Mijatović tragičar protiv Az Alkmara… Zvezda ispala iz Lige šampiona

Nije imao sreće mladi fudbaler protiv Holanđana

Mladi fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da obezbede plasman u narednu fazu Lige šampiona, pošto su eliminisani od AZ Alkmara nakon jedanaesteraca u Beogradu.

U prvom meču bilo je 2:2, danas je takođe bilo nerešeno (1:1), a posle penal serije bolje su se snašli gosti iz Holandije koji su bili precizniji - 3:4.

Oba tima su igrala dosta opreznije, nije bilo toliko otvorenih akcija i kontri, a gosti su bili ti koji su ostvarili inicijalnu prednost i to tek u 73. minutu meča preko Pokua. Mogao je Alkmar sve da reši samo 11 minuta kasnije sa bele tačke, ali je Merdink promašio penal, što je motivisalo crveno-bele.

Dva minuta kasnije odlični Stefan Leković je izjednačio rezultat, što je bilo dovoljno za jedanaesterce. Krenulo je dobro po Zvezdu, pošto je Goes promašio u prvoj seriji, ali je na isti način uzvratio Vidojević na drugoj strani. U naredne tri serije oba izvođača bila su precizna.

U petoj seriji došlo je do raspleta, pošto se Merdink iskupio za promašaj, dok je Jovan Mijatović promašio jedanaesterac i tako poslao AZ Alkmar dalje.