LUDNICA U NOVOM MESTU! Zvezda gubila 18 razlike pa slavila protiv Krke

Ovo verovatno nikada nije viđeno na košarkaškim terenima

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su u 11. kolu ABA lige sigurno najčudniji duel ove sezone, ali su iz njega izašli kao pobednici, jer je Krka pala u Novom Mestu sa 71:70. Utakmicu su presudili Nikola Kalinić sa trojkom u poslednjim sekundama i trener domaćina Saša Damjanović koji je zaradio tehničku na stotinku do kraja!

Ovakav susret i ovakva završnica... Zvezda bila u žestokom minusu od 18 poena na samo 10 minuta do kraja meča, ali je onda usledila jedna serija koja ju je uvela u neizvesnu završnicu. Kalinić je prvo pogodio za tri i tako doneo 70:70, a onda je Gibs u poslednjem napadu napravio faul u napadu, što se nije svidelo Damjanović koji je zbog protesta zaradio tehnički faul.

To je bilo sasvim dovoljno za Kalinića koji je pogodio bacanje i tako krunisao ovu ludu utakmicu.

Videli smo svašta - od povrede Simonovića, preko isključenja Dejana Radonjića, pa sve do dabl-dabl učinka Dejana Davidovca koji je bio ključni igrač u ovom preokretu sa 19 poena i 10 skokova.

Ispratio ga je Kalinić sa 15 poena uz tri uhvaćene lopte i dve asistencije.

Zvezda je, ruku na srce, bila očajna pola sata, nije znala kako da naškodi protivniku, pa su tri deonice rešene u korist Krke.

Ipak, slovenački predstavnik se bukvalno gasi i ne uspeva da pogodi iz igre skoro čitavu poslednju četvrtinu.

Prvi nalet crveno-belih je sprečen trojkom Gibsa, a Amerikanac je sa slobodnih bacanja postavio 70:67, te se činilo da Zvezda može samo, eventualno, do produžetka.

Tako bi i bilo da nije Damjanović katastrofalno reagovao, jer je njegov tim imao aktivan rezultat i gosti nisu mogli ništa da učine za preostalo vreme.

Stipčević je stigao do 16 poena kod Slovenaca, a Gibs je dodao 14, ali ovako izgubljen susret će svakako uticati na psihološki plan Krke.

Tok meča:

IV ČETVRTINA

10. minut (71:70) - ZVEZDA SLAVI! KALINIĆ ZA TRI, A ONDA I TEHNIČKA TRENERU DAMJANOVIĆU! Ovo se verovatno nikada nije gledalo, ali je strateg domaćina na 70:70 poslao primedbu koja je kažnjena na samo stotinku do kraja.

9. minut (64:66) - Ušlo se u neizvesnu završnicu i Kalinić uz faul pogađa, a onda realizuje i dodatno slobodno bacanje.

8. minut (62:63) - Neverovatan povratak! Davidovac igra simultanku u Sloveniji i sada ima dabl-dabl sa 17 poena i 10 skokova.

7. minut (62:61) - Ne zna domaći kolektiv šta ga je snašlo. Samo je poen razlike i Krka ne može da priđe košu više.

6. minut (62:59) - Krka se bukvalno ugasila u poslednjoj četvrtini. Slovenci nemaju poene iz igre već šest minuta, a Zvezda nastavlja da se primiče, iako je moglo ovo da bude još bolje.

5. minut (62:55) - Tehnička Laporniku, a onda i trojka Pefija! Sada je samo -7 i Zvezda ima dosta vremena da popravi čitavo stanje.

4. minut (62:51) - I sada... Isključenje za Dejana Radonjića koji se pobunio zbog nepriznatih poena Davidovcu. Prvo ofanzivni faul, pa i ovo... Možda je i to taj impuls koji je falio, jer je Kalinić pogodio trojku i Davidovac je sa slobodnih smanjio na rub jednocifrene razlike.

3. minut (60:47) - Stefan Marković dobro prolazi i pogađa. Možda je ovo i poslednja šansa za buđenje.

2. minut (60:45) - Samo jedna trojka je naterala domaćeg trener zove tajm-aut. Ne želi da prepusti ništa slučaju.

1. minut (59:42) - Slabo otvaranje za obe ekipe, ali to više odgovara Krki.

III ČETVRTINA

10. minut (59:42) - Ovo će biti đavolski težak zadatak za Zvezdu. Prevelika je razlika, a igre nema.

