Mađari minimalnim rezultatom slavili protiv Srbije na “Marakani”

Srbija je izgubila minimalnim rezultatom od reprezentacije Mađarske.

(Kenjveš 21)

Srbija: Rajković - Milenković, Mitrović, Pavlović - Gaćinović (Vlahović 66), Gudelj, Milivojević (Lukić 46), Tadić, Mladenović, Ljajić (Radonjić 46), Jović.

Mađarska: Gulači - Botka, Lang, At. Šajal - Beše (Orban 56), Gazdag, Nađ, Kalmar, Hanđa (Holender 46) - Kenjveš (Adam Salaj 63), Nikolić.

75. minut - Stativa Srbije, Vlahović nije bio precizan.

66. minut - Vlahović menja Gaćinovića, Srbija ima dvojicu napadača.

61. minut - Zicer za Mađare! Nikolić se izvukao po desnoj strani, našao Holendera na pet metara, iskosa sa leve strane, ali je ovakj očajno šutirao. Toliko da je vratio Nikoliću loptu.

58. minut - Sjajna prilika za Gaćinovića koji se ubacvio iz drugog plana, ali je loše zahvatio loptu.

56. minut - Šansa za Pavlovića, iz okreta je tukao iz peterca, ali samo korner.

55. minut - Šansa za Gaćinovića posle kornera, ali je njegov šut u padu izblokiran.

50. minut - Dobra akcija Srbije, možda je Radonjić mogao istu i sam da završi, ali je pokušao da asistira. Loše je to sve ispalo.

48. minut - Žuti karton za Strahinju Pavlovića. Morao je da ruši Kenjveša koji mu je bežao. To znači da će defanzivac Monaka propustiti meč sa Turskom zbog parnih kartona.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Holender menja Hanđu u redovima Mađarske, dok je Tumbaković ubacio Radonjića i Lukića umesto Ljajića i Milivojevića.

45. minut - POLUVREME!

43. minut - Mađari su tražili penal nakon što je Nikolić pao, ali je ipak bio ofsajd.

36. minut - Žuti karton za Gazdaga, udario je Gudelja u pokušaju da zaustavi kontru.

32. minut - Igračima Srbije ništa ne polazi za nogom.

29. minut - Mirisalo je na dobru priliku za Srbiju, ali je Tadić mlako šutirao.

21. minut - GOLLLL! Mađari vode 1:0 golom Kenjveša. Velika greška odbrane Orlova, pre svega Gaćinovića, Milenkovića i Mitrovića. Možda je i Rajković morao bolje da interveniše.https://streamja.com/embed/pAm75

18. minut - Bet konkretne akcije Orlova u napadu, s druge strane Milenković je bio nesiguran u odbrani.

10. minut - Kiks Milenkovića u kaznenom prostoru, ali je sve na vreme ispravio Pavlović.

8. minut - Dobar napad Srbije, nekoliko tačnih pasova, sem onog poslednjeg Tadićevog za Jovića.

6. minut - Početno ispitivanje snaga, igra se između dva kaznena prostora.

1. minut - Počela je utakmica na Marakani.

Najava meča:

Srbija Mađarska

Za početak, vredi pomenuti da kapiten Aleksandar KOlarov ne igra zbog crvenog kartona protiv Turske, dok su Sergej Milinković Savić i Darko Lazović na poštedi i nisu u protokolu. Podsetimo, Srbija posle dva meča u grupi ima samo jedan bod, dok je Mađarska na tri.

S druge strane, selektor Orlova Ljubiša Tumbaković kaže da obe ekipe ulaze u meč sa velikom odgovornošću, ali i rasterećeno, jer su izborile finale baraža za plasman na Evropsko prvenstvo.

Skautirali smo naravno i Mađarsku, igraju slično kao mi, u toj formaciji, imaju kvalitetan posed lopte, pobedili su poslednje dve utakmice u gostima. Obe ekipe ulaze u meč sa velikom odgovornošću, ali i rasterećeni jer su izborili finale baraža za plasman na Prvenstvo Evrope - rekao je Tumbaković na konferenciji za medije:

Oni su veoma jaka ekipa, dižu se iz godine u godine, ulažu u infrastrukturu, igrače i naravno da sve to daje rezultat. U našoj grupi svako svakog može da pobed. Mislim da je i nama i njima prioritet finale baraža, a normalno je da ćemo učiniti sve da odgovorimo i ovim duelima u grupi.

Inače, pomenute dve reprezentacije su se poslednji put sastale u 1997. godine, u baražu za odlazak na SP u Francusku. Tadašnja Jugoslavija je slavila u dva meča rezultatom 12:1.