LOJD BRILJIRAO! Zvezda pregazila Cibonu!

Na kraju je jedan od najboljih košarkaša crveno-belih susret završio sa 25 poena

Crvena zvezda nastavlja sa sjajnim nizom pobeda u ABA ligi i suvereno gazi ka plej-ofu. Što je najvažnije, pobedom protiv Cibone, crveno-beli zadržali su velike šanse da regularni deo sezone završe na prvom mestu na tabeli. Mnogo je važno i što u takvoj atmosferi putuju u Podgoricu, gde ih čeka veliki derbi protiv Budućnosti. Konačan rezultat u dvorani „Aleksandar Nikolić“ večeras bio je – 85:63.

Može se reći da je Crvena zvezda večeras „živela“ od šuta za tri poena u prvom poluvremenu, koji je fantastično služio ekipu Dejana Radonjića. Zahvaljujući trojkama Džordana Lojda koji je imao 7/10, Lengstona Hola i nekolicine drugih igrača, domaći tim je stekao ogromnu prednost, koju je uspešno učuvao do kraja. U drugom su se crveno-beli preorijentisali na reket, gde su bili podjednako uspešni.

Ono što je takođe moglo da raduje crnogorskog stručnjaka na klupi Crvene zvezde jeste dobra igra u odbrani. Uspeli su domaći da zatvore Roka Prkačina na veoma dobar način, nije uspevao hrvatski talenat da igra toliko poletno kao što je to činio u nekim prethodnim utakmicama u ABA ligi, što je rezultovalo ubedljivim porazom Vukova sa Tuškanca.

Bila je ovo „spora“ utakmica, žargonski rečeno. Nijedan tim nije forsirao neku bržu igru, što je donekle i logično, pošto su i jedni i drugi imali teške duele za vikend u ABA ligi – Cibona protiv Budućnosti, dok je Zvezda igrala sa Partizanom. Tek na samom kraju su se ruke "opustile", kada je meč bio uveliko rešen.

Tok utakmice:

4/4

10. minut (85:63) - Simonović promašuje trojku, Radanov hvata ofanzivni skok, a onda je Lendri Noko izblokiran. Faul u napadu pravi Noko. Pogodio je oba bacanja Gnjidić, onda je Hol otišao na liniju za bacanja i pogodio oba penala. Promašaj Cibone, istapkaće Zvezda loptu i to je kraj.

9. minut (83:61) - Sada je Prkačin postigao poene. Sam je Jagodić-Kuridža na trojci, onda faul Alekse Radanova, koji se sapleo. Pogađa oba bacanja Buljević, a Lendri Noko je umalo izgubio loptu. Ona ostaje u posedu Zvezde.

8. minut (80:57) - Volden je sada pogodio novu trojku za Zvezdu. Nema pogotka Gnjidića, da bi Cibona potom izgubila loptu. Hol postiže nove poene.

7. minut (75:57) - Pogodio je samo jedno bacanje Kuzmić, a Branković je pogodio pod košem za Cibonu. Potom Vujović pravi prekršaj. A u napadu Zvezde su dosuđene tri sekunde u reketu. Branković postiže nove poene.

6. minut (74:53) - Promašaj Novačića, a onda i pogodak Lengstona Hola. Potom i sjajan pogodak Marića sa distance, što je njegova četvrta trojka. Malo su se sada raspucali jedni i drugi. Promašaj Kuzmića, a onda je fauliran.

5. minut (72:50) - Lojd pravi faul, izlazi iz igre. Gnjidić postiže jedno bacanje, a jedno ne. Kuzmić pogađa posle ofanzivnog skoka i promašaja Radanova. Faul pravi i Marko Simonović. Branković uspešan, ali pogađa vrlo brzo Aleksa Radanov.

4. minut (68:47) - Kako igra večeras Džordan Lojd! Evo nove njegove trojke i Zvezda ima maksimalnih +20! Onda laki poeni za Darka Planinića. Pa pogodak Džordana Lojda sa distance, 7/10!

3. minut (62:45) - Vukovi sa Tuškanca su se malo razigrali i došli do novih poena pod obručem. Međutim, lako postiže koš i Duop Rit, pa Vlada Jovanović traži minut odmora. I Cibona gubi loptu.

