NEDOVIĆ PRELOMIO! Zvezda slavila protiv Budućnosti

Trojka Nedovića na minut pre kraja prelomila je meč

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu Budućnosti 95:86 u derbiju 6. kola ABA Lige i tako naneli Podgoričanima prvi poraz u prvenstvu.

Od početka do kraja susreta Zvezda je imala prednost. Na momente ona je bila dvocifrena. Ipak, posle +17, Budućnost je uspela da se vrati na -3 i zapreti, ali ne i da dovede u pitanje pobednika duela. Na kraju, crveno-beli naneli su ekipi Budućnosti rvi poraz u ABA ligi, a meč sezone odigrao je Majk Tobi. Uz njega posebno se istakao Miloš Teodosić koji je dalekometnim trojkama i asistencijama održao Zvezdu u vođstvu u bitnim momentima.

Od starta meča, posle solidnog početka, i poena Mitrovića, Bolomboja i Nejpira, Budućnost "dodaje gas" i pravi seriju od 7:0 za 13:16 na startu meča. Ipak, izlazak Nejpira, kao i ulazak Jaga, Davidovca i obija, pokrenuo je crveno-beli koji do kraja četvrtine uspevaju da nadoknade zaostatak i preokrenu na 21:18.

Do kraja poluvremena potpuno se razigrao Majk Tobi koji je odigrao poluvreme iz snova sa 17 postignutih poena, od toga tri pogođe trojke. Odličan je bio i Davidovac koji je ovaj period završio sa devet poena. Naravno, sve njih odlično je "povezao" Miloš Tedosić atraktivnim asistencijama.

I u nastavku viđena jeodlična igra Zvezde. Nejpir je vezao 6 poena na startu treće četvrtine, a Budućnost nije koristila napad za napadom. Ipak, Podgoričani uspevaju da supostve unutrašnju igru, a posebno se razigrao Rajt. Tako, gosti prave seriju od 10:0 i vraćaju se na 61:52.

Zvezda je nastavila sa pokušajima za tri poena, dok je Budućnost topila prednost iz napada u napad i posle trojke Pola, prišla na -4, 65:61.Na samom kraju, gosti su smanjili i na -3, ali je Teodosić postigao trojku za 69:63 pred posednju četvrtinu.

U poslednjih deset minuta Zvezda ulazi serijom od 6:0. Ponovo domaći dolaze do +10, ali ishitreni šutevi ih koštaju ubedljivije prednosti. Tako, na dva minuta do kraja Budućnost ponovo dolazi do -4. Možda i ključni momenat viđen je na minut do kraja kada je Nedović bio dobro čuvan, ali je uputio šut za tri poena i pogodio sa nekih sedam metara.

Do kraja, crveno-beli su zadržali prednost i zasluženo slavili. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Majk Tobi a 23 poena, a pratili su ga Nedović sa 16 poena i Nejpir sa 14.