LUDILO U PIONIRU: BILI BERON POGODIO ZA ZVEZDINU TITULU!

Nestvaran meč u Pioniru - viđeno je mnogo preokreta u borbi za titulu, uz prekid zbog udara groma u halu, kada je došlo čak do prokišnjavanja!

Košarkaši Partizana poraženi su od Crvene zvezde sa 76:75 u 4. meču finala KLS, pa je tim Milana Tomića titulu osvojio sa ukupnih 3-1, u prilično šokantnom i nesvakidašnjem meču!

Od početka su se ekipe smenjivale u vođstvu, ceo tok je nosio veliku tenziju i dramu, Partizan je ispustio čak 14 poena prednosti, a pred kraj, meč je prekinut zbog udara groma!

Prokišnjavala je hala, pola sata se čekalo na nastavak, u kom je Bili Beron izrastao u apsolutnog heroja.

Ređao je trojke, pogađao slobodna bacanja koja je uspevao i uz koš iz igre da iznudi, a na kraju mu je Andrea Trinkijeri dozvolio da izvede poslednji napad za titulu!

Sve je stalo u poslednjih nekoliko sekundi, kada je Stefan Janković imao zadatak da sačuva Amerikanca. Nije mu uspelo ni da mu priđe, Beron je protutnjao pored njega, položio u obruč, pa kao munja protutnjao u tunel i svlačionicu!

KK Crvena zvezda, KK Partizan

TOK MEČA, Partizan - Crvena zvezda 75:76

40. MINUT - KAKAV KRAJ! Trinkijeri je branio poslednji napad, a Beron se lagano prošetao do koša, položio i doneo 20. titulu Zvezdi!

40. MINUT - Drama je definitivno dostigla vrhunac, Beron je uz defanzivni skok kreirao novu akciju i izjednačio! Onda je to posle novog vođstva Partiana još jednom učinio, i to uz faul Zagorca za bacanje. Pogodio je za 73:74, inicirajući tajm-aut Trinkijerija. Onda je Renfro vratio prednost Partizanu, iako ga je lopta na obruču dugo držala u neizvesnosti. Tomić je onda 13 sekundi pre kraja uzeo tajm-aut.

39. MINUT - Jaramaz vraća prednost Partizanu iz prodora!

38. MINUT - Trojka Pejdža, kakva utakmica! Potom i koš Fajea za dodatno bacanje.

37. MINUT - Zvezda ponovo vodi trojkom Davidovca, Trinkijeri je pobesneo, uzeo tajm-aut i dobro "isfenirao" igrače! Lazića su prethodno izneli, a Grobari su to ispratili aplauzima u znak podrške beku Zvezde.

36. MINUT - Nezgodno se prizemljio u jednom momentu Lazić i povredio se, pri +4 za Partizan. Potom je Davidovac promašio trojku, ali je Čović došao do lopte i obezbedio novi napad. Uspeo je Beron da iznudi faul preko Nikole Jankovića.

KK Crvena Zvezda, KK Partizan

35. MINUT - Trojka Marinkovića razbudila je i Grobare, koji su malo zatajili, strepeći zbog Zvezdinog povratka u meč!

34. MINUT - Nastavljen je meč i igra se koš za koš, pa se timovi smenjuju u vođstvu!

19.51 - Još traje čišćenje, polovina aktera se zagreva, druga gleda u plafon hale, odakle curi voda...

19.46 - Grom je udario u halu Pionir, pogasila su se svetla u jednom trenutku, pa je posle toga zapravo i došlo do prekida, usledilo je prokišnjavanje!

32. MINUT - Povukli su se timovi sa terena, leteli su predmeti na teren, dok sudije većaju! Eskaliralo je kada je sviran faul Zagorcu, što je razbesnelo navijače. Onda su predmeti poleteli, a potrajalo je dok se sve počistilo - nije ni lako igrati, opet je pakleno vruće i sparno u hali... A onda je počelo čak i da prokišnjava! Pitanje je da li uopšte meč može da se nastavi ili ne, jer kiša već dugo lije kao iz kabla.

31. MINUT - Trojka Riversa, preokrenula je Zvezda za +2! Potom je i Zagorac pogodio trojku, adrenalin dostiže vrhunac.

30. MINUT - Nova trojka Berona, izjednačila je Zvezda! Peti šut, četvrti pogodak iza linije za tri, nosi američki igrač izabranike Milana Tomića!

28. MINUT - Kakav pas Čovića, iza leđa, za trojku Berona i izjednačenje!

27. MINUT - Čović pogađa trojku, što je burno proslavio, pokazujući raspoloženje i Grobarima, na čijem je udaru često.

26.MINUT - Samo četiri poena dao je Partizan za šest minuta igre drugog poluvremena, pa je Zvezad smanjila na 46:43, tada je reagovao i Veličković.