2. minut (60:43) - Buljević dolazi do prvih poena iz igre za svoju ekipu, dok Hol gubi loptu za Zvezdu. Ne poentira Cibona. Lojd je sam na šutu za tri i pogađa!

1. minut (57:41) - Radovčić je sada na liniji za bacanja. Pogodio je samo prvi od dva penala. Onda je fauliran Duop Rit od strane Prkačina. Užasan pas Lengstona Hola, a onda prekršaj Duopa Rita. Katastrofalan šut Drežnjaka, pa faul u napadu Alekse Radanova.

3/4

10. minut (57:40) - Drežnjak je brži od čuvara, ali je promašio. Na kraju će napad imati Crvena zvezda. I onda kakav potez Džordana Lojda, zaista lep koš uz zvuk sirene. Drežnjaku je skinuta lopta sa obruča i to je kraj ove četvrtine.

9. minut (55:40) - Nema dodavanja u reket za Prkačina, krade loptu Zvezda. Opet dug napad crveno-belih. Pokušava Simonović, pogađa spoljni deo table i ističe vreme. Prkačin je pogodio samo jedno od dva bacanja na drugoj strani. Okreće se Kuridža sada i lepo poentira.

8. minut (53:39) - Sada je Lengston Hol zaspao pod obručem, što koristi Planinić i postiže poene. Izgubio je loptu Hol, još jedna njegova greška u kratkom vremenskom intervalu. Nema trojke ni za Novačića, posle čega Majkić sudi mrtvu loptu. Ponovo je uspešniji Prkačin.

* Pogledajte u međuvremenu i najbolje poteze iz prvog poluvremena utakmice

7. minut (53:37) - Promašaj Zvezde, a onda napad Cibone poenima završava Roko Prkačin. Tajmaut Radonjića. Dva faula u kratkom periodu pravi Cibona, čime izlazi iz bonusa. Bacanja su za Hola. Američki košarkaš je pogodio oba.

6. minut (51:35) - Posle tajmauta po jedna izgubljena lopta na obe strane, a novi napad imaće Cibona nakon što je promašio zicer Mateo Drežnjak. Planinić iz okreta promašuje od tablu. Marko Simonović sjajno prolazi do koša i zakucava pored Radovčića. Faul pravi i Duop Rit, a u nastavku akcije je pogodio Roko Prkačin.

5. minut (49:33) - Gubi loptu Cibona, Simonović ne pogađa trojku, ostaje posed Zvezde. Sada Lojd sa poludistance pogađa i to aktivira tajmaut gostiju. Ogromna prednost crveno-belih.

4. minut (47:33) - Simonović je sam na trojci u uglu, nakon dugačkog napada je to pogodak. Dobra kretnja lopte sada u napadu Cibone, ali promašaj za tri. Faul Roka Prkačina, a Radanov promašuje sve sa distance.

3. minut (44:33) - Darko Planinić je izblokiran od strane Noka, a potom je napravio grešku u koracima. Volden pravi prekršaj u napadu. Potom faul pravi i Radanov, a Lendri Noko krade loptu i gazi aut liniju, pa posed ostaje u rukama hrvatskog tima. Planinić promašuje.

2. minut (44:33) - Nema trojke Radanova. Onda mrtva lopta, koju hvata Cibona, a Lojd na kraju napada pravi faul nad Prkačinom, koji je pogodio koš uz faul. Opet je prekinuta igra, faul je napravio Drežnjak. Zvezda gubi loptu i onda prekršaj pravi Volden.

1. minut (44:30) - Drugo poluvreme kreće trojkom Marka Simonovića, a uzvraća sjajnim prodorom Roko Prkačin. Sada je prekršaj napravio Marić, kako bi prekinuo akciju Zvezde.

2/4

10. minut (41:28) - Nije se ni Aleksa Radanov baš najbolje snašao pod obručem i izgubio je loptu. Faul Lendrija Noka, ali to neće zaboleti crveno-bele, pošto im je to tek treći faul i imaju još jedan da daju do kraja kvartala. Pokušao je Marić za tri, bezuspešno. Radanov promašuje od tablu, a na kraju sudija Mario Majkić pokazuje mrtvu loptu Jagodić-Kuridže i Prkačina. Osvaja je Cibona. Seče to faulom Lengston Hol na pet sekundi do kraja. Izgubljena lopta, a Lojd nije šutnuo na vreme. Kraj prvog poluvremena.

