Na današnji dan je Crvena zvezda srušila Barselonu!

Treću utakmicu koja je igrana u Nici rešio je pogodak iz penala legende crveno-belih

Crvena zvezda je 2. januara 1963. godine u trećoj odlučujućoj utakmici Kupa sajamskih gradova za ulazak u četvrtfinale savladala ekipu Barselone na neutralnom terenu u Nici rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je Borivoje Kostić u 72. minutu meča iz jedanaesterca.

Crvena zvezda u svojoj istoriji je zabeležila mnoge velike pobede u Evropi. Padali su velikani evropskog fudbala, a tog 2. januara 1963. godine u trećoj, odlučujućoj utakmici Kupa sajamskih gradova pobeđena je Barselona.

Pre tačno 58 godina, Crvena zvezda je ostvarila veliku pobedu, a Barselona postala još jedan evropski klub sa velikom reputacijom koji nije uspeo da savlada crveno-bele.

Bora Kostić

U prvom meču osmine finala Crvena zvezda je u Beogradu savladala Barselonu rezultatom 3:2, a prva dva gola postigli su Spasoje Samardžić i Josip Skoblar, dok je treći pogodak delo Radivoja Ognjanovića. U revanšu je Barselona slavila 1:0, a po tadašnjim pravilima, bilo je neophodno da se odigra i treća utakmica na neutralnom terenu.

Bora Kostić

Domaćin je bio francuski grad Nica, a fudbaleri Zvezde su zasluženo odneli pobedu. Imali su veliki broj prilika, pogotovo u nastavku igre, a pitanje trijumfa rešio je Borivoje Kostić golom u 72. minutu meča sa bele tačke. On je kao najbolji igrač utakmice dobio na poklon sat.

Bora Kostić

Crvena zvezda je u Nici nastupila u sastavu: Mirko Stojanović, Novak Tomić, Tomislav Milićević, Luka Malešev, Milan Čop, Vladimir Popović, Jovan Anđelković, Sreten Đurica, Zoran Prljinčević, Vojislav Melić, Borivoje Kostić.