Moćna Srbija razbila Italijane: Idemo dalje!

Precrtani i Italijani

Košarkaška reprezentacija Srbije na perfektan način je završila prvu fazu takmičenja na Mundobasketu, pobeđena je i Italija u još jednoj demonstraciji sile - rezultatom 92:77, uz još jednu MVP rolu Bogdanovića koji je meč završio sa 26 poena (5/7 za tri).

Srbija se sad seli iz Fušana u Vuhan, gde 6. septembra počinje drugu fazu protiv Portorika, a dva dana kasnije sastaje se sa Španijom u okviru novoformirane grupe, posle čega sledi četvrtfinale.

Srbija je i protiv Italije pokazala moć, dominaciju, Azuri nisu imali šanse iako su početkom treće deonice trojkama uspeli rezultatski da nam priđu, ponadaju se...

Usledio je surov odgovor, taktička izmena Đorđevića sa Raduljicom što se pokazalo kao pun pogodak, s obzirom na to da je naš centar do ludila dovodio sve čuvare koji su se izređali na njemu u reketu.

Iskusnu partiju zaokružio je sa 12 poena, od koji su svi stigli sa linije penala (uz jedna promašaj)!

Uskoro opširnije...

TOK MEČA

SRBIJA - ITALIJA 70:57 (28:23, 22:19, 20:15)

4/4

38. minut - Kakva dominacija Srbije i Bogdanovića - šestu trojku je ubacio naš bek! Azuri su nokautirani, vodimo 90:67!

34. minut - Definitivno je Raduljica igrač koji je uneo najveći impuls u igru Srbije. Iznudio je tehničku za Galinarija, i nastavio da "rešeta" sa penala odakle ima učinak 12/13.

33. minut - Raduljica pravi razliku u reketu - bez poena je iz igre, ali je ubacio 10 sa penala! Uz samo jedan promašaj.

31. minut - Bolji početak Azura, prave seriju 5:0, tešku trojku pogodio je Đentile. Agresivnije su krenuli Italijani u poslednjem periodu - 70:62. Bogdanovićeva trojka dolazi kao poručena - umirio je Italijane!

3/4 - 70:57

30. minut - Vratili smo "+10" posle kriznog perioda, što je rezultat mirnije i taktičnije igre i spuštanja lopte više u reket gde imamo ogromnu prednost nad rivalom. Probio je Micić, evo i njegovog odličnog poteza (66:56). Pogodio je i Bjelica, konačno, za najveću prednost Srbije - 70:57.

27. minut - Zaustavili su naši košarkaši najveći udar Italijana, usporili ritam i održali prednost. Rastrzana igra na obe strane, malo poena iz igre. Bjelica i dalje bez poena, ali sa sedam skokova i sedam asistencija daje važan doprinos. Vodimo 60:54. Teško nam Italijani pariraju u reketu, gde Raduljica sad muči rivala i dolazi do lakih poena sa penala.

23. minut - Ne dolaze naši do skoka u odbrani, triput su Italijani bolje odreagovali u istom napadu, a Galinari to materijalizovao trojkom. U narednom napadu, posle još jednog skoka Azura pod našim košem - Galinari je pogodio novi šut za tri (55:53).

21. minut - Brzih četiri poena Srbije, ali i trojka Italijana u nastavku - 54:47. Bogdanović ima 17 poena, ali i 1/5 sa penala.

2/4

20. minut - Bogdanović je sve sam uradio za nove poene: krađa i polaganje u kontri, za njegovih 15 poena. Haket je postavio konačan rezultat prvog poluvremena šutem sa jedne noge. Belineli je najefikasniji kod Italijana sa 11 poena, Bogdanović sa 15 kod Srbije, uz 12 Jokića i 9 Jovića.

18. minut - Trojka Jovića, njegova treća, i to nakon serije Italijana 5:0, koju je prekinuo Jokić sa penala nakon faula Galinarija. Deset razlike za nas, sigurna igra... Ali pronašao je Belineli način da pogodi, u padu, pored simonovića - trojku! (46:37)

16. minut - Fantastična sekvenca našeg tima u režiji nezadrživog Jokića. Iskreirao je naš centar nekoliko napada za ovacije, omogućio Joviću, pa Bogdanoviću po trojku, za beg našeg tima na najvećih deset razlike (39:29).

12. minut - Marjanović je preuzeo reket, poentirao je preko čuvara, sve to deluje lagano kad je lopta kod Bobija (6p). Abas je upisao trojku na drugoj strani, a Bogdanović promašio svoj prvi šut za tri, ipak uz faul. Iskoristio je jedno od tri penala - ima već 1o poena.

1/4 - 28:23

10. minut - Marjanović daje veliki doprinos, vezao je četiri poena naš centar, autoritativno je zakucao za vođstvo na asistenciju Gudurića - 28:21

8. minut - Dobar ritam Srbije, ide nas i šut - Jović je pogodio trojku, potom i Jokić lagani horog za najveću prednost 20:14. Belineli je uzvratio, pogodio je težak šut, potom i Đentile sa tri penala (greška sudije koji je dodelio Italijanima tri, uemsto dva penala) nakon našeg lošeg napada.

5. minut - Sjajan je Bogdan - pogodio je i treću trojku sa gotovo istog mesta. Italijani su uzvratili iz teške pozicije, a Jokić nas održao u prednosti - 15:12.

Košarkaška reprezentacija Srbije, Navijači, Kina 2019

4. minut - Bogdanović je pogodio i drugu trojku, ali i Heket za novi egal 8:8. Birčević je sakupio dve lične, odmah je Đorđević reagovao i uveo Jokića. Italijani su poveli preko Belinelija, a Milutinov vratio rezultatsku ravnotežu - 10:10.

2. minut - Efikasno smo krenuli, Bogdanović je pogodio trojku, za njim i Milutinov sa penala oba puta. Italijani su u egalu preko Haketa i Galinarija - 5:5.