9. minut (41:28) - Noko je sjajno zakucao posle kombinacije sa Jagodić-Kuridžom. Sada promašaj Cibone sa poludistance, što kažnjava Hol pogotkom sa gotovo istog mesta. Nova greška Cibone, izgubljena lopta.

8. minut (37:28) - Gubi loptu Zvezda, a na kraju prekršaj pravi Lendri Noko u borbi za posed. Prkačin je izblokiran od strane Lendrija Noka. Opet crveno-beli malo usporavaju igru. Faul je napravio Roko Prkačin na samo 0,6 sekundi pred kraj napada.

7. minut (37:28) - Sada nema trojke Jagodića-Kuridže. Težak promašaj Radovčića iz reketa, videlo se da nije mogao to da izvuče pored dva igrača Zvezde. U nasatavku faul pravi Darko Planinić, ovo je inače tek treći prekršaj Cibone, a crveno-beli imaju jedan u ovoj deonici. Aleksa Radanov će imati dva bacanja. Pogodio je prvo, a onda i drugo. Dugačak napad Cibone završava se promašajem Drežnjaka, ali ispravlja Radovčić.

6. minut (35:26) - Naravno, Volden je bez greške na liniji za slobodna bacanja. Sada je Kori Volden napravio prekršaj, dok je u nastavku akcije došlo do petljanja na obe strane, što rešava Marić trojkom.

5. minut (34:23) - Noko je došao do lakih poena pod obručem, a Planinić je napravio grešku u koracima pri polasku. Lojd pokušava za tri, ništa od toga, a Lendri Noko je izblokirao Planinića. Volden je "prodao" fintu, postigao poene uz faul Radovčića. Imaće i bacanje nakon tajmauta gostiju.

4. minut (30:23) - Nova trojka Cibone preko Novačića! Samo su gosti na minus četiri, a onda Lojd postiže četvrtu trojku. Planinić promašuje, Novačić je uhvatio skok u napadu, a Marić je sam i promašio je šut za tri poena. Lovro Buljević pravi prekršaj i prekida ovu nešto bržu igru.

3. minut (27:20) - I Marić pogađa trojku. Značajno raspucaniji početak druge četvrtine. Nema poena Zvezde, što kažnjava Marić trojkom. Cibona je na sedam poena zaostatka, što znači da će Dejan Radonjić tražiti tajmaut. Promašaj Simonovića za tri, hvata loptu gostujući tim.

2. minut (27:14) - Dobra finta Jagodić-Kuridže i njegovo lepo zakucavanje. Planinić uzvraća ponovo pod košem, pa su ekipe sada malo raspucanije nego tokom većeg dela ove četvrtine. Dolazi Jagodić-Kuridža do još dva poena!

1. minut (23:12) - Prvi napad Crvene zvezde nije iskorišćen, jer je Jagodić-Kuridža promašio trojku. Cibona gubi loptu, a isti Zvezdin košarkaš postiže prvu dvojku svog tima na ovom meču! Verovali ili ne... Roko Prkačin se snašao pod košem i došao do poena.

1/4

10. minut (21:10) - Kuzmić pravi grešku u koracima, jer se spetljao pod košem. Ni Prkačin ne postiže trojku, a Zvezda će smiriti poslednji napad u ovoj četvrtini. I onda velika greška, faul u napadu Korija Voldena. Ni Gnjdić ne pogađa za tri i to je kraj prve četvrtine. Dvocifrena prednost Zvezde.

9. minut (21:10) - Kuzmić je fauliran na šutu pod obručem i imaće dva slobodna bacanja. Prvo je pogodio, pa i drugo. Onda vrlo, vrlo loš prekršaj Marka Simonovića, jer je Cibona ispunila bonus. Pogodio je oba bacanja Gnjidić, a onda nema pogotka za tri Crvene zvezde. Izgubljena lopta Cibone.

8. minut (19:8) - Jagodić-Kuridža pravi novi prekršaj, a Drežnjak pogađa iz teške pozicije iz visokog luka. Onda faul pravi Lovro Gnjidić nad Aleksom Uskokovićem i to će biti bacanja za srpskog plejmejkera. Prva šansa da Zvezda dođe do poena, a da to nije trojka! Pogodio je prvo Uskoković, drugo nije. Drežnjak je opet sam na trojci i ovoga puta ne promašuje.

