Lazić i Davidovac spasili Zvezdu! Crveno beli slavili protiv Mornara

Crveno-beli dalekometnom paljbom rešili ovaj meč i upisali 15. ABA pobedu

Ekipa Crvene zvezde opravdala je ulogu velikog favorita protiv zahuktalog Mornara iz Bara, kišom trojki u režiji Davidovca i Lazića u prelomnim momentima, savladala goste rezultatom 81:74.

Uskoro opširnije...

TOK MEČA

4/4

40. minut - Zvezda ulazi u psoeldnjih 90 sekundi sa vođstvom 79:71, Mornar je upravo upisao 23. izgubljenu loptu... Lopta izlazi iz koša nakon šuta Aleksandra LAzića, propao je psolednji pokušaj Barana da ostanu u igri. Gordić, ipak, donosi 79:74, ali desetak sekundi ej do kraja..

38. minut - Gordićsa penala  donosi Mornaru prilazak na 69:77. Imaće Jeremič tri slobodna bacanja psole faula Stefana Markovića. Evo šanse da se Barani uključe u meč. Pogodio je dva od tri penala bivši bek FMP-a, Barani prilaze na 71:77.

36. minut - Ako Zvezda pobedi, a ide ka tome, i Laziću će, uz Davidovca, ići sve zasluge za trijumf. Treću trojku pogodio je kapiten Zvezde, iz njegove pozicije, iz ćoška - 75:62.

33. minut - Nezaustavljiv je Mihailović, pogodio je težak šut, uz faul Lazića, pogodio je i dodatno bacanje najbolji šuter Barana. Zvezda, ipak, pronalazi način da uzvrati, a ključne role preuzimaju Lazić i Davidovac. Treću trojku, svoj 15. poen, pogodio je Zvezdin krilni igrač - za vođstvo 69:58.

31. minut - Ekspresno Mornar uzvraća, serija 5:0 u režiji sjanih Šehovića i Mihailovića koji je pogodio svoju novu trojku. Radonjić odmah zove na predah, Barani opet sustižu - 61:55.

3/4 - 61:50

30. minut - Dva dobra poteza, minut dobrog perioda za Zvezdu, i Beograđani idu na dvocifrenu razliku - prvi put danas! Ivanović je pokrenuo ekipu oba puta napadački, ukrao loptu i servirao zicer Davidovcu, potom Laziću dao pas, a ovaj pogodio trojku iz ćoška u psolednjoj sekundi treće deonice - 61:50.

28. minut - Zvezda je došla do daha serijom 8:0, ali nisu daleko Barani, prete i permamentno traže priliku da anuliraju minus. Šehović je bio precizan sa penala, za 54:50.

26. minut - Dugo je na snazi bio rezultat 48:46, Barani su imali lepu kontru da je krunišu alej-ap završnicom, međutim Smit se nije proslavio, a Vajt je na drugoj strani iskoristio ukazanu priliku sa linije penala. Zvezda pravi seriju 4:0 sa linije slobodnih bacanja. Posle Vajta siguran je bio i Kalinić.

24. minut - Egal je u Pioniru - 46:46, posle serije Mornara 7:0. Trojkom, a kako drugačije, Barani se oept vraćaju u ravnotežu sa rivalom, pogodio je Jeremić i naterao Radonjića da traži tajm-aut.

21. minut - Ide još jedna trojka za Zvezdu, Volters je ubacio osmu za crveno-bele danas. Na drugoj strani Mozli neprecizan sa penala, Vajt zakucava psoel smušene odbrane Mornara. Mihailović ne staje, nastavlja gde je stao sjajni šuter Barana - njegov 18. poen. Zvezda vodi 46:41.

2/4 - 41:38

19. minut - Izuzetan meč igraju Zvezda i Mornar! Lepeza sjajnih poteza na obe strane, prednjači Mihailović koji je već ubacio 16 poena! Davidovac je novom trojkom održao Zvezdu u vođstvu, Smit probio na rugoj strani - 39:38. Zbirno 14 trojki postigli su igrači oba tima, po sedam na obe strane!

