - FK Milan

51. minut - PENAL za Zvezdu! Falćineli je iskusno pogodio Romanjolijau ruku, dovoljno da sudija poaže na belu tačku. Italijana je prigrao večeras sjajni Ivanić.

48. minut - Preti Zvezda, ne posustaje! Ben je dobio pas od Ivanića, imao je priliku za udarac, no išao je previše udesno, pa je gotovo iz "mrtvog ugla" ugrozio Donarumu, a ovaj izbacio u korner.

46. minut - Drugi izmenu je izvršio Pioli, uveo je Leaoa, izveo je Rebića. Podsećamo, prinudno je uveo i Tonalija umesto povređenog Benasera.

POLUVREME

45. minut - Šansa za Zvezdu! Milunoviću se ona ukazala, iz okreta je tukao isksoa sa 8-9 metara, prebacio je čitav gol. Uzdasi na Marakani...

42. minut - AUTOGOL, 0:1, Pankov je ubacio lopu u mrežu! Šteta, gosti su uspeli da dođu do vođstva, i to zahvaljujući kik reakciji Pankova koji je ubacio loptu u Borjanovu mrežu. PRethodno je Kastiljeho ubacio na peterac, Pankov je želeo da "preseče" taj pas, ali se sve na kraju završilo neslavno po Beograđane.FK Crvena zvezda - FK Milan

38. minut - Prinudna izmena kod Milana. Ne može dalje Ismail Benaser zbog povrede, zamenio ga je Tonali. Podsetimo, ovo je igrač kojeg Italijani vole da zovu "novi Pirlo".

35. minut - Još jedan opasan napad Zvezde, koja je sada pomerila težište igre na polovinu gostiju. Pokušali su Falčineli i Kanga, loptu je u korner izbacio Tomori.

31. minut - Sjajan meč obostrano, otvoren, napadački. Milan i dalje deluje da više zna šta će sa loptom u fazi napada, ali preti i Zvezda. Šutirao je Kanga sa distance, u okvir gola, i bio je to lak plen za Donarumu.FK Crvena zvezda - FK Milan

25. minut - Ivanić je daleko najkonkretniji igrač Zvezde večeras - ponovo je bacio Donarumu na muke! Šutirao je sa 20 metara, gađao donji desni golmanov ugao, odličan je to bio pokušaj, pa je Donaruma paradom sprečio najgore po svoj tim. Vrlo raspoložen je Ivanić večeras.

22. minut - Još jedna velika šansa za goste, izuzetna asistencija Krunića za Rebića, no Hrvat prebacuje gol iz gotovo idealne pozicije.

21. minut - Šansa za Zvezdu! Ivanić je imao duel "jedan na jedan" sa Donarumom, ali ga je sačekao golman Milana i odbranio najopasniji pokušaj crveno-belih. Odlična reakciaj Zvezde posle početnog pritska "rosonera".FK Crvena zvezda - FK Milan

19. minut - Pune ruke posla ima Borjan, odbranio je sada udarac Krunića koji je tukao van 16 metara. Korner su dobili gosti.

15. minut - Zvezda je uzvratila na ofanzivu Milana, zapretila je u dva navrata opasnim situacijama pred golom gostiju, međutim nije bilo prave završnice. Ipak, pokazuju crveno-beli da imaju kapaciteta da pariraju favoritu.teo ernandez

12. minut - GOL, 0:1, kiks Borjana koristi Teo Ernandez... Ipak, poništen je i ovaj gol gostiju! Ispostavilo se da je Ernandez rukom umirio loptu pre nego što je ubacio u gol. Signalizirano je to sudiji iz VAR sobe pa je rezultat i dalje 0:0. Već su počeli da slave gosti, ali...

9. minut - Opasni su napadi Milana, pokušao je i Rebić, ali je Borjan intervenisao.

7. minut - Uzvratila je Zvezda, i to udarcem koji je išao u okvir gola, međutim Donaruma je bio na mestu, ukrotio je taj pokušaj.

6. minut - Sreća po Zvezdu, Milanu je poništen gol zbog ofsajda. Kastiljeho se našao u malom ofsajdu, tek je za korak bio iza linije odbrane Zvezde u trenutku dodavanja, uspeo je da savlada Borjana, no, srećom, pomoćni sudija je mahao glavnom, signalizirao je nedozvoljenu poziciju.FK Crvena zvezda - FK Milan

5. minut - Tvrdo je u povoju meča, a evo i Zvezde u naletu. Romanjoli je oborio Bena, nepropisno, pa će crveno-beli imati lepu priliku da ugroze gol gostiju centaršutem.

1. minut - Krenulo je, gosti su odmah preuzeli posed lopte, kreiraju igru na tridesetak metara od gola Beograđana.

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Pankov, Milunović, Degenek, Gobeljić, Rodić, Kanga, Petrović, Ivanić, Ben, Falćineli.

MILAN: Đ. Donaruma, Kalulu, Tomori, Romanjoli, Ernandez, Meite, Benaser, Kastijeho, Krunić, Rebić, Mandžukić.