Lojd promašio za pobedu Crvene zvezde – Poraz od Asvela u Beogradu

Još jedan neuspeh crveno-belih

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Asvela u 23. kolu Evrolige 81:78, te su tako ostali prikovani pri samom dnu tabele elitnog takmičenja.
Uskoro opšinrije...

TOK MEČA

4/4

40. minut - Asvel vodi 5 sekundi pre kraja tri razlike, posle penala Kola. Zvezda u izuzetno teškoj poziciji.

38. minut - Neverovatan meč, ekipe se gotovo konstantno smenjuju u vođstvu, u kojem je sada Zvezda psole vezanih poena Voldena. Ali uzvraća Fol, teško je čuvati Asvelovog dugajliju. Gosti imaju vođstvo 79:78.

36. minut - Dobrić! Nova trojka, gotovo sa istog mesta kao i prethodna, ali uzvraćaju gosti istom merom preko Nue, vode crveno-beli 72:71. Blokiran je Noko pod košem, kažnjava to na drugoj strani kol, i evo novog preokreta. Radonjić zove tajm-aut.

34. minut - Izuzetna rola Dobrića, sad je on najefikasniji sa 14 poena pošto je vezao seriju 5:0, uz pogođenu trojku, za vođstvo Zvezde 65:64. Kol je na drugoj strani razigran, preuzeo je odgovornost u napadu, pogađa sa penala posle faula. Asvel sada vodi 66:65.

32. minut - Evo i prvog vođstva Zvezde (58:57) posle mnogo vremena, pogodio je Kuzmić sa penala, Asvel je sada u kontra ritmu. Pogađa i Rit, i to iz teške pozicije, van balansa je bio - vodi Zvezda 60:57.

3/4 - 56:57

30. minut - Velika energija Zvezde, rezultat je 56:57! Kuzmić je pogodio nakon svog promašaja na ziceru, jaka odbrana Beograđana, koja je očito poremetila goste, pa više ne ubacuju u visokom procentima.

27. minut - Prazni minuti na obe strane, za Zvezdu je pogodio Lazić, potom je imao i dva kiksa, loše stajanje u odbrani i izgubljenu loptu u kontri "2 na 1". Tvrda treća deonice, Asvelu odgovara taj ritam, jer vodi 57:50.

25. minut - Sjajno igra Noko večeras, najbolja partija Kamerunca od dolaska u Zvezdu, najefikasniji je sa 12 poena. Odlično sarađuej sa Volenom i Lojdom, pa Zvezda ima dobar napadački ritam. Ipak, i dalje Francuzi imaju solidnu prednost - 46:53.

22. minut - Zvezda je preko Lojda prišla Asvelu na pet razlike (40:45), međutim onda je usledila serija gostiju 5:0, uz trojku Kola i opet jedan težak šut na isteku napada, preko Kaudija. Volden je odgovorio, pokušava sa Lojdom, Nokom i Dobrićem da istopi razliku rivala. Asvel vodi 52:42.

2/4 - 38:45

19. minut - Nešto bolja, agresivnija i preciznija igra Zvezde, gosti su promašili nekoliko šuteva, pa je sada razlika "samo" sedam poena, pošto je Dobrić ubacio sva tri penala. Prethodno je fauliran u šutu za tri.

17. minut - Ne može se odbraniti nijedan napad Asvela, čak i kada šutiraju u poslednjoj sekundi napada. Hauard je imao tek sekund da izbaci loptu posle dobre odbrane Zvezde - i to je pogodio. Raste prednost Francuza, sada je 42:30.

16. minut - Nestvarne procente i dalje imaju igrači Asvela, bukvalno svaki šut ubacuju, otud imaju i najveću prednost dosad - 40:29. Trojke gađaju 7/8, dvojke 8/12. Zvezda je u prvom delu imala odgovor, ali ga nema u drugoj četvrtini.

14. minut - Nije dobro, gosti idu na "+6", jednostavno rečeno ne mogu da promaše. Iz svih pozicija tuku po odbrani Zvezde, az tri šutiraju 6/7, pogađaju i iz reketa, otud i najveća prednost sredinom druge četvrtine, pa Radonjić zove tajm-aut - 35:29.

12. minut - Nastavlja se trojkaška serija Asvela, Strazel je pogodio petu iz šestog šuta, pre toga je Davidovac upravo preko Strazela poentirao. Odmah u nastavku - još dve trojke na obe strane! Jednu je pogodio Dobrić, za 28:28, a drugu raspoloženi Strazel, za novo vođstvo Francuza.

1/4 - 23:25

10- minut - Kuzmić je napravio dve vezane lične u napadu, Noko ga je zamenio i postigao svoj osmi poen. Pogodio je i Lojd, ali sve vreme Francuzi imaju odgovor, i vode podle trojke Nuea, te dvojke Strazela - 23:25. Asvel psoel prvih deset minuta - 4/5 za tri, 6/8 za dva.

7. minut- Kuzmić je nastavio gde je stao Noko, hvata lopte u napadu Zvezdin centar i poentira, njegov peti poen. Zvezda vodi 19:14. Ali nastavljaju gosti da sipaju lopte u koš Zvezde, pogodio je trojku Dio - već treću iz tri šuta!

5. minut - Gosti perfektno šutiraju večeras, 4/4 za dva, 2/2 za tri! Gađa i Zvezda u visokim procentima, dve trojke je pogodio Volden, vrlo efikasan meč - 14:14.

3. minut - Briljira Lendri Noko u povoju meča, šest poena za centra Zvezde, to su i svi poeni za crveno-bele dosad. Asvel vodi 9:6.