Nastavljaju se porazi u Evroligi – Crvena zvezda na momenat zasijala protiv Valensije ali nije izdržala

Crveno-beli su imali samo jedan blic i nadu na poluvremenu da bi mogli da pomrse račune Špancima koji su ipak priveli lako priču kraju

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su 20. kolu Evrolige na gostovanju Valensiji sa 91:71. Crveno-beli su uspeli da se u jednom momentu vrate iz ponora, ali taj blic nije trajao dugo pa su izabranici Dejana Radonjića malu turneju po Španiji započeli na ne baš najbolji način.

Slabo je ušla u meč ekipa iz Beograda, napadi su bili spori i bezidejni, a sve je to kažnjavano od strane domaćina, tačnije od Nikole Kalinića koji je i pogađao i asistirao. Razlika je rasla sa povremenim izletima crveno-belih, ali u sedmom minutu je već bilo 14 razlike za špansku ekipu.

Pokušavao je Radonjić da trgne svoju ekipu posle tajm-auta, a njegov impuls je osetio samo Džoni Obrajant koji je održavao Beograđane u igri.

Kako se bližio kraj poluvremena, Zvezda je igrala sve bolje na oba kraja terena, Obrajant je nosio na svojim plećima ekipu koja je od najviših -16 uspela u poslednja tri minuta druge deonice da smanji razliku na samo -7. Dosta su tome kumovale i greške domaćih koji su vrlo brzo ušli u bonus i preko slobodnih doživeli topljenje svoje prednost.

Zvezda je posle svega bila u igri.

Još nekoliko minuta je bilo tako, ali onda su crveno-beli ponovo počeli da tonu. Valensija je vodila od samog početka do kraja.

Uskoro opširnije.

Tok meča:

4/4

9. minut (89:71) - Poeni na obe strane u jednom laganom ritmu.

8. minut (86:69) - Ide Zvezda lagano ka porazu, ulaze neki mlađi igrači Valensije u igru.

7. minut (83:69) - Dobra sekvenca koja je mogla biti okončana poenima iz kontre prekinuta je od strane Vivesa koji je servirao saigraču otvoren šut za tri poena. Ništa od crveno-belih dobro nije viđeno u ovom minutu.

6. minut (80:69) - Nakon tajm-auta, Vilijams je dobio dva slobodna bacanja koja je realizovao. Valensija je u šest minuta poslednje četvrtine bila bez ijednog faula, ali u dobrom protoku lopte Lazić pogađa za tri!

5. minut (78:66) - Sada se već greške ređaju u pitanje je da li Zvezda može da se probudi iz ovog sna. Domaćin je na +14. Nastavlja Obrajant u svom ritmu, ali niko ga ne prati. Volden zarađuje petu ličnu grešku i može se reći da je ovo jedna od lošijih partija Amerikanca.

4. minut (77:64) - Vives pogađa za tri, što je ujedno osma trojka Valensije, ali Jagodić-Kuridža uzvraća sa distance.

3. minut (72:62) - Taman kada crveno-beli uhvate zalet, desi se nešto neočekivano kao koraci u napadu.

2. minut (72:61) - Bori se Zvezda ali ne uspeva drastično da zapreti protivniku koji za sada kontroliše meč.

1. minut (72:57) - Sada je već +15 za Valensiju. Sastre je vezao četiri poena.

3/4

10. minut (68:57) - Ispromašivala se Zvezda pošteno iako je bilo prilike da se smanji razlika, a onda ponovo Kalinić za -11 Zvezde pred poslednju četvrtinu.

9. minut (66:57) - Kolom je prestupio za tri, a ponovo Kalinić igra svoju igru protiv bivšeg tima.

8. minut (65:55) - Rit je prvi put na terenu, a posle jedne dobre odbrane stigao je jedan loš napad i faul Kuzmića u ofanzivi. Kalinić pogađa sa penala (1/2).

7. minut (63:54) - Kalinić ponovo kažnjava, Zvezda je u jedno diskontinuitetu ali Radanov ponovo dobija dva slobodna bacanja i pogađa oba.

6. minut (61:52) - Promašaji sa obe stan za tri, ali to nije učinio Van Rosom koji vraća dvocifrenu prednost domaćina i novi tajm-aut Radonjića. Radanov hrabro ide ka košu i dobija slobodna bacanja (1/2).

5. minut (58:51) - Lazić igra dobro odbranu. Kapiten Zvezde je izvukao faul od Vilijamsa i ponovo omogućio svojoj ekipi da napadne, što je Kolom iskoristio i prošetao se uz faul do obruča! Kalinić sa druge strane lako rešava.

4. minut (56:48) - Zvezda je ušla u bonus, a iz jednog veoma lošeg napada Vilijams je pogodio za tri poena u poslednjim sekundama...

3. minut (53:48) - Vives, pa ponovo Džoni Obrajant! Odlična utakmica za Amerikanca.

2. minut (51:46) - Poeni, koga drugog do, Obrajanta, a onda i sjajna odbrana Lazića koja je kumovala još jednim poenima Obrajnta. Zvezda živi u ovim momentima.

