LOŠE VESTI ZA ZVEZDU: Nije onako kako se očekivalo (FOTO)

Uzak prolaz u društvu povlašćenih timova u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona za Crvenu zvezdu se ove večeri još više suzio.

Ludogorec je preživeo veliki derbi bugarskog prvenstva, odigrao bez golova na gostovanju CSKA (0:0), i zadržao tri boda prednosti u odnosu na Armejce. Sve ukazuje da će Luda Šuma iz Razgrada ponovo osvojiti naslov prvaka, što znači da bi crveno-beli mogli da se ovajde samo u slučaju povoljnog raspleta u Poljskoj. A kao što je poznato vrlo je važno da tamo Legija (trenutno ima bod više) ne bude šampion.

Ozbiljno je visio Ludogorec u prvom poluvremenu večerašnjeg duela. Nošeni pesmom sa tribina igrači CSKA su imali mnogo više od igre u tom periodu. Ispostaviće se da su i tada propustili priliku da dođu do cilja.

Zvezdaši će posle svega viđenog u Sofiji dugo sanjati gol mašinu iz Gambija Soua. Snažni napadač je nosio CSKA u dosadašnjem delu sezone, ali je u najvažnijem meču imao ulogu tragičara. Posle igranja rukom Vandresona u šesom minutu dosuđen je penal za CSKA. Sou je uzeo loptu i šutirao preko gola.

Afrikanac posle toga nije uspeo da sabere, bio je u minus fazi što se osetilo na ofanzivnu partiju domaćina koji je zbog tri gola zaostatka morao da juri pobedu.

Ludogorec je u 32. minutu ostao bez Vandersona koji se požalio na povredu, potom i napustio igru. Međutim, ni tu činjnicu nisu iskoristili domaćini. Ludogorec je u finišu prvog dela imao više od igre. Opasno je iz prekida šutirao Marselinjo, domaća publika je drhtala i posle prodora Lukokija.

Nastavak je bio mnogo siromašniji. Ludogorec je imao samo jednu šansu. Na uzbuđnja na drugoj strani čekalo se do 87. minuta kada je Aniset izblokirao Soua.