NAJVEĆA POBEDA U ISTORIJSKI ŽENSKOG FUDBALA! Reprezentacija Srbije savladala šampionke SVETA

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije napravila je senzaciju i savladala višestruke prvakinje sveta Nemačku u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo rezultatom - 3:2

Ovo je u rangu toga da pobedimo Brazil na Svetskom prvenstvu sa minimum 3-4 gola razlike! Čisto bi dobili pravu sliku koliko je ovo veliki uspeh.

Pogotke za našu reprezentaciju na meču u Staroj Pazovi postigle su Poljak (36. minut), a dvostruki strelac bila je Damjanović (49. i 69 minut).

Pogotke za Nemice dale su Šiler (60) i Vasmut (90+2).

Još malo o tome koliko je ovo veliki uspeh - Nemice među tri najbolje rangirane reprezentacije na svetu!

Srpski ženski reprezentativni fudbal nalazi se u velikoj ekspanziji, naše devojke beleže impresivne rezultate u kvalifikacijama i na dobrom su putu da izbore baraž za odlazak na najveću i najznačajniju smotru svetskog fudbala, koja se 2023. godine održava u Australiji i na Novom Zelandu.

Srbiju sad očekuje odlučujući meč sa Portugalom u septembru na domaćem terenu, u borbi za istorijski plasman u baraž. Prethodno će srpske dame gostovati u Izraelu.

Koliko je ovo neočekivan rezultat govori i podatak da je uoči meča kvota na pobedu Srbije bila nestvarnih 81!