MAGIJA IVANIĆA ZA EVROPSKO PROLEĆE! Projektil Mirka Ivanića za nova 3 boda u Ligi Evrope i osigurano evropsko proleće!

Za tim sa Marakane ovo je velika pobeda

Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su još jednom da slave protiv Ludogoreca sa 1:0, ovoga puta na Marakani golom Mirka Ivanića i pred poslednje kolo zauzimaju vrh tabele grupe F Lige Evrope!

Uskoro opširnije...

TOK MEČA

Drugo poluvreme:

90+4. minut - KRAAAAAAAAAAJ! ZVEZDA IMA LIGU EVROPE NA PROLEĆE!

88. minut - Braga je izjednačila u Danskoj na 2:2! Zvezda ima idealu priliku da obezbedi Ligu Evrope na proleće.

85. minut - Ivanić je u centru pažnje tokom čitavog drugog dela igre. Mirko je sada pogodio i prečku, doduše spoljni deo nje, ali ponovo je bio opasan.

80. minut - Iz igre izlaze Pavkov i Kanga, a ulaze roviti Sanogo i mladi Lazetić.

79. minut - Ukoliko Zvezda bude igrala ovako i u poslednjih 10 minuta, neće morati da se boji za ovu pobedu. Odguran je protivnik ponovo da organizuje napade iz poslednje linije.

75. minut - Bugari još jednom izlaze visoko i pokušavaju da izvrđe veći pritisak, ali ne uspevaju da prodru dalje od 25 metara.

71. minut - Ponovo je Ivanić u centru pažnje nakon jednog "sombrera" i udarca sa 14 metara, ali brani čuvar mreže gostujuće selekcije.

70. minut - Krstičić nije proveo ni tri minuta na tereu, a već je zaradio javnu opomenu. U proteklih pet minuta se više igra na polovini Ludogoreca.

69. minut - Šutira Kanga, ali još jednom metar pored gola. Zna se da je to uvek alarm za protivnika.

67. minut - Krstičić menja Njegoša Petrovića. Trener Stanković ima preveliku rotaciju i mora dobro da kalkuliše kako se približava meč kraju.

63. minut - Žuti karton za Slavoljuba Srnića. Ludogorec je od momenta primljenog gola krenuo mnogo agresivnije prema Zvezdinoj poslednjoj liniji.

57. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Ivanić! Zvezdin ofanzivac se prelepo namestio na nekih 20 metara i unutrašnjim delom stopala smestio loptu u gornji desni ugao za veliko slavlje na Markani. Ovo je nešto što se tražilo!

55. minut - Udarac Pavkova i odbrana golmana Ludogoreca! Bila je loša pozicija za napadača Zvezde, ali je on raspalio iz levog ugla i namučio protivničkog čuvara mreže. Izveden je korner, ali nije bilo dalje opasnosti.

51. minut - Ludogorec je pokušao sa nekoliko preskakanja da dođe direktno pred Borjana, ali duge lopte su pronalazile samo ofsajde.

46. minut - POČEO JE DRUGI DEO IGRE! El Fardu Ben je u igri umesto Aleksandra Kataija.

Prvo poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Imao je Ivanić fenomenalnu šansu u poslednjim sekundama prvog dela igre, ali je svoj nalet sa leve strane završio udarcem u spoljni deo mreže.

44. minut - Midtjiland i Braga trenutno igraju 1:1 u Danskoj i imamo nekoliko eventualnih razvoja situacije u nastavku. Najbolji bi bio da Zvezda dobije, pa će razmišljati o ostalim stvarima.

40. minut - Šut Kange, u njegovom stilu, sa 30 metara, bio je blizu ali ne i toliko opasan.

38. minut - Šut Ivanića i umalo kiks golmana Ludogoreca! Bio je na lopti koju je poslao Mirko sa nekih 25 metara, ali je šeprtljavo reagovao i lopta je završila tik uz stativu, ali sa spoljne stative za korner.

33. minut - Katai je prodorom stigao skoro do golmana, ali je promašio loptu kada je hteo da šutira, a onda je usledio i šut Srnića koji je bio daleko od preciznog.

29. minut - Kakva prilika i brani Borjan! Despodov je propustio loptu za Gonkalveša koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je čuvar mreže domaćina bio na pravom mestu.

27. minut - Zvezda nema tu sigurnost na sredini terena, odsustvo Sanoga i neigranje Kange na svojoj poziciji, za sada organizacija napada ide teško.

23. minut - I dalje se vodi bitka za prevlast na sredini terena, ali Ludogorec polako preuzima posed lopte koji je sada na njihovoj strani (58-42).

18. minut - Imamo pet udaraca na gol, tri Zvezde i dva Ludogoreca, ali niti jedan nije išao u okvir.

13. minut  - Sančez pušta oštriju igru i ne sudi neke faulove na koje su ukazivali obe ekipe, naravno, u svoju korist.

10. minut - Tempo je jako brz i lopta još brže menja smer. Tražili su igrači Ludgoreca igranje rukom u šesnaestercu, ali arbitar Sančez ne reaguje.

5. minut - Pritisnula je Zvezda od samog starta, za sada prikazuje više, ali rani su momenti meča i videćemo u kojem smeru će ići ovaj susret.

2. minut - Vrhunska šansa odmah na startu za domaće! Iz kornera, Pavkov je prebacio loptu na drugu stativu gde je Eraković tukao glavom sa nekih 7-8 metara, ali nije bio precizan.

1. minut - Sudija Sančez iz Španije dao je znak da lopta može da se zakotrlja na Marakani!

SASTAVI

Crvena zvezda (3-4-2-1): Borjan - Eraković, Dragović, Pankov - Gajić, Petrović, Kanga, Srnić - Ivanića, Katai - Pavkov.

Ludogorec (4-2-3-1): Pat - Pinjas, Plastun, Terziev, Ikoko - Bađi, Gonkalveš, -Despodov, Jankov, Čibota, Sitiriu.

PRE MEČA

Najveća enigma pred početak meča bio je izostanak Milana Rodića koji neće moći da zaigra protiv Bugara zbog stomačnog virusa i temperature koju je zaradio noć pred meč.

Crveno-beli se nalaze u dobroj poziciji da se plasiraju u narednu rundu Lige Evrope, ali će u naredna dva kola morati da sačuva dva boda prednosti u odnosu na Midtjiland.

Kako bi stigli i do prvog mesta u grupi i plasmana direktno u osminu finala, Zvezda mora da prestigne (ili u nekom slučaju i samo stigne) Bragu koja ima dva boda više.