Mega ŠOKIRALA Zvezdu! Crveno beli će se boriti za finale KLS-a u “majstorici”

Crveno-beli su prvi meč dobili sa ubedljivih 114:78, ali sada je priča bila totalno drugačija

Veliko iznenađenje u drugoj utakmici polufinala KLS-a priredili su košarkaši Mege koji su potukli sveže krunisanog prvaka ABA lige i branioca domaćeg trona - 77:70, za 1:1 u seriji koja sada ide u majstoricu za finale.

TOK MEČA

MEGA - CRVENA ZVEZDA

4/4

39. minut - Mega sada drži sve konce igre u svojim ruikama, deluje kao tim koji može da sačuva prednost. Davidovac i Holins su promašili vezane trojke.

37. minut - Rezultatska klackalica u "Jerkoviću", vodi Mega 70:69 poenima Simanića, a onda i 73:69 trojkom Cerovine! Zvezda u porblemu. Radonjić ponovo zove na predah da presabere ekipu.

33. minut - Na snazi je novi egal posle još jednog juriša Uskokovića i poena Rudana uz prekršaj i dodatno bacanje (62:62). Lazić je mirne ruke, pogađa trojku iskuni bek gostiju.

32. minut - Zvezda je uspela da poveže redove i dođe do poena i do proekreta. Dobrić je u svemu tome odigrao ključnu ulogu sa trojkom i asistencijom za Mitrovića, koji je došao do lakih poena. Prethodno, pogodio je i Ivanović. Jovanović prekida nalet gostiju tajm-autom pri vođstvu crveno-belih 60:56.

3/4 - 54:53

30. minut - Kakva sekvenca bivšeg pleja Zvezde Alekse Uskokovića: sedam vezanih poena uz trojku sa zvukom sirene! Mega je totalno preokrnula utakmicu u trećoj četvrtini koju je dobila rezultatom 28:15 i pred poslednjih deset minuta vodi protiv Zvezde 54:53.

28. minut - Nastalja se serija Ruženceva, evo Mege na samo tri poena zaostatka (47:50)! Imamo potpuno izjednačen meč. Imali su igrači domaćeg tima i posed za vođstvo. Uskoković je jurnuo u kontru, pretrčao gotovo čitav teren i uspeo da donese nove poene svom timu. Rampa Lazića stigla je kasno. Mega u velikom naletu (vodi 23:12 u ovom periodu). Radonjić mora da zove tajm-aut.

25. minut - Mega vodi u ovoj deonici 13:8, konačno parira Zvezdi na pravi način, ali ne i Davidovcu koji ima odgovor na svaki poen protivnika. Serija Zvezdinog ABA junaka od 6:0. Gosti vode 48:44.

23. minut - Življa, energičnija igra domaćeg tima koji je vezao nekoliko uspešnih napada preko Uskokovića, Rudana i Ruženceva. Rus je iskreirao seriju 5:0, uz pogođenu trojku. Davidovac je uzvratio na drugoj strani, ali Rudan je održao odličan napadački ritam Mege - 37:42.

2/4 - 26:38

19. minut - Puna kontrola meča od strane crveno-belih, nekoliko tečnih i preciznih akcija rezultovalo je serijom 5:0 (trojka Ivanovića iz kornera) za najubedljivijih 38:24.

16. minut - U srednje laganom ritmu Zvezda održava razliku od deste poena. Dobra saradnja Ivanovića i Mitrovića donela je nove, lake poene za goste koji vode 31:21.

14. minut - Raspoložen je Dobrić, probio je sa krila i moćno završio akciju, njegova serija 5:0. Ružencev je sa mnogo osećaja i talenta poentirao, "zavrnuo" je loptu na drugi obruč.

12. minut - Cerovina je se razgoropadio, četiri vezana poena krila Mege. Kuzmić je konačno došao do svojih prvih poena. Mega je uspela da spusti razliku na ispod deset poena, ali Dobrić trojkom vraća dvocifrenu razliku - 27:17.

1/4 12:22

10. minut - Serija lakih poena Zvezde, upisali su se Ivanović i Lazić, na drugoj strani nekako su i igrači Mege došli do poena. Poentirao je 19-godišnji Andreja Grbović. Sjajna timska akcija Mege koju je jednoručnim zakucavanjem završio Boriša Simanić.Play Video

Ako želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)

0:14

7. minut - Sjajna šuterska rola Holinsa, već treća njegova trojka, sve je ubacio u razmaku od samo dva minuta! Podsetio je ovaj njegov rafal na slično izdanje protiv Partizana u 4. utakmici finala ABA - tada je vezao četiri trojke u roku od samo tri minuta. Zvezda vodi na krilima Amerikanca 16:6. Pogađali su još Mitrović i Vajt.

5. minut - Prvu trojku za goste pogodio je Holins, Marković je upisao asistenciju. Rudan je na drugoj strani, pre toga, popravio promašeno zakucavanje Simanića. Zvezda vodi 6:5.

3. minut - Serija promašaja na obe strane, Zvezda je do prvih poena došla tek na isteku trećeg minuta preko Mitrovića, uz faul i dodatno bacanje. Mega je trojkom otvorila utakmicu.