LOŠA ZVEZDA: Poraz u Senti, TSC slavio protiv oslabljene Zvezde

Domaćin slavio sa 2:1, uz dva gola već posle 18 minuta

Crvena zvezda i dalje nije prebolela derbi u polufinala Kupa protiv Partizana, to se jasno videlo na poslednjem gostovanju ove sezone u Senti - TSC je savladao šampiona rezultatom 2:1 (2:0)!

Domaći tim je pitanje pobednika rešio u uvodnim trenucima meča kada su Boris Varga u 12. i Nenad Lukić u 18. minutu matirali Milana Borjana, dok je rezervista Nemanja Milunović u 78. minutu uneo (ne)očekivanu dramu.

FK TSC - FK CRVENA ZVEZDA 2:1 (2:0)
(Varga 12, Lukić 18 - Milunović 78)

TSC: Filipović, Varga, Antonić, Babić, Grabež, Tomanović, Tumbasević, Đurić (Duronjić 55), Lukić (Skopljak 71), Zec, Silađi.
Crvena zvezda: Borjan, Gajić (Gobeljić 65), Pankov, Degenek (Milunović 65), Babić, Jovičić, Nikolić, Ivanić (Vulić 65), Gavrić (Simić 65), Vukanović, Tomane.Play Video1:28Play Video

Lukiću je to bio 16. gol u sezoni i pred poslednje kolo deli prvo meto liste strelaca sa saigračem Vladimirom Silađijem. Jedan manje ima Petković iz Javora.

TSC je ovom pobedom pretekao Vojvodinu na 3. mestu i sada zaostaju samo dva bod au odnosu na Partizan. Ukoliko crno-beli ne pobede Čukarički od 19 časova, tim iz Bačke Topove (igraju mečeve u Senti) imaće priliku da u poslednjem kolu bude vicešampion u debitantskog sezoni u SL.

Tok meča:

90. minut - KRAJ!

79. minut - Velika prilika sa Simića, sa sedam metara je šutirao pored gola.

78. minut - GOLLL! Zvezda je smanjila na 2:1 preko rezerviste Milunovića koji se odlično snašao u kaznenom prostoru. Mladi Radulović je prethodno lotu ubacio tamo.

70. minut - Filipović brani opasan šut Simića s desne strane.

60. minut - Gavrić je probio po levoj strani, ali mu je nedostajalo pola koraka da uputi ozbiljniji udarac. Od svega - samo korner.

58. minut - Duronjić je imao sjajnu priliku za TSC, Borjan je odbranio i izbacio u korner.

51. minut - Nikolić pogodio Tomanea dok je ležao na zemlji, bio je to zicer za Zvezdu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

45. minut - Promašaj Ivanića, bio je sam na nekih sedam osam metara, ali je šutirao visoko preko gola.

43. minut - Šut Ivanića sa distance, preko gola.

41. minut - Dobar napad Zvezde, ali loš šut Nikolića sa 20 i kusur metara.

35. minut - Zvezda pokušava da smanji rezultat, ali osim jalove inicijative nema konkretne šanse.

27. minut - Sjajan šut Gajića, neko je od igrača TSC-a izbacio sa gol linije!

24. minut - Prodor Ivanića po levoj strani, ali od svega samo korner.

19. minut - Vukanović je pogodio prečku! Pokušao je da centrira i umalo nije dao gol.

18. minut - GOLLL! TSC vodi sa 2:0! Strelac je Lukić iz slobodnog udarca, nakon što je lopta nekog zakačila u živom zidu!

16. minut - Ponovo je Gajić agilan po desnoj strani, ali je Filipović bio siguran.Play Video

12. minut - GOLLL! TSC vodi golom Varge. Loše je stajala odbrana Zvezde i Varga je to iskoristio da zatrese mrežu glavom.

9. minut - Dve poluprilike Zvezde! Najpre je Gajić šutirao posle dobrog prodora, mada je mogao da doda loptu Vukanoviću, da bi i sam Vukanović loše uposlio Ivanića.

6. minut - TSC prvi preti, šut Tomanovića sa nekih 20-ak metara.

1. minut - Počela je utakmica u senti.

Najava meča:

Osim sportskog nadigravanja, ovaj meč nema nikakav rezultatski značaj. Zvezda je osvojila titulu pre dva kola na Banjici, dok je TSC u prethodnom stekao šest bodova više od Čukaričkog što im je dovoljno za 4. mesto i izlazak u Evropu.

Zvezda će na ovom meču biti lišena pomoći El Fardu Bena koji je otišao u domovinu zbog smrti oca, a zbog povrede nema Rodića i Jovančića. Van tima su i Boaći i Pavkov.

Zvezda, takođe, ima imperativ pobede zbog činjenice da su se ovih dana našli na udari zvezdaške javnosti zbog poraza od Partizana u polufinalu Kupa.