Milunović promašio pet prilika, Bačka umalo da šokira Zvezdu

"Fenjeraš" gostuje jesenjem šampionu na zatvaranju 18. kola

CRVENA ZVEZDA - OFK BAČKA 0:0

Uživo:

35. minut - Ben je okušao levicu iz slobodnog udarca, ali je izblokiran. Samo korner za Zvezdu koja ih je izvela 10...

32. minut - Još jedan poromašaj Milunovića, posle novog kornera Bena lopta se odbila od noge štopera Zvezde, išla pod prečku, ali je golman Milojević izbacio u korner. Ovo je bila čak peta šansa za štopera crveno-belih i svaki put posle prekida.

24. minut - Odlična akcija Luke Pisačića, koji je lukavo pokušao da savlada Popovića, ali je golman Zvezde vrhovima prstiju prebacio loptu preko prečke. Dobra prilika za Bačku da povede otišla je u nepovrat...

22. minut - Odlično Ben iz kornera gađa Milunovića, čak četiri prilike imao je štoper Zvezde u šesnaestercu Bačke, ali ne uspeva da pogodi gol. Maločas je izblokiran.

17. minut - Malo je falilo da Zvezda povede. Posle ubacivanja Bena sa desne strane štoper gostiju Rađen je nespretno reagovao i umalo matirao svog golmana. Srećom po Bačku lopta je udarila u stativu.

15. minut - Oslobodila se Bačka početnog pristiska Zvezde i evo je sve češće na polovini lidera. Gostujući vezista Stojanović je oprobao udarac, ali je lopta otišla pored leve stative gola koji čuva Zoran Popović u odsustvu kapitena Milana Borjana.

10. minut - Još jedan pokušaj Milunovića posle kornera, Ben ga je pogodio u glavu iz prekida, ali lopta odlazi tik pored gola.

Crvena Zvezda, Gent

7. minut - Velika prilika za Mirka Ivanića posle kornera Bena, šutirao je Zvezdin vezista, ali je golman Milojević odbranio. I Milunović je pokušao nekoliko trenutaka ranije, ali bez pogotka.

5. minut - Zvezda je od starta krenula silovito, izvela nekoliko opasnih napada po mrežu golmana gostiju Milojevića. Opsedaju crveno-beli gol gostiju, videćemo koliko će Bačka izdržati.

1 minut - Počeo je Meč na Marakani.

Fudbaleri Crvene zvezde utakmicom protiv OFK Bačke zatvaraju ovu godinu kada je reč o mečevima na domaćem terenu, jer do kraja će odigrati još dva duela u gostima (Metalac, Rad), a onda sledi zimska pauza.

Crveno-beli su apsolutni favoriti protiv najslabije plasiranog tima lige, Stanković je izveo jak sastav protiv "fenjeraša" bez očekivano odsutnih Kange, Kataija, Degeneka, Borjana, ali dovoljno kvalitetan da slovi za velikog favorita.

Meč kreće od 17 sati, a ovo su sastavi za koje su se odlučila dvojica trenera, Dejan Stanković i Goran Milojević.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Pankov, Milunović, Rodić, Sanogo, Petrović, Nikolić, Ivanić, Ben, Falćineli.

OFK BAČKA: Milojević, Parađina, Rađen, Stojanović, Škorić, Mijatović, Ratković, Pisačić, Eskić, Gavrić, Zdravković