9. minut (55:42) - Razlika ponovo samo raste, a Radonjić ima sve kraću rotaciju i manje izbora da preokrene ovo u svoju korist.

8. minut (52:39) - I dalje nema impulsa i sve liči na onu klasičnu Zvezdinu letargiju.

7. minut (48:34) - Povreda Marka Simonovića. Stao je iskusni košarkaš u prodoru na nogu protivnika i našao se na parketu. Uz pomoć saigrača, izašao je sa terena.

6. minut (48:32) - Dve dobre odbrane i poeni na drugoj strani. Ipak, trebaće kontinuitet u dobrim stvarima.

5. minut (48:30) - Trojka Krke i ponovo mora Radonjić da objašnjava svojim igračima šta bi trebalo da rade. Ništa ne ide i imamo ogromnih -18.

4. minut (45:30) - Škedelj naslanja na tablu. Ivanović, sa druge strane, nikako da se šuterski probudi. Ne samo sada, već čitave sezone.

3. minut (43:30) - Nastavlja se pravo mučenje u ofanzivi, a sada ni defanzivni skok ne radi.

2. minut (41:29) - Dve trojke, jedna sa osam metara Stipčevića, odvele su Krku do najvećih +12.

1. minut (35:29) - Poeni Voltersa, ali ni ovo nije bila izgražena pozicija.

II ČETVRTINAPlay VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:33

10. minut (35:27) - Volters pogađa za kraj poluvremena... Ne baš dobrog poluvremena. Holins i Davidova su najefikasniji sa sedam poena, a na drugoj strani je isto toliko upisao Kosi, dok je Stipčević postigao poen više.

9. minut (35:25) - Moraće da se priča o napadu sada na pauzi. Jednostavno, nema organizacije i sve što je do sada upadalo, nije bilo izgrađeno.

8. minut (35:25) - Evo sada i dvocifrene prednosti Krke koja nastavlja da kažnjava indisponiranu Zvezdu. A, onda i ofanzivni faul Mitrovića...

7. minut (29:25) - Loše to izgleda. Radonjić mora da zove tajm-aut.

6. minut (27:23) - Usporen je tempo, koriste se puni napadi i ritam će definitivno morati da se promeni ako Zvezda misli da prevagne.

5. minut (25:23) - Ispala je lopta Cirbesu. Greške koje ne gledamo često u igri Zvezde.

4. minut (25:21) - Tim sa Malog Kalemegdana ne uspeva u kontinuitetu da drži ofanzivu na nivou.

3. minut (22:21) - Ispada lopta Luki Mitroviću i sada se gomilaju i izgubljeni posedi. Muči se Zvezda u Sloveniji.

2. minut (22:21) - I Holins pogađa trojku, ali nakon toga mini seriju pravi Krka i spasava se naleta crveno-belih.

1. minut (17:18) - Evo šuta za tri poena i Zvezda je u vođstvu. Davidovac je namstio ruku.

I ČETVRTINA

10. minut (16:12) - Loš faul Davidovca u ofanzivi u poslednjoj sekundi četvrtine. U poslednja tri minuta smo gledali samo slobodna bacanja.

9. minut (14:11) - Nema dugo poena iz igre za srpskog predstavnika, ali Davidovac sa dva penala ponovo primiče rezultatski goste.

8. minut (14:9) - Polovičan Mitrović sa linije za slobodna bacanja. Juri Zvezda minus, potreban je veći doprinos ofanzive.

7. minut (13:8) - Ovo će biti jako neefikasna sekvenca za Zvezdu. Lazić je stigao već do tri lične greške.

6. minut (13:8) - Nastavlja Krka da ubacuje trojke i održava distancu na dva poseda. Gibs je bio precizan.

5. minut (10:6) - Minut ćutnje i loša realizacija. Kalinić je dao jedan koš, ali mu dosta toga ne polazi od ruke od samog starta.

4. minut (10:6) - Moglo je da bude i -8, ali izgubljena lopta i kontra Kalinića su sačuvali Zvezdu od rezultatske jurnjave.

3. minut (8:4) - Ne ide Beograđanima ništa iza linije, dok Krka ima već dve trojke na svom kontu.

2. minut (3:4) - Volters do poena i asistencije, dva vođstva crveno-belih i efikasnost se konačno pokrenuta.

1. minut (0:0) - Prvi minut bez poena. Mogao je Lazarević da šutira za tri, ali se nije usudio, pa je napravio korake. Ispratio ga je sa lošom reakcijom Holins koji je takođe bacio trojku jedva do prvog obruča.