23. MINUT - Faje nije blistao na bacanjima, pa je sada pet poena prednosti za crno-bele. Usput, Odžo je napravio treći faul, u duelu sa Gagićem.

22. MINUT - Zagorac je vratio energiju Partizana, prvo prodorom i košem, zatim munjevito ukradenom loptom!

21. MINUT - Davidovac je trojkom otvorio 3. period igre, nadovezao se i Beron, pa je Zvezda prišla na 44:40!

20. MINUT - Kada je Partizan zatajio, Renfro je ubacio novu trojku, potom je Gagić napravio faul u napadu - 42:34! Po osam poena u 1. poluvremenu imaju Veličković, Gagić i Nikolić, Zvezdu predvode Lazić i Davidovac sa po sedam.Play Video

19. MINUT - Bilo je oštrih faulova crno-belih, Lazić je sa linije penala smanjio na 39:32, vratio je šampione Jadrana u igru!

17. MINUT - Nema Zvezda mnogo od igre, ali je Lazić uspeo dalekometnom trojkom da trgne tim, na pas Čovića. Uzvratio je i  Stefan Janković istom merom.

16. MINUT - Što nije uspeo Veličković, jeste Aleksej Nikolić za prvih +10 na meču! Potom se nadovezao i Veličković, a viđen je i jedan komičan momenat. Pejdž se precenio u džordanovskom letu, želeo je da prikuca, pa je shvatio da je otišao predaleko, a lopta mu je ispala - onda je to popravio Veličković za +14.

15. MINUT - Probio je Veličković Davidovca, pogodio i izborio bacanje, što je proslavio burno. Ipak, sa linije nije doneo dvocifrenu razliku.

13. MINUT - Trojka Davidovca, pa novi odlazak Partizana na sedam razlike! Sada je to prednost oko koje se dugo kreće rezultat.

11. MINUT - Period je otvorio promašaj Stefana Jankovića, Odžo je potom pogodio samo jedno bacanje.

10. MINUT - Lepu zalihu obezbedio je Partizan za kraj iz kontre i presečenog pasa zahvaljujući Renfrou, ide na pauzu sa 23:16!

9. MINUT - Daleko više energije sada pokazuje Partizan u igri, crveno-beli ne uspevaju ni da iskreiraju šut, +7 je za crno-bele. Faulovi su problem za Odža i Fajea, pa se to osetilo u reketu.Play Video

8. MINUT - Eruptirale su i tribine, Partizan je preuzeo kontrolu meča, sevnula je trojka Jaramaza, pa je dao koš i Nikola Janković. Dovoljno da Tomić uzme tajm-aut.

7. MINUT - Partizan je preuzeo prednost, a potom je Simanić izjednačio na 11:11! Sve liči na prethodne duele, koji su obilovali potpunom neizvesnošću.

5. MINUT -  Rasplamsala se igra, munjevito su tekle pojedine akcije i kontre, Ristić je položio za Zvezdinu odstupnicu.

4. MINUT - Zvezda puna faulova, a Partizan slab sa koševima, samo jedno bacanje je iskorišćeno. To je Gagić nadoknadio za 3:6, a viđeno je i da je podrška ekipi crno-belih Bogdan Bogdanović. Usput, Rade Zagorac je još jedan igrač koji je ušao u problem sa falovima, zbog drugog se preselio na klupu.

3. MINUT - Faje je prljavo oborio Veličkovića, a potom mu se kapiten Partizana unosio u lice, već ima "vatre" kako obično biva u derbiju! Faje je ipak bio više autodestruktivan, jer je došao do čak 3. faula na startu utakmice! Ušao je zato Simanić na teren.Play Video

2. MINUT - Nije se proslavio Partizan u uvodnim napadima, a Davidovac je to kaznio trojkom iz očaja! Nije čak ni izbačaj bio kako je želeo, ali se lopta kotrljala i odbijala, sve do obruča.

1. MINUT - Beron je meč otvorio trojkom, a onda je Odžo munjevito dobio dva faula. U međuvremenu, Trinkijeri je kao iz topa ušao u raspravu sa sudijama!

UOČI MEČA

Crveno-beli su u meč ušli sa 2-1 i pobeda ih deli od titule, dok Partizan želi da ponovi drugi meč, u kom je izborio pred svojim navijačima izjednačenje.

Ulog je veliki, Partizan želi 22. pehar, a Crvena zvezda jubilarni 20, koji bi značio i prišivanje nove zvezdice na grb.

Ivan Paunić

Paunić podrška Partizana Foto: Telegraf.rs

Meč novi i veliku tenziju, naročito kada su u pitanju sudije, oprečne reakcije izazvali su delegirani arbitri.