1. minut (51:42) - Van Rosom prvi daje poene u drugom poluvremenu.

2/4

10. minut (49:42) - Valensija je u bonusu i to je iskorišćeno od strane Jagodić-Kuridže koji je fauliran u ispod obruča (2/2) - Zvezda je na jednocifrenoj razlici. Ni tu se crveno-beli nisu zaustavili, jer je Kolom u poslednjim sekundama poluvremena dobio dva slobodna bacanja. Tajm-aut tima iz Valensije. Pogađa Kolom za kraj (2/2). Najava povratka crveno-belih.

9. minut (49:38) - Nakon kraće pauze, Laberi je ponovo dobar u reketu, ali samo u protivničkom jer je u svom napravio faul koji je poslao Dobrića na slobodna bacanja (2/2).

8. minut (47:36) - Sastre pogađa samo jedno bacanje, a Branko Lazić pogađa na drugoj strani za tri! Još jedan spor napad Valensije uslovio je još jednu trojku - protagonista je Obrajant! Tajm-aut domaće ekipe.

7. minut (46:30) - E, sada ni Obrajant nije bio dobar u napadu pošto mu je sviran ofanzivni faul, ali istu odluku su sudije donele na drugoj strani - u ulozi je bio Kalinić. On je samo nekoliko sekundi posle toga došao i do trećeg faula zbog priče, suđena mu je tehnička. Iz svega toga, Zvezda nije izvukla ništa, osim što je Kolomu suđen ofanzivni faul.

6. minut (46:30) - Nije problem u ofanzivi, tamo Obrajant dobro uspeva da se snađe, ali odbrana je tek probuđena jednom krađom lopte Dobrića, ali je dobio rampu u nastavku.

5. minut (44:28) - Nema odgovor gostujuća ekipa na igru u reketu Valensije.

4. minut (37:26) - Zvezda je poentirala, Obrajant je za sada najjači adut u eventualnom buđenju.

3. minut (37:24) - Vrlo retko promašuje slobodna Davidovac što je pokazao i sada, nakon toga dva polaganja na obe strane.

2. minut (35:20) - Obrajant je imao priliku i otvoreno trojku, ali nije pogodio što je kažnjeno od strane Kalinića i Tobija koji su odigrali rani pik i naterali Radonjića da zatraži tajm-aut jer je sada već +15.

1. minut (33:20) - Tri slobodna bacanja za Voldena koji to sjajno rešava. Radanov je bio takođe dobar, ali Valensija drži svoj ritam i još jedna trojka sa te strane.

1/4

10. minut (27:15) - Spustila je Zvezde na prihvatljivih -8, još jednom Obrajant bio precizan. Lazićev faul nad Laberijem uslovio je nove poene Valensije sa linije za slobodna bacanja. Posle jednog dobrog blica usledio je period koji je ponovo pogurao domaćina do dvocifrene prednost - Tobi pogađa dva puta sa penala za kraj četvrtine.

9. minut (23:13) - Obrajant vezuje još dva poena, a onda i odličan potez iz pivota Radanova koji je oživeo ekipu Zvezde.

8. minut (23:11) - Prvi poeni za Džonija Obrajanta preko Laberija koji uzvraća istom merom na drugom kraju terena.

7. minut (21:7) - Sve što je Zvezda uradila u prvih sedam minuta bilo je naopako. Izgubljene lopte, neorganizovani napadi doveli su izabranike Dejana Radonjića jako rano do minusa od 14 poena razlika. Crveno-beli su u bonusu.

6. minut (19:7) - Lazić je ušao i promašio zicer što je kaznio Sastre na drugoj strani za prvu dvocifrenu prednost španske ekipe. Raste prednost Valensije.

5. minut (14:7) - Pogađa Van Rosom za tri... Zvezda od iz napada u napad igra toplo-hladno. Prvi minuti za Koloma, bivšeg igrača Valensije, a sa druge strane Kalinić upisuje poene sa penala (2/2). Tajm-aut.

4. minut (9:7) - Trojka Davidovca! Zakucavanja na obe strane, Jagodić-Kuridža na obruču.

3. minut (7:2) - Najpominjaniji igrač u prva tri minuta bio je Kalinić oko kojeg se vrtelo sve, a srpski internacionalac je pogodio i prvu trojku.

2. minut (4:2) - Rastrzana igra na obe strane na startu. Kalinić je promašio i upisao prvi faul, a onda je stiglo i prvo vođstvo Valensije.

1. minut (2:2) - Prva petorka Zvezde je: Davidovac, Dobrić, Jagodić-Kuridža, Kuzmić i Volden. Sa druge strane, domaćin je u sastavu: Kalinić, Tobi, Van Rosom, Vives i Vilijams. Prvi napad je za domaći tim koji nije iskorišćen, a prvi poeni na utakmici za Ognjena Dobrića sa druge strane. Kalinić se isto upisuje za prve poene Valensije.