Lojd promašio polaganje za pobedu Crvene zvezde…

Crveno-beli, ipak, ostali bez podviga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Zenita u meču Evrolige rezultatom 76:75, u triler finišu u kojem je Džordan Lojd bio tragičar zbog promašenog šuta na prodoru na pet sekundi pre kraja.

TOK MEČA

4/4

40. minut - Neverovatno - Pengosu je upala lopta u ruke posle promašaja Gudaitisa sa penala, nije časio časa, opalio je trojku i pogodio na 25 sekundi pre kraja - vodi Zenit 76:75. Kuzmiću sudije sviraju ofanzivni faul, ali lopta je ponovo u posedu Zvezde jer je gosti nisu na vreme ubacili u igri. Zvezda će imati napad za pobedu na 15 sekundi pre kraja!

39. minut - Davidovac - trojka! Kakav šut, dno mrežice je pogodio krilni igrač crveno-belih, nerešeno je - 72:72. Veliak borba u Pioniru i sjajan otpor Zvezde Zenitu. Ide trojka i Dobića, za vođstvo crveno-belih, fenomenalna partija Beograđana na 30 sekundi pre kraja.

38. minut - Zenit u blagoj prednosti, vode Rusi 69:66, posle kombinacije Lojda i Dobrića. Dva vezana napada ne koriste gosti. Ide koš Uskokovića - uz faul! Kakav potez, kakav borba, ima Zvezda snage da dobije ovaj meč. Egal je posle penala Uskokovića!

35. minut - Sjajan je Pengos, odgovorio je posle vođstva Zvezde serijom 5:0, ima 20 poena najefikasniji akter meča. Vratio je vođstvo na stranu gostiju, 62:66. Lojd je ponovo u igri, kod njega je sad lopta, poentirao je sa penala.

33. minut - Preokret! Zvezda vodi prvi put još od starta meča, Zenit je u kontra ritmu, srljaju iz greške u grešku gosti, što koriste crveno-beli, preokreću preko Dobrića i Davidovca - 62:61!

31. minut - Radanov je napao Pengosa, fauliran je, pogodio je oba slobodna bacanja. Zvezda je gotovo anulirala vođstvo gostiju - 58:61.

3/4

30. minut - Sjajan završetak deonice po Zvezdu, trojke su vezali Dobrić i Davidovac, pa crveno-beli stižu do 56:61 pred poslednjih deset minuta.

29. minut - Teško, baš teško Beograđani grade pozicione napade, muče se pored ionako jake odbrane gostiju koji brzo koriste "prazne minute" crveno-belih, vraćaju dvocifrenu prednost serijom 5:0. Trojku je pogodio Pengos, Radonjić zove tajm-aut na 50:61.

28. minut - Još se približila Zvezda, trojku je pogodio Dorbić, za 50:56, to su i prvi poeni beka domaćih na utakmici. Fali njegov veći doprinos, kao i Daavidovca, koji je i dalje bez poena.

25. minut - Serija Zvezde 7:2! Najveći nalet crveno-belih na utakmici garnirali su borbom i poenima Jagodić-Kuridža, potom Lojd atrakcijom, na kraju Simonović trojkom. Zvezda posle dugog vremena prišla Zenitu na jednocifren minus - 47:54.

23. minut - Kuzmić je neobičnim poenima iz odbojke otvorio treću deonicu, potom je promašio zicer, pritom se i povredio, pa je Jagodić-Kuridža već morao umesto njega u igru. Uskoković je hrabro napao Gudaitisa, izborio prekršaj i slobodna bacanja. Oba je pogodio, pre toga Pengos nabacio flouter preko Kuzmića - 40:50.aleksa uskoković

2/4 - 36:48

20. minut - Primakli su se crveno-beli na osam poena zaostatka, Jagodić-Kuridža je poodio sa penala, međutim Zenit koristi daleko širi izbor igrača u odnosu na rivala, ima nekoliko rassoloženih šutera, a Pengos je jedan od najboljih u tom pogledu. Uzvratio je trojkom Kanađanin. Zenit održava 10-12 poena prednosti, trenutno je 46:36.

18. minut - Lojd nastavlja napadačku solažu, ima već 15 poena, slabu podršku saigrača ima. Lazić je na drugoj strani odigrao sjajnu odbranu na Ponitki. Evo i poena Zvezde, a nisu od Lojda - trojku je pogodio Jagodić-Kuridža. Gosti vode 39:29.ognjen dobrić

15. minut - Trojka Riversa, već treća njegova, ide Zenit na 30:18. Bore se crveno-beli svom snagom u oba pravca, ali gosti lako dolaze do novih poena. Pogodio je Lojd svoj deveti poen, Zubkov na drugoj strani uzvratio. Gosti imaju sigurno vođstvo - 32:22.

12. minut - Radanov oseća da bi ovo mogla da bude njegova utakmica, sa mnogo samopouzdanja napada koš Zenita, pogodio je za 18:24. Ipak, Beron je na drugoj strani neumoljiv, pogodio je trojku bivši bek crveno-belih.ognjen kuzmić

1/4 - 16:22

10. minut - Muče se crveno-beli, očekivano, nema Radonjić na raspolaganju više od pola tima, otud Zenit polao diže razliku, vodi 22:12. No, evo i Radanova, on mora nogo više preuzimati sad odgovornost, i uradio je to, pogodio posle prodora uz čeonu liniju. Kuzmić je postavio konačan rezultat psole 10 minuta, sa penala.

8. minut - Teško i jedni i drugi dolaze do poena, "tvrdi" su obruči u prvoj četvrtini svima osim Kej-Si Riversu - pogodio je prvu trojku iz prvog šuta. Gosti vode 15:10.

6. minut - Težak šut je pogodio Lojd, gotovo iz "mrtvog ugla", na isteku napada. Tri neuspela napada Zvezde posle toga, ali ne blista ni Zenit, koji vodi 10:8. Kuzmić koristi visinsku prednost da poravna.bili beron

4. minut - Trojka Lojda za 3:0, pa trojka Lazića, za 6:2, no gosti su ekspresno uzvratili sa dva atraktivna napada i "alej-ap" zakucavanja - 6:6. Uskoković je već napravio dva prekršaja, ušao je Davidovac umesto njega.navijači zvezde