Metalac namučio oslabljenu Zvezdu – Crveno beli upisali nova tri boda

Crveno-beli slavili sa 3:1 na zatvaranju 12. kola Superlige

Pobeda i tri boda Crvene zvezde jedino su što će se pamtiti ove nedeljne večeri sa Marakane.

Crveno-beli su uspeli da savladaju Metalac u specifičnoj utakmici sa 3:1 i smanje zaostatak za liderom Partizanom na pet bodova (uz meč manje) uoči nastupajuće dvonedeljne reprezentativne pauze.

Strelci za šampiona Srbije bili su Falko u 10, Ivanić u 63. i Kanga iz penala u 93, dok je pogodak za goste postigao Filip Stuparević u 40. minutu.

Igra i utisak koji je ostavio tim Dejana Stankovića daleko su od onoga što navijači priželjkuju i što je obaveza igrača Zvezde.

HTML5 Icon

Umorni i isceđeni posle Ludogoreca, bez četvorice standarnih igrača koji se bore sa koronom (Dragović, Degenek, Katai, Borjan) nekako su smogli snage da pobede vrlo nezgodnog protivnika koji se ispostavio kao tvrd orah.

Uostalom, podatak da je golman crveno-belih Zoran Popović sa nekoliko vrsnih intervencija sprečio goste da povedu u trenucima kada se rezultat lomio dovoljno govori o padu kvaliteta igre šampiona. Da nije bilo njega i Mirka Ivanića, možda bi Metalac pevajući otišao iz Beograda.

Zvezda je dobro otvorila meč u kojem je 20 minuta bila lišena pomoći najvernijih navijača. Sever je protestovao protiv "pojedinac iz uprave kluba", a dok su navijači mitngovali ispred stadiona, Filipo Falko je na sjajan pas Ivanića u 10. minutu doneo prednost šampionu.

Dominirao je domaćin na startu, ali kako su navijači ušli na tirbinu tako je i pala u igri. Drčni tim iz Gornjeg Milanovca je to osetio i posle nekolikoopasnih napada stigao do izjednačenja.

Uskoro opširnije...

ZVEZDA - METALAC 3:1 (1:1)

Uživo

90+2. minut - Velika greška štopera gostiju, Ben se dokopao lopte

85. minut - Kanga je šutirao iz slobodnog udarca sa 17 metara, ali preko gola.

79. minut - Falko je okušao udarac levicom sa 16 metara, ali pored leve stative. U međuvremenu je Krstičić zamenio Milana Gajića.

74. minut - I Kanga je oprobao udarac sa više od 20 metara, ali nije pogodio okvir gola. Metalac je u međuvremenu izveo nekoliko napada, ali bez opasnosti po gol Zvezde, kao da gosti nemaju snage za završni udarac.

67. minut - Korner za Zvezdu posle kojeg je Ben pokušao, ali bez opasosti po golmana Maslarevića.

63. minut - GOOOL za Zvezdu, stelac je Mirko Ivanić! Milan Gajić je upisao još jednu asistenciju, ništa nije mogla odbrana Metalca.

56. minut - Najbolja šansa za Zvezdu, Ivanić je primio loptu na 7-8 metara iskosa sa leve strane, ali je pogodio prečku. Sreća za Metalac...

53. minut - Pavkov je okušao udarac, ali i on je prebacio gol i više ugrozio avione "Er Srbije" nego gol Metalca.

52. minut - Malo je falilo da Stuparević stigne i do drugog gola. Pogrešio je Sanogo, napadač Metalca išao sam ka golu Zvezde, šutirao oštro, ali je Popović još jedno mdobro intervisao. Potom je glavni sudija svirao indirekt jer se Stuparević poslužio rukom u trku, ali odlična je bila odluka arbitara da puste akciju do kraja.

50. minut - Prvi pokušaj Zvezde u nastavku, Srnić je šutirao sa 16 metara, neprecizno preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Prva izmena u redovima crveno-belih umesto Rodića na terenu je Srnić.FK Crvena Zvezda - FK Metalac

Kraj prvog poluvremena!

45. minut - Umalo da Zvezda povede, Gajić je dobro probio po desnom boku i poslao loptu na vrh peterca, gde se našao Filipo Falko koji je šutirao, ali je lopta otišla pored gola. Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

43. minut - Malo je falilo da Metalac povede sa 2:1 u finišu, ali je Zoran Popović sa dve intervencije nekako sačuvao mrežu. Veliki pad u igri Zvezde...

40. minut - GOOOL za Metalac, strelac Filip Stuparević. Sjajna akcija gostiju i reakcija nekadašnjeg napadač Voždovca na centaršut Damjana Krajišnika. Šok na Marakani u finišu prvog dela

35. minut -Kuršlus u šesnaestercu Zvezde, a VAR je proveravao da li je Eraković igrao rukom za penal gostiju. Posle svega, ustanovljeno je da je lopta najpre pogodila u ruku igrača Metalca, pa kasnije i Erakovića, tako da je Zvezda dobila indirekt. Ništa sporno.

30. minut - Prva izmena u redovima gostiju i to prinudna, iz igre je izašao Grbović, a na terenu je mladi Vasilije Đurić.

26. minut - Sanogo je oprobao udarac posle kombinacije Kange i Bena, ali je bio neprecizan.

21. minut - Puni se polako severna tribina najvernijim navijačima Crvene zvezde. Oni su bojkotovali prvih 20 minuta utakmice sa Metalcem, a OVDE pogledajte kako je sve izgledalo ispred stadion

18. minut - Brzo prolazi vreme, ništa se bitno ne događa na terenu, Zvezda drži loptu, dok Metalac i ne pomišlja da zapreti na drugoj strani.

10. minut - GOOOL za Zvezdu, strelac je Filipo Falko. Dobra akcija crveno-belih, Ben je uposlio Ivanića, a ovaj petom pronašao usamljenog Italijana koji je rutinski matirao golmana Maslarevića sa nekih 7-8 metara.

8. minut - Miran start utakmice, Zvezda je izvela nekoliko konkretnih napada, ali bez opasnosti po golmana Metalca.

1. minut - Počeo je meč na Marakani.

Dejan Stanković

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Metalac u okviru 12. kola Superlige Srbije (20, Arena Sport).

Ekipa Dejana Stankovića u meč ulazi sa osam bodova zaostatka u odnosu na lidera Partizan (dva meča manje), koji je tokom popodneva slavio u Kruševcu protiv Napretka sa 1:0.

Crveno-beli dočekuju meč posle pobede u Razgradu protiv Ludogoreca (2:1) u Ligi Evrope, a prema najavama, najvatrenije pristalice sa severne tribine bojkotovaće prvih 20 minuta utakmice sa Metalcem zbog "pojedinaca iz upravi koji štete imidžu kluba".

Dejan Stanković ponovo ne može da računa na četvoricu fudbalera zaraženih korona virusom: Dragovića, Degeneka, Kataija i Borjana.

C. Zvezda - Metalac (20, Arena Sport)

ZVEZDA (3-4-3): Popović - Gobeljić, Sanogo, Eraković - Gajić, Kanga, Ivanić, Rodić - Falko, Pavkov, Ben.

METALAC (4-2-3-1): Maslarević - Vlalukin, Vasiljević, Mlađović, Antonijević - Stojić, Fićović - Krajišnik, Grbović, Cvetković - Stuparević.