NA DANAŠNJI DAN: Savićević i Pančev srušili Dinamo za istorijski uspeh

Meč nije završen, ali je rezultat osnao na snazi.

Prošlo je tačno 29 godina, od kada je Crvena zvezda je pobedila u revanš meču četvrtifnala Kupa šampiona Dinamo u Drezdenu sa 2:1. Zanimljivo je da je meč prekinut u 79. minutu, i plasirala se u polufinale.

Zlatna generacija crveno-belog tima u Drezden je došla sa ubedljivom prednošću od 3:0 iz Beograda, ali je meč na Istočnoj Nemačkoj protekao u velikim nemirima navijača domaćina pa je sudija bio primoran da u 79. minutu prekine utakmicu pri vođstvu Zvezde od 2:1.

UEFA je zatim registrovala meč postignutim rezultatom, a Crvena zvezda je otišla u polufinale i dvomeč sa Bajernom iz Minhena.

Gičov iz penala u 3. minutu doneo vođstvo Dinamu, pošto je Refik Šabanadžović igrao rukom, ali tada su crveno-beli pokazali svoju snagu.

Dejan Savićević je u pravom slalomu nanizao nekoliko igrača i u 52. minutu izjednačio rezultat. Zvezda nije stala, posle zicera Dragiše Binića kad je pogodio spoljni deo mreže, Darko Pančev je sjajno završio akciju Vladimira Jugovića i u 69. minutu doneo prednost od 2:1.