LUDA UTAKMICA! NEVEROVATAN PREOKRET! Srbija gubila 2:0, Mitrović i Kostić doneli bod Orlovima

Orlovi gubili 2:0 na poluvremenu, da bi već u 59. anulirali prednost rivala i na kraju uzeli zaslužen bod

Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je protiv Portugalije u derbiju 2. kola kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo u Kataru - 2:2 (0:2)!

Gubili su Orlovi na poluvremenu rezultatom 2:0, golovima Dioga Žote u 11. i 36. minutu, ali su Aleksandar Mitrović u 46. i Filip Kostić u 59. doneli bod Srbiji.

Mitrović je protiv Portugalije postao i rekorder po broju golova u dresu nacionalnog tima, dao je svoj 39. i tako srušio Stejapana Bobeka, dok je savršenu partiju odigrao i rezervista Nemanja Radonjić koji je bio dvostruki asistent.

SRBIJA - PORTUGALIJA 2:2 (0:2)
(Mitrović 46, Kostić 59 - Žota 11, 36)

Srbija: Dmitrović, Milenković, Mitrović, Pavlović, Lazović (Maksimović 46), Kostić (Ristić 71), Gudelj, Milinković-Savić, Tadić (Đuričić 81), Vlahović (Radonjić 46), Mitrović (Jović 87)

Portugalija: Lopez, Kanselo (Mendeš 72), Dijas, Fonte, Sedrik, Oliveira (Sančez 72), Fernandeš, Danilo, B. Silva, Žota (Feliks 85), Ronaldo.

Uživo:

90. minut - KRAJ! Milenković je u nadoknadi dobio crveni karton.

87. minut - Luka Jović menja Mitrovića.

81. minut - Đuričić menja Tadića.

76. minut - Pokušaj Ronalda, ali lopta ide pored gola.

72. minut - Mendeš i Sančez ulaze umesto Oliveire i Kansela kod Portugalaca.

71. minut - Ristić menja umornog Kostića u redovima Srbije.

64. minut - Brani Lopez udarac Radonjića, lako je moglo da bude 3:2 za Orlove.

62. minut - Još jedan prilika za Srbiju, Mitrović i Maksimović su pretili, ali je lopta završila u korneru.

59. minut - GOLLL! Srbija je izjednačila na 2:2, Kostić je strelac.

54. minut - Kako ovo nije gol? Sergej je glavom šutirao posle kornera, tik pored stative.

53. minut - Strašan šut Tadića, Lopez je izvukao ispod prečke.

46. minut - GOLLL! Srbija je izjednačila rezultat preko Mitrovića koji je postao rekorder Srbije sa 39 datih golova. Asistent je Radonjić koji tek što je ušao u igru.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Maksimović menja Lazovića, Radonjić je promenio Vlahovića.

45. minut - POLUVREME!

44. minut - Loš udarac Ronalda iz slobodnjaka sa nekih 25 metara.

42. minut - Prvi udarac Srbije u okvir gola, mada je to bilo prelako za Lopeza.

36. minut - GOLLL! Drugi gol Žote, Portugalci vode 2:0. Sjajan centaršut Sedrika i ponovo je Milenković zakasnio. Dmitrović je samo gledao kako lopta od stative ulazi u mrežu.

35. minut - Udarac Lazovića, neprecizno. Probao je levom nogom da poklopi jednu odbijenu loptu sa 20-ak metara.

31. minut - Prilika za Vlahovića, šutirao je preko gola sa 11 metara. Bila je to dobra povratna Kostića.

30. minut - Blokiraju Portugalci šut Orlova posle kornera, zatim je i akcija preko Kostića sa leve strane osujećena.

26. minut - Šteta! Dobra prilika za Srbiju, ali samo faul Vlahovića u napadu. Odlično je Kostić ubacio, na loptu su išli i Mitrović i Vlahović, zasmetali su jedan drugog i sve je otišlo u nepovrat.

23. minut - Portugalci su imali korner, intervenisao je Sergej, Srbija se odbranila.

15. minut - Pokušava Srbija da se "vrati u meč", akcija po desnoj strani psole koje smo videli samo aut za Orlove.

11. minut - GOLLL! Portugal vodi, strelac je Žota glavom sa četiri metra! Loša intervencija odbrane Srbije, asistent je Bernardo Silva.

8. minut - Ronaldo promašuje zicer! Tukao je sa nekoliko metara preko gola. Prethodno je odbrana Orlova pogrešila, a Silva je vratio loptu svom kapitenu.

7. minut - Srbija je probala preko Kostića, čiji šut s leve strane je bio izblokiran.

4. minut - Sjajna polukontra Srbije, Kostić je dijagonalom našao Mitrovića koji je jurio kao golu, ali se malo spetljao.

3. minut - Prva prilika za Ronalda, ali Dmitrović je bio brži na jedan centaršut s leve strane.

1. minut - Počeo je derbi meč 2. kola kvalifiakcija za SP na Marakani.