NE MOŽE BEZ DRAME! Zvezda nakon uzbudljive završnice slavila protiv Cedevite

Košarkaši Crvene zvezde napravili su veliki korak u borbi za što bolju poziciju u plej-ofu ABA lige pošto su u zaostalom meču 11. kola savladali Cedevitu Olimpiju sa 82:81 u neverovatno dramatičnoj završnici.

Trener crveno-belih Dejan Radonjić izjavio je pre susreta da je cilj njega i njegove ekipe da se izbore za drugu poziciju, pa mu se želje polako i ostvaruju shodno tome da bi beogradski tim mogao i do vrha tabele ukoliko se rezultati poklope u nastavku takmičenja.

Ujedno, tim sa Malog Kalemegdana je ovom pobedom dao novu nadu Mornaru da će upravo on umesto Cedevite doći do ulaznice za plej-of, jer su te dve ekipe ostale na isti broj pobeda (17), samo što Barani imaju meč i poraz više.

CRVENA ZVEZDA - CEDEVITA OLIMPIJA 82:81

4/4

38. minut (77:77) - Kao što smo i rekli - sprema se neizvesna završnica.

36. minut (77:75) - Kakvu trojku je pogodio Rupnik... Zvao je Radonjić tajm-aut, što nije pomoglo jer je Cedevita ponovo osvojila loptu, ali je vrlo brzo izgubila, te je Lojd sam otišao na polaganje.

34. minut (75:72) - Padaju polako procenti crveno-belih u šutu za tri, te nikako ne uspevaju da se odvoje, a bliži se sama završnica susreta.

32. minut (72:67) - Možda je Zvezda mogla da iskoristi na bolji način nervozu koja se uvukla u redove protivničke ekipe. Simonović je pokušao u dva navrata da nastavi seriju za tri poena, ali mu to nije pošlo za rukom. Ipak, tu je bio Lojd koji je uzvratio Periju istovetnim pologanjem.

3/4

30. minut - Marko Simonović je u završnici deonice pogodio dve trojke i održao crveno-bele u prednosti. Cedevita se približi, ima napad za vođstvo, ali ne uspeva da do toga i dođe. Blažič je na isteku napada šutirao jednu trojku koja je izašla iz obruča, tako da gosti još uvek ne uspevaju da stignu do toga što žele. Poslednji napad u četvrtini Zvezda nije iskoristila, Lojd je išao sam na tri igrača i izbacio loptu u aut, a nakon toga je ostalo tri sekunde koje takođe nisu iskorišćene.

28. minut (66:62) - Zvezda je ispunila bonus, ali je nakon toga igrala bez faula. Ide na Kuzmića lopta koji ima mis meč i rešava to lako.

26. minut (61:60) - Hopkins je dobro sarađivao u dva napada sa Blažičem i Braunom, pa je sada ponovo samo -1, što je znak za Radonjića da zove tajm-aut.

24. minut (59:54) - Dobra igra Zvezde, ali još uvek nije na sigurnoj razdaljini.

22. minut (55:51) - Nešto sporiji početak drugog poluvremena sa obe strane, ali Zvezda je na "gurku" uspela da dodatno poveća svoju prednost. Davidovac je bio protagonist za +4.

2/4

20. minut (52:51) - Revija trojki završena je pogotkom Rupnika koji je za kraj prvog poluvremena smanjio na -1. Lojd i Davidovac za sada predvode crveno-bele, ali utisak je da smo tokom većeg dela susreta gledali šuteve s polja. Zvezda je završila sa 7/17 za tri, dok je sa druge strane to bilo 9/16.

18. minut (43:45) - Blažič nastavlja sa dobrom igrom, aktivirao se u drugoj deonici. Bivši igrač Zvezde je direktni krivac što Cedevita ima prednost ponovo.

16. minut (43:42) - Videli smo i treću trojku Jake Blažiča na čijim leđima je trenutno nošena gostujuća ekipa. Izgubila se organizovanost odbrane u domaćem taboru, pa je Radonjić morao ponovo da posegne za tajm-autom.

14. minut (41:34) - Katastrofalna sekvenca Cedevite koja ne može da se poveže u ofanzivi, dok sa druge strane nastavlja da briljira Davidovac koji iz produženog koraka, uz faul, pogađa i aktivira jednu seriju koja sada izgleda baš sjajno.

12. minut (31:30) - Taman kada se pomisli da bi Zvezda mogla da ode na neku komotniju razliku, to se ne dogodi. Davidovac je odigrao po dva dobra napada i odbrane, ali je Džons na drugoj strani imao odgovor.

1/4

10. minut (24:24) - Morao je Dejan Radonjić da reaguje tajm-autom shodno tome da je Cedevita stigla do vođstva, ali to nije promenilo ideju crveno-belih da šutiraju za tri poena što više mogu. Možda je malo to izgledalo usiljeno, ali je bilo šuteva preko ruke u vrlo teškim situacijama. Ipak, Kuzmić iz odbojke donosi poravnanje u poslednjim stotinkama četvrtine.

8. minut (20:17) - Šutiraju se trojke sa obe strane, najjače je oružje i jednih i drugih u dosadašnjem delu meča. Davidovac je odveo Zvezdu na +6, ali je Hodžić uzvratio iz kornera.

6. minut (15:12) - Neverovatnu paljbu je nastavio Lojd koji je pogodio još dve trojke, jednu uz faul i pogodak sa linije penala, a tome je prethodila prelepa rampa Duopa Rita koji je za sada radi sjajan posao u odbrani.

4. minut (6:7) - Nije baš meč počeo dobro za Kuzmića kojem je sviran faul u napadu, a u narednom je promašio oba penala. Ipak, veće odvajanje je sprečio Lojd sa jednom dalekometnom trojkom.

2. minut (3:5) - Nakon uvodne trojke Branka Lazića, uspela je Cedevita preko Perija i Marinkovića da preokrene za prvo vođstvo gostujućeg sastava.

1. minut (0:0) - Od prvog minuta za Zvezdu nastupaju Davidovac, Kuzmić, Lazić, Lojd i Volden. Sa druge strane, prva petorka gostiju su Blažič, Braun, Džons, Marinković i Peri.

Pre meča:

Crveno-beli su jako blizu overi plasmana u plej-of regionalnog šampionata, a u slučaju da slave protiv Cedevite, skoro pa sigurno bi nastavili put dalje ka tituli.

Sa druge strane, Cedevita gleda samo kako da pretekne Mornar kojem polako ponestaje snage, a trenutno drži poslednju poziciju koja garantuje plej-of.

Ipak, Barani imaju isto pobeda kao današnji Zvezdin protivnik uz dva poraza više, tako da bi Olimpija možda pobedom protiv tima sa Malog Kalemegdana došla u ozbiljnu situaciju da izbaci Mornar iz dalje trke.

Situacija je sledeća: Budućnost 20-3, Igokea 19-5, Crvena zvezda 19-3, Mornar 17-7, Cedevita Olimpija 17-5.