Liberec ljuta rana Zvezde, ovo je prilika za revanš

"Šmuci" je bio veliki tragičar crveno-belih

Fudbaleri Crvene zvezde čekaju Liberec u Ligi Evrope, što je prilika za revanš zbog davnašnjeg poraza, i to dvostrukog.

Zvezda je u sezoni 2006-07 posle poraza od Milana, u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, otišla u tadašnji Kup UEFA u 1. kolo.

To takmičenje je pandan današnjoj Ligi Evrope, s time da se igralo od starta u nokaut sistemu. Nokautom se sve i završilo, jer je Zvezda ispala od Libereca uz poraze u oba meča.

Na Marakani je bilo 2:1, na gostovanju 2:0, pa se ovaj duel pamti jedan od bolnijih u novijoj istoriji kluba.

Ekipa kao da se "izduvala" posle spektakla sa Milanom, čini se i da je došlo do potcenjivanja, o čemu je i sada u najavi meča govorio tadašnji golman Libereca, sada trener golmana ove ekipe.

Sećam se mnogo toga, mislim da su nas tada ozbiljno potcenili. Eliminisali smo ih, iako su bili kristalno jasno proglašeni favoritima - rekao je Marek Čeh, koji je igrao oba meča i pomogao da se pobedi sa 2:0 i 2:1.

U prvom meču je na gostovanju bilo 2:0, pa je Zvezda na Marakani imala zadatak da preokrene, ali je već u 2. minutu primila gol koji je potpuno demoralisao ekipu.

U Beogradu su meč počeli Ranđelović, Pantić, Biševac, Gaj, Perović, Kastiljo, Milovanović, Milijaš, Georgijev, Ailton i Đokić, koban je bio kiks Gaja kada je Bilek zatresao mrežu, i to u prvoj akciji dok je na severu još stajala velika šetalica zbog koje mnogo navijača nije ni videlo da je Zvezda primila gol.

Pred kraj poluvremena, u 43. minutu, Ailton je izjednačio na 1:1. Milovanović je dodao loptu već ozbiljno korpulentnom Brazilcu, koji je iskosa s leve strane šutirao i savladao golmana Čeha.

Ipak, posle velike greške Ranđelovića, Holenda je doneo novo vođstvo gostima. Lopta mu je prošla kroz ruke i noge do mreže, a onda je zbog njegove povrede golmanski dres morao da obuče Milan Biševac.

Bolje se pokazao i nije primio gol, čak je i imao intervencije na kojima bi pozavideli i profesionalni čuvari mreže, jedna je delovala kao odbojkaški prijem.

Na crveno-belima je da se revanširaju za ovaj poraz - meč počinje u četvrtak u 18.55 u Beogradu.