Moramo biti oprezni! Zvezdin potencijalni protivnik u veoma dobroj formi

Potencijalni rival crveno-belih u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona vezao četvrtu pobedu - 5:1 protiv Kaspija

Daleko je Crvena zvezda kvalitetnija od one iz 2015. godine, nije ni Kairat neki bauk, ali je prošla vremena pozivaju na maksimalan oprez. Kao i forma kazahstanskog tima, koja je sve bolja kako se bliže kvalifikacije za Ligu šampiona.

Nakon što je u prvoj polovini maja vezao tri utakmice bez pobede, tim iz Almatija je na narednih šest osvojio 16 od mogućih 18 bodova.

Četvrtu uzastopnu utakmicu u tom periodu upisao je u 17. kolu prvenstva petardom - drugom u sezoni - protiv Kaspija i prišao lideru Astani na pet bodova zaostatka - 5:1 (2:0).

Almatinski Kairat - Zvezdina ružna prošlost; danas su tu Vagner Lav, Kante, 'Mesi', 'Kića' i Rade Dugalić

Ono što posebno može da raduje šampiona Kazahstana jeste forma Vagnera Lava. Iskusni Brazilac je u pobedi nad timom Srđana Blagojevića, nekadašnjeg trenera Inđije, postigao dva pogotka, ukupno četiri na poslednje tri utakmice i čini se da je namestio nišanske sprave za predstojeće kvalifikacije.

Utakmica je bila rešena već u prvoj polovini prvog poluvremena, kada je Šušenačev doveo Kairat u prednost, a Lav duplirao vođstvo domaćina. Isti igrač je sredinom drugog poluvremena otklonio svaku sumnju oko pitanja pobednika, da bi Kaspij nedugo zatim smanjio na 3:1 i prekinuo seriju Kairata od preko 340 minuta bez primljenog gola. No, nije se trostruki šampion Kazahstana ni tu zaustavio. Na 4:1 povisio je Hovhanisjan, a konačan rezultat postavio je Aljkulov u 90. minutu.

Kairat kvalifikacije za Ligu šampiona kreće od prvog kola, u kojem ga za dve nedelje čeka prva od dve utakmice sa Makabijem iz Haife, a ukoliko uspe da eliminiše prvaka Izraela tim iz Almatija suprotstaviće se Zvezdi u drugoj rundi.

KAZAHSTAN 1 - 17. KOLO