Nejpir tragičar Crvene zvezde u porazu od Virtusa, šta to ne valja kod Duškovog tima!?

Košarkaši Zvezde su izgubili utakmicu četvrtog kola od ekipe Virtusa, na gostovanju u Bolonji, rezultatom 85:79, po četvrtinama 26:15; 18:18; 18:22; 24:23.

Užasno otvaranje utakmice Crvene zvezde su Italijani odmah kazniji. Belineli je otvorio meč sa dve trojke, a odmah su se priključili i ostali.

Subjektivni je osećaj da su svi bili precizni sa distance. Sa druge strane Zvezda se užasno snašla u prvoj deonici, napadi su bili jako loše organizovani, a tajming je bio loš. Ovo je bila četvrtina za zaborav.

Druga deonica Zvezde je bila nešto bolja, uspeli su da uspostave određeni rezultat, međutim Virtus nije posustao ni pri agresivnijim napadima našeg predstavnika.

Velika želja navijača da Jago uđe i bude taj koji će napraviti preokret nije se ispostavila kao dobra. Mladi Brazilac je potpuno pogubljen na terenu napravio niz grešaka i umesto da pomogne u potpunosti odmogao.

Nedović je sa nekoliko solidnih napada uspeo da unese neki ritam, a Hanga i Davidovac su poenterski bili aktivni. Ipak, ovo je bilo svetlosnim godinama daleko od kvalitetne košarke, a ukoliko planiraju pobedu Zvezda je morala pod hitno da se budi iz ranog zimskog sna i da krene da igra srazmerno talentu koji poseduju.

U trećoj deonici se bude momci koji su trebali biti tu od samog starta Nejpir i Giedraitis i to u drugom delu četvrtine. Virtus greškama drži Zvezdu u životu, sa 15 izgubljenih lopti do kraja treće četvrtine uspeva da vodi u jednoj ne preterano kvalitetnoj utakmici. Giedratis je ubacio dve trojke i dao novu nadu Zvezdi, a Nejpir se konačno pokazao kao lider u ovoj deonici.

Jako haotična poslednja deonica, igrači daju sve od sebe, ali jako malo kvalitetne košarke. Individualnim akcijama pokušavaju da nađu konkretno rešenje, povremeno prolaze kratka otvaranja, ali dosta nesigurnosti u igri obe ekipe. U završnici je u jednom trenutku bio posed razlike, međutim nije postojalo smirenosti i koncetracije da se to pozitivno privede kraju.

Zvezda je ovde odigrala loš meč, a pojedinci su pokušali da budu heroji i da samostalnim akcijama vrate ekipu. Timski duh se nije osetio, a veliki broj loših napada je na kraju koštao Zvezdu boljeg rezultata.

Najbolji u redovima domaćina bili su Toko Šengelija sa 19 poena, šest skokova i pet asistencija, ali i osam izgubljenih lopti. Dvocifreni su bili i Belineli sa 16, Kordinije sa 11, Miki sa 13 i Ludberg i Pajola sa po 10 poena.

U crveno-beloj ekipi Nejpir je dao 23 poena uz četiri skoka, pet asistencija i tri ukradene lopte. Mitrović je dodao 14 poena i Hanga se priključio sa 11.

Zvezda će naredno kolo Evrolige igrati protiv Partizana večti derbi i tu će imati priliku da popravi utisak i ostvari svoju drugu pobedu u novoj sezoni.