7. minut (18:3) - Neverovatna trojka Džordana Lojda! Prosto je neverovatno da jedine poene Zvezde do sada ima samo sa distance. Sada su imali šansu iz kontre, ali je Uskoković izblokiran pod košem. Planinić je izblokiran, a Lojd pogađa treću trojku!

6. minut (12:3) - I evo nove trojke Zvezde, koja samo poentira sa distance. Ovaj put to čini Aleksa Uskoković. Drežnjak sam kao duh na šutu za tri i još jedan promašaj, potom i izgubljena lopta. Ali onda Radanov gubi loptu, što kažnjava Gnjidić prvim košem iz igre za goste.

5. minut (9:1) - Opet su crveno-beli pokušali za tri, ovoga puta nema pogotka. Međutim, veliki promašaj napravio je Radovčić sa distance, lopta je dirala konstrukciju koša i pripašće Zvezdi. Noko je promašio sve na drugoj strani iz okreta, no Jagodić-Kuridža pravi faul da prekine akciju Cibone. Nema trojke ni za Roka Prkačina, veoma tvrd start utakmice.

4. minut (9:1) - Lengston Hol je sada fauliran na zemlji nakon ukradene lopte Crvene zvezde. Dobra kretnja lopte još jednom, pa akciju crveno-belih završava Jagodić-Kuridža još jednom trojkom. Na tajmaut je primoran Vlada Jovanović u ranoj fazi utakmice. Nema boljitka ni posle minuta odmora, pošto faul u napadu pravi Marić. Sada Lojd "prodaje" loptu, ali Marić ne postiže poene.

3. minut (6:1) - Dobar potez Roka Prkačina, koji je izborio prekršaj Lendrija Noka i imaće dva slobodna bacanja. Prvo je ipak promašio, ali je drugo prošlo kroz obruč, pa gosti dolaze do prvog poena na ovom susretu. Ponovo je Hol pokušao za tri, ali ovaj put je to bilo bezuspešno. U nastavku akcije je fauliran i Aleksa Radanov, a Džordan Lojd je promašio trojku, pa je na kraju Lengston Hol iz ofanzivnog skoka došao do trojke.

2. minut (3:0) - Promašaj Jagodić-Kuridže iz polu-horoga. Prkačin je na drugoj strani blokiran od strane Noka. Sada je vrlo brzo prekršaj dosuđen i Aleksi Radanovu. Na kraju se ovaj napad Cibone završava izgubljenom loptom. Noko je izblokiran.

1. minut (3:0) - Prvi napad na meču ima Cibona, ali ga ne realizuje. A Lengston Hol otvara meč trojkom crveno-belih na drugoj strani, potom faul u napadu pravi Branković pri postavljanju bloka.

Startne postave:

Crvena zvezda: Hol, Lojd, Radanov, Jagodić-Kuridža, Noko

Cibona: Radovčić, Marić, Prkačin, Branković, Drežnjak

Pre meča:

Vukovi sa Tuškanca nalaze se u odličnoj formi, kako u hrvatskom, tako i u regionalnom prvenstvu. Pre dve nedelje pobedili su Partizan u Beogradu posle produžetka, dok su minulog vikenda na svom terenu poprilično namučili ekipu podgoričke Budućnosti, koja je slavila tek posle dramatične završnice. Moraće Radonjićev tim sa posebnom pažnjom da se posveti odbrani od talentovanog Roka Prkačina, koji igra sve bolje kako se sezona primiče kraju.

U prvom meču ove sezone Crvena zvezda je slavila izuzetno ubedljivu pobedu protiv Cibone (66:104), ali vredi istaći da je hrvatski tim tada imao ogromnih kadrovskih problema, te je muku mučio da sastavi kompletnu ekipu za odigravanje utakmice. Dodajmo da na ovom duelu neće biti Branka Lazića, koji je suspendovan na dva susreta zbog udaranja laktom Marka Lukovića na meču protiv Splita.

Ovaj susret sudiće iskusna sudijska trojka iz Slovenije i Crne Gore. Na čelu će biti Mario Majkić, a pomagaće mu Miloš Koljenšić i Radoš Savović.