LUDILO U FINALU! Zvezda UNIŠTAVA Partizan na poluvremenu

Sve što su dosad prikazali večiti rivali obećava uzbudljiu borbu u Čairu

Novi sudar košarkaša Zvezde i Partizana, posle onog u ABA ligi, zakazan je u Nišu u hali Čair, za trofej Kupa Radivoja Koraća - od 21 sat.

Očekivano, za "Žućkovu levicu" bore se dva naša najbolja kluba koji su do finala opravdali epitet favorita pa će u međusobnom obračunu, na zadovoljstvo najvećeg dela navijača, odlučiti o tome ko će poneti kući prvi trofej ove sezone.

TOK UTAKMICE

Crvena zvezda - Partizan

2/4 - 49:28

19. minut - Ivanović je u igri, i on se upisuje, pogađa sa penala i donosi crveno-belima neverovatnih 20 poena prednosti - 42:22! Ledej minut pre kraja poluvremena dolazi do svojih prvih poena, sa penala.

17. minut - Lesor je faulirao Kalinića pri šutu za tri, imaće bacanja zvezdin najbolji igrač. Koristi Kalinić sva tri, zvezda na maksmilanih 19 razlike - 41:22.

15. minut - Kakva partija Stefana Markovića, 10 poena najefikasnijeg aktera meča - novu trojku pogodio je plejmejker Zvezde, za vođstvo 36:20.

12. minut - Daje rezulata Obradovićev tajm-aut, Partizan preko Lesora pravi seriju 4:0, imaće i slobodno bacanje Francuz. Promašuje ga. Panter je promašio za tri, Holins to kaznio u kontri. Na drugoj strani Mur je poentirao uz prekršaj, pogodio i dodatno bacanje. Velika borba u Čairu - 29:20.

11. minut - Novi veliki udar Zvezde, Holins je pogodio trojku, Dobrić u kontri poentira. Pogađa i Volters, Partizan bez poena u drugoj deonici. Crveno-beli vode 27:13!

1/4 - 20:13

10. minut - Stefan Marković je pokrenuo novu serriju Zvezde, puštaju ga na šutu crno-beli što ovaj koristi - pogodio je i trojku. Mitrović je doneo 7:0 nalet, za vođstvo 20:11. Lesor je na mišiće rešio napad na drugoj strani.

8. minut - Prve poene za Partizan ubacio je Mur, za njim i Panter - trojku! Budi se Partizan - 10:5. Uzvraća Kalinić trojkom, na drugoj strani neverovatan pogodak Pantera, još jedna trojka.

6. minut - Velika serija Zvezde koju je svojim poenima pokrenuo Volters, i jednom trojkom za 5:0, pogodili su potom Kalinić, i on trojku, pa Holins! Obradović zove prvi tajm-aut.

4. minut - Prve i jedine poene dosad pogodio je Volters, Partizan i dalje bez poena, teško crno-beli dolaze do prilike za šut.

2. minut - PRVI PREKID MEČA! Neko ih publike laserima ometa igrače, sudije su zaustavile igru. Rezultat je 0:0. Nisu, ipak, laseri. Komična situacija u Čairu - nije isključena rasveta koja je poslužila prilikom predstavljanja igrača, ona pravi problem, pa je sačekano da se ugase reflektori.

Atmsofera u hali je već sada uzavrela, a navijači se prepucavanju međusobnim prozivkama povremeno dok čekaju start meča.

Takođe, na semaforu je bila i jedna greška organizatora, jer na zagrevanju igrača nije resetovan semafor, pa su to mnogi navijači Zvezde shvatili kao provokaciju, jer je pisalo da igraju Partizan i FMP, ali je to ubrzo promenjeno

Zvezda je dosad osvojila 10 pehara Kupa, Partizan 16, oba tima imaju po 21 nacionalnu titulu, a videćemo ko će uneti još jedan pehar u bogatu riznicu domaćih trofeja.