LIGA NACIJA: Težak poraz od Rusije

Rusija - Srbija 3:1

TOK MEČA

89. minut - Đuričić je imao šansu da smanji na 3:2, bio je sam pred golmanom Rusije, ali mu je ovaj sjajno skinuo šut. Potom je i Mitroviđ gađao sa 14-15 metara, ponovo se istakla "jedinica" Zbornaje.

81. minut - 3:1, Dzjuba... Nije ovo veče Nikole Maksimovića, okliznuo se naš štoper na 16 metara od gola, izgubio loptu, a Dzjuba je bio spreman. Pogodio je donji ugao Dmitrovićevog gola i, kako stvari stoje, osigurao pobedu Zbornaje.

78. minut - GOOOOL, Mitrović, 2:1! Ko bi drugi nego Mitrović koji je bio na pravom mestu, sačekao savršen pas Lazovića, pa sa pet metara pogodio nebranjenu mrežu Rusa. Zaslužio je naš tim ovaj gol.

69. minut - GOL, 2:0, majstorija Karavajeva! Uzeo je loptu krilni igral Zbornaje po levom krilu, probio ka sredini, a onda sa skoro ruba kaznenog prostora psolao neodbranjivu dijagonalu u gol Dmitrovića.

65. minut - Dvostruku izmenu je izvršio Tumbaković, ušli su Kolarov i Đuričić, izašli Pavlović i Sergej.

64. minut - Period bolje igre našeg tima, imali smo još jednu priliku prkeo Mitrovića. Odbila mu se lopta u noge posle intervencije Rusa, ipak, mlak je to bio pokušaj našeg centarfora.Rusija Srbija, UEFA Nations League

62. minut - Tadić je mogao da izjednači. Dobio je naš kapiten loptu od Lazovića, "okrenuo" svog čuvara na ivici kaznenog prostora, ipak neprecizno je šutirao.

50. minut - Kontra udar Srbije, Tadić je poslužio Kostića koji je utrčao sa krila, ovaj vratio povratni pas ka Milinković-Saviću, ali su se Rusi odbranili.

47. minut - PENAL za Rusiju! Debitant Pavlović je oborio Bakaeva, ne bi ovo bio prekršaj da su bili jeada uz drugog, ali je start bio s leđa, pa je Dzjuba dobio šansu sa kreča - i pogodio!

POLUVREME

41. minut - Velika prilika za Rusiju i veliki promašaj "desetke" domaćeg tima Bakaeva. Opet se silni Dzjuba izborio za poziciju, uspeo da ubaci na peterac, odakle je Bakaev prebacio čitav gol! Mnogo sreće za naš tim ovog puta. Tim Stanislava Čerčesova diktira ritam u poslednjih desetak minuta.Rusija Srbija, UEFA Nations League

33. minut - Dobar ritam utakmice, odlična partija Srbije koja je ostavila daleko bolji utisak od Rusa, mada se i igrači Zbornaje polako oslobađaju najvećeg pritiska Orlova.

24. minut - Evo i prve prilike za Rusiju, i to kakve! Dzjuba je nezadrživ, teško je sačuvati se od 191 cm visokog i 95 kg teškog kaputena Rusa. Istrgao se našoj odbrani posle kornera, uspeo da uputi udarac, ali je fenomenalno odreagovao Dmitrović, refleksno jednom rukom odbranio, a Lazović pripomogao da se otkloni opasnost. marko dmitrović

Dmitrović kroti udarac Dzjube Foto: printscreen

21. minut - Šansa za Srbiju! Vrhunski su kontru istrčali naši fudbaleri, Kostić je dobio loptu po krilu, povratnim pasom poslužio Sergeja, koji je poslao loptu tik pored prve stative.

14. minut - Još jedan nalet Srbije, Tadiću se ukazala lepa prilika na dodavanje Sergeja, imao je brisan prostor ispred sebe, uz sebe i čuvara, ali mu je lopta pobegla u poslednjem trenutku, te je izostao završni udarac.Rusija Srbija, UEFA Nations League

10. minut - Tadić je iznudio prekršaj na tridesetak metara, posle ubačene lopte bilo je gužve u kaznenom prostoru, i opet su se Rusi odbranili.

8. minut - Bolja, konkretnija igra našeg tima. Lazović je sa desne strane zapretio, golman Rusa je morao da boksuje tu loptu.

6. minut - Prvi udarac u okvir gola, me toliko opasan po golmana Rusije, izveo je Mitrovića. Zahvatio je loptu glavom, nije to bila baš najbolja pozicija za njega, pa je golman ruskog tima lako ukrotio taj pokušaj.

UOČI MEČA, SASTAVI

Selektor Ljubiša Tumbaković se odlučio za formaciju 3-4-2-1 u sastavu: Dmitrović - Milenković, Ni. Maksimović, Pavlović - Lazović, Gudelj, Ne. Maksimović, Kostić - Milinković Savić, Tadić - A. Mitrović.

Dakle, Srbija bez kapitena Aleksandra Kolarova, koji je na klupi, započinje novi ciklus, dok će talentovani defanzivac Strahinja Pavlović debitovati za seniorski tim.

Nemanja Gudelj će na sredini sa imenjakom Maksimovićem pokušati da nadomesti izostanke Matića i Luke Milivojevića, dok je čuvar mreže Eibara Marko Dmitrović zadržao mesto startera ispred Predraga Rajkovića.

Biće zanimljivo videti i da li će nova formacija odgovarati jednom od najtraženijih srpskih fudbalera - Sergeju Milinkoviću Saviću - pošto i njegov Lacio igra u sličnom sistemu.

Dušan Tadić je kapiten Orlova na ovoj utakmici.