Mitrović doneo pobedu Orlovima protiv Luksemburga

Fudbalska reprezentacija Srbije protiv Luksemburga je odigrala pretposlednji meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo - zabeležila je pobedu sa 3:2, ali je pokazala dva lica i pristupa, zbog čega je ranije često plaćan ceh u takmičarskim mečevima.

Fudbalska reprezentacija Srbije

Ostale su posle ove pobede samo teoretske nade u plasman na Evropsko prvenstvo preko kvalifikacija, na kraju će Orlovi još 17. novembra ugostiti Ukrajinu, ekipu koja je potpuno neočekivano počela da dominira i iza sebe impresivnim učinkom ostavila i Portugalce, aktuelne evropske šampione.

Jedina nada Orlova je kiks Portugalaca protiv Luksemburga (17. novembar), a rezervni plan je baraž Lige nacija. Ukoliko i Norveška ostane ispod crte, biće ona rival Srbije 26. marta u jedinoj utakmici, i to kao domaćin.

Što se tiče pretposlednjeg kola, Portugalci su demolirali Litvance sa 6:0 uz het-trik Ronalda, Orlovi su igrali od sjaja do očaja i nazad. Skoro savršeno prvo poluvreme moglo je vrlo lako da se upropasti, ali je izvojevana pobeda u goleadi.

U prvih 45 minuta je Mitrović postigao dva efektna pogotka, prvo na asistenciju Tadića, pa onda iz projektila sa distance, bilo je pored toga još šansi koje su mogle da se iskoriste daleko bolje.

Luksemburžani su to kaznili sjajnim golom Rodrigeša iz okreta, da bi džoker Nemanja Radonjić posle osam minuta na terenu sa 20-ak metara šutirao neodbranjivo za 3:1.

Ipak, Luksemburgov rezervista Turpel je iskoristio sporo vraćanje Orlova u odbranu, iz školske kontre je matirao Dmitrovića, pa se igralo sa dozom neizvesnosti do kraja. Štaviše, u nadoknadi su gosti imali sjajnu šansu i korner, napadi su ipak nekako osujećeni.