Mladost iznenadila Zvezdu a onda su crveno beli ubacili u petu brzinu! 5 golova Beograđana i nova pobeda

Mladost je odigrala dobro prvo i katastrofalno drugo poluvreme, Katai je het-trik junak

Strepeli su navijači Crvene zvezde nekih pola časa u Lučanima i pribojavali su se novog kiksa njihove ekipe posle ranog vođstva Mladosti. Međutim, to ne da se nije dogodilo, već je tim Dejana Stankovića u nastavku priredio pravi horor film domaćima, koji su u razmaku od deset minuta primili čak četiri gola – 1:5 (1:1).

Teško ko da se nadao da će posle prvog poluvremena u kojem smo videli skoro, pa egal igru dve ekipe u drugom videti takav pad Lučanaca. Ipak, Stankovićeva ekipa pronašla je lek za odbranu, gosti su igrali jako ofanzivno i to im se isplatilo.

Kao što smo rekli, sam početak utakmice pripao je fudbalerima u plavim dresovima. Krenuli su igrači Mladosti bez straha i to im se isplatio posle nekih devet minuta igre. Korner je bio izveden sa desne strane, a najbolje se u petercu snašao iskusni Bojović, koji je nastavio svoju sjajnu seriju golova u Superligi i šokirao Zvezdu.

Ipak, nije bilo potrebno mnogo fudbalerima Dejana Stankovića da se “povrate“ u susret. Napadali su gosti, ređale su se šanse jedna za drugom, Katai je još posle 20 minuta mogao da donese poravnanje, ali kada to nije učinio tada, jeste u 30. minutu.

Sjajno mu je loptu sa desne strane “proturio“ El Fardu Ben, koji je bio jedna od dve Stankovićeve promene u uvodnih pola časa zajedno sa Gajićem, a ovaj je sa 11 metara poravnao rezultat.

Do kraja poluvremena videli smo po jednu šansu na obe strane. U prvoj je upravo Gajić sjajno intervenisao ispred Bojovića i izvesno sprečio drugi gol Lučanaca, dok je samo minut kasnije u drugom minutu nadoknade Rodić mogao da prokrene rezultat.

U nastavku utakmice, potpuno drugačija priča. Mladost kao da se uglasila i već posle 20 minuta bilo je jasno ko će odneti bodove sa ovog susreta. Ređale su se šanse kao na traci, a Zvezda je za manje od 10 minuta postigla četiri gola.

Seriju je otvorio Aleksandar Katai u 54. minutu kada je glavom iz popravnog sa peterca smestio loptu iza golmana domaćih. A samo pet minuta kasnije je i El Fardu Ben došao do gola, sjajnim udarcem van kaznenog prostora. Umeo je to emotivno i da proslavi.

U 61. minutu je već bilo 1:4. Ivanić je šutirao, isprva je golman Mladosti odbranio njegov udarac, ali je lopta dobila takvu rotaciju, da je na kraju završila u mreži. Za kraj, tri minuta kasnije je Katai kompletirao svoj het-trik posle dodavanja Gajića.

Potpuno očekivano, ritam utakmice je potom potpuno pao. Do kraja je Zvezda mogla da dođe i do šestog gola, kada je u 83. minutu udarac uputio Lazetić, ali je bio neprecizan. Svakako, Stanković je mogao da bude i više nego zadovoljan razvojem situacije u Lučanima i sa nova tri osvojena boda.

Uskoro opširnije...

TOK UTAKMICE

90. minut: Igraće se dva minuta nadoknade vremena.

83. minut: Umalo Zvezda da dođe do šestog gola, Stanić dobro centrira, Lazetić nije pogodio.

79. minut: Radivojević ulazi umesto Gordića, to je promena u redovima Mladosti iz Lučana. Istovremeno, šansu dobija i Đorđe Pavić.

75. minut: Očekivano, posle mnogobrojnih golova Zvezde sada je pao i ritam utakmice. Zvezda čuva svoju ubedljivu prednost.

71. minut: Izmene u Zvezdi sada kada je rezultat već rešen. Izlazi Ivanić, ulazi Krstičić. Izašli su Pavkov i Katai, ušli su Lazetić i Stanić.

* Evo i prvog od četiri gola iz poslednjih desetak minuta:

64. minut: GOL, 1-5! Ovo se pretvara zaista u pravi debakl Mladosti u Lučanima. Gajić je dodao do Kataija, koji nije imao nikakve probleme da savlada golmana domaćih, pošto je loptu prosledio po zemlji. Njegov het-trik!

61. minut: GOL, 1-4! Ma šta se dešava sa fudbalerima Mladosti? Zvezda ih je potpuno dotukla u samo sedam minuta. Imao je mnogo, mnogo sreće sada Mirko Ivanić, lopta je dobila na rotaciji posle odbrane golmana domaćih i završila je u mreži na njegovu nesreću.

59. minut: GOL, 1-3! Nokaut Mladosti u Lučanima. Gejlor Kanga postiže i treći gol za goste na oduševljenje mnogobrojnih navijača Zvezde koji su stigli u ovu varošicu između Užica i Čačka. Proslavio ga je emotivno, a gađao je sa oko 15-20 metara. Savršeno je pogodio.

54. minut: GOL, 1-2! Korner za Zvezdu koji je izveo Ben, ali je Bojović lako otklonio opasnost. Međutim, iz popravnog, Katai smešta loptu u mrežu i evo preokreta gostiju u Lučanima!