15. minut - Simultanku igra Mihailović sa odbranom Zvezde, već 13. njegovih poena, postigao je više od ostatka ekipe Mornara. Za njim i Šehović pogađa za tri, za egal 26:26! Zvezda u kontra ritmu, nekoliko praznih napada i promašaja crveno-belih, a Mitrović prekida ovo mučenje poenima uz faul - 28:26.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:47

12. minut - Mihailović je izuzetan danas, prvi je igrač sa dvocifrenim košgeterskim bilansom (11p). Lepo je probio kroz reket najbolji strelac Barana danas, naslonio loptu na tablu... Lazić je na drugoj strani poentirao iz penala, prethodno su promašivali Holins i Ivanović. Zvezda i dalje vodi, 26:21.

1/4 - 22:19

10. minut - Mornar je uspeo da amortizuje veliki udar Zvezde, uzvratio je na isti način - dalekometnom paljbom. Odličan posao radi Živanović, koji je sjajnu partiju u prvih 10 minuta krunisao trojkom uz zvuk sirene, za 22:19.

8. minut - Zvezda je "dodala gas", napravila seriju 12:0 i potpuno preuzela rezultatsku kontrolu (20:11). Nalet Beograđana prekinuo je lepim prodorom i poenima ispod ruku Cirbesa Živanović. Lazarević je na 2/2 za dva poena - lep poluhorog, pa duga dvojka Zvezdinog krila za aplauz.

6. minut - Odlično šuterski deluju gosti u povoju meča, Mihailović i Gordić zasad u elementu, održavaju Mornar u vođstvu, ali sve do ekspresnog rafala crveno-belih i serije 8:0 za manje od minut! Trojke su pogodili Holins i Kalinić, Volters nastavio, za preokret 16:11. Pavićević primoran da traži prvi tajm-aut.

4. minut - Zvezda zasad, napada Barane isključivo spoljnom paljbom, samo je Marković ispalio tri šuta za tri (jedan pogodio). Dobrić je ubacio drugu trojku za Zvezdzu. Gordić najagilniji kod gostiju, nejgovih 5 poena za vođstvo gostiju 7:6.

2. minut - Gordić je pogodio trojku iz ćoška, Zvezda promašial dva šuta za tri (Dobrić, Marković), Mihailović doneo 5:0 Mornaru u povoju meča.

O UTAKMICI

Biće ovo prva utakmica na domaćem terenu u 2022. godini za tim Dejana Radonjića. U nju crveno-beli ulaze sa dve vezane, važne pobede, na gostovanjima Cedevita Olimpiji i Olimpijakosu.

Mornar je takođe u odličnoj seriji rezultata, pošto su u poslednjih sedam duela ABA lige ostvarili šest trijumfa, a jedini neuspeh upisali su na domaćem terenu protiv ekipe Partizana.

U prvom delu sezona Crvena zvezda slavila je u Baru rezultatom 77:69, ali je u tom periodu Mornar bio u velikoj krizi igre i rezultata.

Pred meč trener crveno-belih Dejan Radonjić je pozvao na opreznost jer je Mornar imao dovoljno vremena za pripremu utakmice, dok će njegova ekipa u meč ući praktično bez treninga nakon gostovanja u Atini.

Sa druge strane, strateg Barana, Mihailo Pavićević okarakterisao je Crvenu zvezdu kao najbolji sastav ABA lige, ali istakao da se njegova ekipa sprema kao za svaku drugu utakmicu i da ne deli ekipe iz ABA lige na bolje i lošije.

Utakmicu će suditi iskusni arbitri predvođeni onim iz Slovenije, Sašom Puklom, a pomagaće mu hrvatski duo koji čine Tomislav Vovk i Krunoslav Peić.