Mačva namučila Zvezdu ali Kangva je osigurao pobedu u 93. minutu

Fudbaleri Crvene zvezde nisu dozvolili još jedno veliko iznenađenje u Kupu Srbije, jer su u Šapcu savladali mačvu minimalnim rezultatom - 2:0.

Centrirao je Katai iz kornera, sjajno je skočio Milunović i doveo beogradski tim u vođstvo na početku drugog poluvremena.

Konačan rezultat je postavio Kangva u sudijskoj nadoknadi i tako stavio tačku na Zvezdin plasman u osminu finala.

U finišu susreta, domaćin je opasno zapretio u nekoliko navrata, Zvezdoina odbrana je bila panična, ali je u tim trenucima bio priseban golman crveno-belih Zoran Popović, koji je sprečio izjednačenje.

Tok meča:

Drugo poluvreme:

Utakmica u Šapcu je završena.

90+3. minut - GOOOL - 0:2 - Kangva! Na kraju je Kangva iskoristio pad koncentracije i veliku grešku fudbalera Mačve. Kangva je poklon pretvorio u pogodak, preciznim udarcem sa peterca.

85. minut - Kolosalna prilika za Mačvu, šutirao je Jevtić posle povratne lopte Brankovića, i kada se činilo da će lopta možda preleteti golmana Popovića i završti u mreži, Popović je dobro reagovao.

80. minut - Prvi šut domaćina u okvir gola, ali golman beogradskog tima Zoran Popović to lako brani. Centarfor Nešković nije dobro zahvatio loptu.

69. minut Katai je dobro šutirao, ali je golman Mačve Samurović bio dobro postavljen. Šapčani su uzvratili brzim kontranapadom, sli su izborili samo korner.

66. minut - Umalo da se udvostruči prednost gostiju, ali posle intervencije fudbalera mačve lopta, ipak, odlazi van gola. Korner za crveno-bele, domaćin je imao sreće.

58. minut - Šutirao je Stefan Mitrović sa 16 metara nakon što je prethodno sebi stvorio prostor ulaskom sa desnog krila. Ipak, njegov udarac je izblokiran.

55. minut - Novi korner za Zvezdu. Pokušao je Gobeljić, lopta završava na tribinama.