49. minut: Nenad Perović će nezagrejan na teren, jer se odmah na startu drugog poluvremena povredio Hrkać, koji se jedva oslanjao na noge.

46. minut: Izašao je Marković, a na terenu je Obradović. Izmena u ekipi Mladosti na startu ovog drugog poluvremena. Imamo i malu bakljadu, koja zaklanja pogled na teren.

POLUVREME

* Pogledajte izjednačujući gol Zvezde u Lučanima, koji je postigao Aleksandar Katai

45+2. minut: Sjajna prilika i za Zvezdu. Rodić se poklonio i gađao glavom, ali je lopta pobegla pored stative. Sudija Minaković posle toga svira kraj prvog poluvremena!

45. minut: Opao je tempo u završnih desetak minuta, a onda kakva intervencija Gajića! Jovanović je pokušao da proturi loptu do Bojovića, da bude nesebičan, ali je odbrambeni fudbaler Zvezde intervenisao i izbacio loptu u korner. Dva minuta nadoknade u Lučanima, crveno-beli otklanjaju opasnost.

36. minut: Najbolji napadač Mladosti i strelac prvog gola, Bojović se požalio na povredu, ali će ipak nastaviti meč. Zvezda je sada daleko konkretnija.

30. minut: GOL, 1-1! Odlična akcija Crvene zvezde i izjednačenje u Lučanima! Strelac je Aleksandar Katai koji je primio loptu na 11 metara i šutirao u donji levi ugao. Loptu mu je prethodno dodao El Fardu Ben, koji je protrčao sa desne strane.

* Pogledajte na koji način je Mladost preko Bojovića došla do prednosti protiv Zvezde:

27. minut: Slobodan udarac sa leve strane za ekipu Crvene zvezde. Centrirao je Katai, ali prilično loše i lopta je na kraju završila u naručju golmana Kostića.

25. minut: Kostić ponovo dobro postavljen posle šuta Kataija iz kontre Crvene zvezde. Ipak, deluje da su gosti morali bolje da realizuju ovu akciju.

22. minut: Stanković pravi drastičan potez u Lučanima. Povlači i Rišaira Živkovića, a u igru ulazi El Fardu Ben. Dve izmene u uvodnih 20-ak minuta!

19.  minut: Kakva prilika za Zvezdu! Kostić sjajno reaguje i istrčava da spreči Njegoša Petrovića u situaciji jedan na jedan. Gosti su preuzeli inicijativu.

16. minut: I evo najavljene promene. Gajić je zamenio Marka Gobeljića, koji ne može da nastavi utakmicu.

14. minut: Najbolja prilika za Zvezdu. Dobro je šutirao Katai sa nekih desetak metara iskosa, gađao je kontra ugao, ali je čuvar mreže Mladosti odbranio taj udarac. Posle kornera ponovo nema opasnosti. Sprema se očigledno i izmena u gostujućem timu, pošto se Gobeljić drži za nogu.

11. minut: Mladost ne odustaje od napadačke igre. Cvetković je ubacio loptu u kazneni prostor, ali je Zvezdina odbrana ovoga puta bolje reagovala. Sada će i crveno-beli na drugoj strani imati udarac iz ugla, ali posle njega nije bilo opasnosti po čuvara mreže domaćih.

8. minut: GOL, 1-0! Jovanović je ubacio jednu loptu sa desne strane, ali je odbrana Zvezde dobro reagovala i sprečena je veća opasnost, pošto je lopta izbačena u korner. Ali posle udarca iz ugla se najbolje snašao Bojović, koji je smestio loptu u mrežu sa pet metara.

6. minut: Uvodnih pet minuta za sada ne donosi lepršavu igru. Uglavnom se igra na sredini terena, a dobra vest je da i sunce nalazi svoj put kroz maglu u Lučanima.

1. minut: Počeo je susret u Lučanima. Zvezda će u prvom poluvremenu napadati sa leve na desnu stranu terena iz ugla kamere. Vreme na jugozapadu Srbije je maglovito i temperatura je samo šest stepeni.

SASTAVI

Mladost Lučani (4-2-3-1): Kostić - B. Milošević, I. Milošević, Mićević, Cvetković - Marković, Tumbasević - Jovanović, Gordić, Danoski - Bojović

Crvena zvezda (4-3-3): Popović – Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić – Petrović, Kanga, Ivanić – Živković, Katai, Pavkov.

PRE MEČA

Trener Dejan Stanković neće moći da računa na golmana Milana Borjana ni na ovoj utakmici, jer su se kvalifikacije u Severnoj Americi kasno završile i čuvar mreže nije imao vremena da se dovoljno oporavi. U njegovom odsustvu, braniće Zoran Popović, baš kao i u Inđiji.

Zvezdi će ovo biti peto vezano gostovanje, ako pričamo samo o domaćem fudbalu. Jedini meč na "Rajku Mitiću", odigrali su protiv Midtjilanda, kada je danski tim odneo pobedu. Uz poraz od Radnika u Surdulici, to su jedina dva neuspeha crveno-belih na šest mečeva.

Mladost je ušla u bolji niz rezultata, više nije najugroženiji tim u borbi za opstanak u Superligi i ima četiri pobede u poslednjih pet kola. Trijumf u Lučanima danas bi ih lansirao ka gornjem delu tabele i borbi za plej-of mesto.

Meč će suditi naš iskusni sudija, Nenad Minaković. Pomagaće mu Goran Beljin i Petar Radić, dok je četvrti arbitar Marko Ivković. U VAR sobi sedeće Srđan Jovanović i Uroš Stojković.